Տեղեկացնում ենք, որ օրենսդրական փոփոխությունների ուժով 2020 թվականի մայիսի 1-ից սկսած փոփոխվելու է բանկային ավանդի գումարի վրա տոկոսների հաշվարկման կարգը, մասնավորապես՝ բանկային ավանդի գումարի վրա տոկոսները հաշվարկվելու են ավանդը բանկ մուտք լինելու օրվանից մինչև այն ավանդատուին վերադարձնելու կամ ավանդատուի հաշվից այլ հիմքերով դուրս գրելու օրվան նախորդող օրն ընկած ժամանակահատվածի օրացույցային օրերի համար: Սույն փոփոխությունը տարածվում է վերոնշյալ օրվանից ներդրվող ավանդի գումարի վրա:
Ավանդների և խնայողական հաշիվների վերաբերյալ ամբողջական տեղեկատվությունը կարող եք գտնել հետյալ հղումներով՝
Խնայողական հաշվի ամփոփագիր
Ֆիզիկական անձ հաճախորդների ավանդների ամփոփագրեր
Իրավաբանական անձ հաճախորդների ավանդների ամփոփագիր
Հարցերի դեպքում խնդրում ենք զանգահարել (010) 561111 հեռախոսահամարով կամ այցելել Ամերիաբանկ ՓԲԸ պաշտոնական կայք` www.ameriabank.am, կամ ցանկացած մասնաճյուղ: Բանկի սպասարկման ցանցին, մասնաճյուղերի հասցեներին և աշխատանքային ժամերին կարող եք ծանոթանալ Բանկի պաշտոնական կայքի «Սպասարկման ցանց» բաժնում:

27 апр, 2020 | Все, Объявления | Return|
Доводим до вашего сведения, что в силу изменений в законодательстве с 1 мая 2020 года будет изменен порядок начисления процентов по суммам банковского вклада, в частности, проценты по суммам банковского вклада будут начисляться со дня внесения вклада. вносится в банк до дня ее возврата вкладчику или списания со счета вкладчика по иным основаниям за календарные дни с предыдущего дня. Это изменение относится к сумме депозита, который должен быть внесен с указанной выше даты.
Полную информацию о вкладах и сберегательных счетах можно найти по следующим ссылкам:
Сводка сберегательного счета
Сводка по вкладам отдельных клиентов
Сводка депозитов клиентов юридических лиц
В случае возникновения вопросов звоните по телефону (010) 561111 или посетите официальный сайт ЗАО «Америабанк» www.ameriabank.am или любой филиал. С сетью обслуживания Банка, адресами отделений и режимом работы Вы можете ознакомиться в разделе «Сеть обслуживания» на официальном сайте Банка.