«Պարտատոմսերի թողարկում (35-րդ Սերիա)
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2023թ. փետրվարի 3-ի Թիվ N 1/43Ա որոշմամբ գրանցվել է «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2023թ. հունիսի 9-ի N 1/295Ա որոշմամբ գրանցվել է ծրագրային ազդագրի առաջին լրացումը, իսկ 2023թ. սեպտեմբերի 12-ի N 1/459 Ա որոշմամբ` երկրորդ լրացումը:
2023 թվականի հունիսի 26-ից մինչև 2023 թվականի սեպտեմբերի 5-ի ժամանակահատվածում իրականացված տեղաբաշխման արդյունքում տեղաբաշխվել է 7,000,000 (յոթ միլիոն) ԱՄՆ դոլար ծավալի պարտատոմս: Պարտատոմսերի մնացորդային ծավալի տեղաբաշխումը իրականացվելու է  2023 թվականի սեպտեմբերի 26-ից մինչև 2023 թվականի դեկտեմբերի 11-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման և վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակը կարելի է բեռնել ստորև ներկայացված հղումներով, իսկ թղթային տարբերակները` այցելելով Ամերիաբանկի գլխամասային գրասենյակ 2. Վ. Սարգսյան հասցեով:

2023-June-20-mln-usd-AMAMRBBMNER3
Постановлением председателя Центрального банка РА от 03 февраля 2023г. N 1/43А был зарегистрирован программный проспект номинальных купонных облигаций ЗАО «Америабанк». Первое дополнение было зарегистрировано решением председателя Центрального банка РА N 1/295A от 9 июня 2023г. Второе дополнение было зарегистрировано решением N 1/459A от 12 сентября 2023г.
В период с 26 июня 2023 года по 5 сентября 2023 года были размещены облигации на сумму 7 000 000 (семь миллионов) долларов США. Размещение оставшегося объема облигаций будет осуществлено в период с 26 сентября 2023 года по 11 декабря 2023 года.
Электронную версию программного проспекта, дополнений и окончательных условий эмиссии можно скачать по нижеприведенным ссылкам, а бумажную копию можно получить в головном офисе ЗАО «Америабанк» по адресу: Ереван, ул. В. Саргсяна 2.