Պարտատոմսերի թողարկում
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2023թ. փետրվարի 3-ի Թիվ N 1/43Ա որոշմամբ գրանցվել է «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը: : ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2023թ. հունիսի 9-ի N 1/295Ա որոշմամբ գրանցվել է ծրագրային ազդագրի առաջին լրացումը, իսկ 2023թ. սեպտեմբերի 12-ի N 1/459Ա որոշմամբ` երկրորդ լրացումը:
Տեղաբաշխումը իրականացվելու է 2023 թվականի սեպտեմբերի 26-ից մինչև 2023 թվականի դեկտեմբերի 11-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Ծրագրային ազդագրի և Թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակը կարելի է բեռնել ստորև ներկայացված հղումներով, իսկ թղթային տարբերակները` այցելելով Ամերիաբանկի գլխամասային գրասենյակ 2. Վ. Սարգսյան հասցեով:

2023-september-10-bln-amd-AMAMRBBMOER1
Постановлением председателя Центрального банка РА от 20 февраля 2023г. N 1/43А был зарегистрирован программный проспект номинальных купонных облигаций ЗАО «Америабанк». Первое дополнение было зарегистрировано решением председателя Центрального банка РА N 1/295A от 9 июня 2023г. Второе дополнение было зарегистрировано решением N 1/459A от 12 сентября 2023г.
Облигации будут размещены в период с 26 сентября 2023г. до 11 декабря 2023г.
Электронную версию программного проспекта и окончательных условий эмиссии можно скачать по нижеприведенным ссылкам, а бумажную копию можно получить в головном офисе ЗАО «Америабанк» по адресу: Ереван, ул. В. Саргсяна 2.