2026 թվականի հուլիսի 3-ից մինչև 2026թ. սեպտեմբերի 30-ը ներառյալ օդանավակայանների բիզնես սրահ հատուկ պայմաններով մուտք գործելու համար անհրաժեշտ է առաջին մուտքին նախորդող 35 օրվա ընթացքում կատարել առնվազն (միանվագ կամ հանրագումարային) 400 ԱՄՆ դոլարին համարժեք անկանխիկ վճարումներ բանկի Visa պրեմիում քարտերով։
Անվճար մուտքերի քանակն ըստ քարտատեսակների
Visa Platinum
- Business Lounge՝ 6 անվճար մուտք վերը նշված անկանխիկ վճարումների պայմանը կատարելու դեպքում
- Business Lounge՝ 2 հյուրի անվճար մուտք (յուրաքանչյուր այցի ընթացքում 1 հյուր) վերը նշված անկանխիկ վճարումների պայմանը կատարելու դեպքում
- Fast Track Զվարթնոց օդանավակայանում՝ 2 այց
- Fast Track International օդանավակայաններում ՝ 6 այց
- Visa Concierge ծառայություն
Visa Signature
- Business Lounge՝ 10 անվճար մուտք, վերը նշված անկանխիկ վճարումների պայմանը կատարելու դեպքում
- Business Lounge՝ 2 անվճար մուտք վերը նշված անկանխիկ վճարումների պայմանը չկատարելու դեպքում
- Business Lounge՝ 3 հյուրի անվճար մուտք (յուրաքանչյուր այցի ընթացքում 1 հյուր) վերը նշված անկանխիկ վճարումների պայմանը կատարելու դեպքում
- Fast Track Զվարթնոց օդանավակայանում՝ 4 այց
- Fast Track International օդանավակայաներում՝ 10 այց
Visa Infinite
- Business Lounge՝ անսահմանափակ մուտք, վերը նշված անկանխիկ վճարումների պայմանը կատարելու դեպքում
- Business Lounge՝ 4 անվճար մուտք վերը նշված անկանխիկ վճարումների պայմանը չկատարելու դեպքում
- Business Lounge՝ 8 հյուրի անվճար մուտք (յուրաքանչյուր այցի ընթացքում 2 հյուր) վերը նշված անկանխիկ վճարումների պայմանը կատարելու դեպքում
- Fast Track Զվարթնոց օդանավակայանում՝ 6 այց և 4 հյուրի մուտք (յուրաքանչյուր այցի ընթացքում մինչև 2 հյուր)
- Անսահմանափակ Fast Track International օդանավակայաներում
Անվճար մուտքերի քանակը որոշվում է ըստ քարտատեսակի և Visa-ի գործող պայմանների։
Business Lounge ծառայություններից օգտվելու համար անհրաժեշտ է ներբեռնել Visa Airport Companion հավելվածը և գրանցվել այստեղ։ Իսկ Fast Track ծառայությունից օգտվելու համար գրանցվեք Visa Concierge չատբոտում։
Հարցերի դեպքում խնդրում ենք զանգահարել (010) (012) 561111 հեռախոսահամարով կամ այցելել բանկի մոտակա մասնաճյուղ:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Travel benefits for Visa Platinum, Visa Signature, Visa Infinite cards will be available under special terms. - News | Ameriabank
From July 3, 2026 to September 30, 2026 inclusive, to access the business lounges in airports on preferential terms, cardholders need to make at least USD 400-equivalent non-cash payments (through single or multiple payments) with the Bank’s Visa premium card within 35 days prior to the 1st business lounge visit.
Number of complementary visits per types of cards
Visa Platinum
• 6 free Business Lounge visits in case of meeting the non-cash payment requirement specified above
• 2 free Business Lounge visits for guests (1 guest per visit) in case of meeting the non-cash payment requirement specified above
• Fast Track in Zvartnots Airport: two-time access
• Fast Track in international airports: six-time access
• Visa Concierge service
Visa Signature
• 10 free Business Lounge visits in case of meeting the non-cash payment requirement specified above
• 2 free Business Lounge visits in case of failure to meet the non-cash payment requirement specified above
• 3 free Business Lounge visits for guests (1 guest per visit) in case of meeting the non-cash payment requirement specified above
• Fast Track in Zvartnots Airport: four-time access
• Fast Track in international airports: ten-time access
VISA Infinite
• Unlimited Business Lounge visits in case of meeting the non-cash payment requirement specified above
• 4 free Business Lounge visits in case of failure to meet the non-cash payment requirement specified above
8 free Business Lounge visits for guests (2 guests per visit) in case of meeting the non-cash payment requirement specified above
• Fast Track in Zvartnots Airport: six-time access and four guests (up to two guests per visit)
• Unlimited Fast Track in international airports
The number of free visits depends on the card type and applicable terms of Visa.
To use Business Lounge services, you need to download Visa Airport Companion app and register here. To avail of the Fast Track service, please register in Visa Concierge chatbot.