Arca Classic քարտ` առանց սպասարկման վճարի
2026թ. ապրիլի 1-ից մինչև 2026թ. հունիսի 30-ը ներառյալ Ամերիաբանկի հաշվետեր և ոչ հաշվետեր հաճախորդները կարող ենք ձեռք բերել Arca Classic վճարային քարտ` առանց սպասարկման վճարի քարտի գործողության ամբողջ ժամկետի ընթացքում:
Առաջարկից օգտվելու համար անհրաժեշտ է արշավի գործողության ընթացքում պատվիրել Arca Classic քարտ Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղում կամ MyAmeria հավելվածի միջոցով:
Հիշեցնենք, որ 2026 թվականի հունվարի 1-ից ՀՀ Ֆինանսների նախարարության և «Արմենիան Քարդ» ՓԲԸ-ի կողմից իրականացվող նախագծի շրջանակում Arca Classic քարտերով ֆիզիկական անձանց կողմից կատարված անկանխիկ վճարումների դիմաց կտրամադրվի կատարված վճարումների հանրագումարի 2%-ի չափով հետվճար։
Հետվճարի չափը կազմում է 2% և հաշվարկվում է 1,000 ՀՀ դրամը գերազանցող վճարումների դեպքում։ Մեկ գործարքի համար սահմանված է 6,000 ՀՀ դրամ՝ որպես հետվճարի առավելագույն շեմ, իսկ մեկ անձի համար հետվճարի ամսական առավելագույն շեմը սահմանված է 60,000 ՀՀ դրամ։
Հետվճար չի ձևավորվում հետևյալ դեպքերում.
- տեղեկատվության, կապի և կոմունալ ծառայությունների դիմաց վճարներ,
- ՀՀ պետական և համայնքների բյուջեների օգտին կատարվող վճարումներ,
- բարձր ռիսկային վաճառակետերում կատարված գործարքներ («Մեծահասակների համար նախատեսված բովանդակության», «Ծանոթությունների կայքերի և հարթակների», «Խաղատների և խաղային ծառայությունների», «Կրիպտո փոխանակման, կրիպտո դրամապանակների և այլ կրիպտո ծառայությունների», «Թվային ֆայլերի պահեստավորման և հեռակա օգտագործման ծառայությունների», «Ազարտային խաղերի», «Բարձր ռիսկային ֆինանսական առևտրային հարթակների», «Հեռախոսային մարքեթինգային ծառայությունների», «Ավտոմատ երկարաձգվող բաժանորդագրությունների», «Թանկարժեք մետաղների և քարերի առուվաճառք» սպասարկման կետերը, բացառությամբ՝ դեղատների),
- ֆինանսական կազմակերպությունների կողմից առաջարկվող ծառայությունների դիմաց ֆինանսական հաստատության օգտին գանձվող ցանկացած վճարումների և գործարքների,
- ԱՐՔԱ նվեր և մեկանգամյա օգտագործման համար նախատեսված քարտերով կատարված գործարքների,
- Գումարի վերադարձը, փոխհատուցումը և հետգանձումները: Ընդ որում, վերադարձների, փոխհատուցումների և հետգանձումների հիմքում ընկած գործարքների դիմաց նախկինում վճարված հետվճարները նվազեցվելու են ընթացիկ ամսվա ընթացքում վճարվելիք հետվճարներից։
Հարցերի դեպքում խնդրում ենք զանգահարել (010) (012) 561111 հեռախոսահամարներով կամ այցելել Բանկի մոտակա մասնաճյուղ:

Картa ArCa Classic без платы за обслуживание
С 1 апреля 2026 г. по 30 июня 2026 г., включительно, клиенты Америабанка, являющиеся держателями счетов, и клиенты, не являющиеся держателями счетов банка, могут приобрести платежную карту ArCa Classic без комиссии за обслуживание на всем протяжении срока действия карты.
Чтобы воспользоваться предложением, необходимо заказать карту ArCa Classic в любом филиале Америабанка или через приложение MyAmeria в период проведения акции.
Напомним, что с 1 января 2026 года в рамках проекта, реализуемого Министерством финансов РА и ЗАО «Армениан кард», за безналичные платежи, совершаемые физическими лицами по картам ArCa Classic, будет выплачиваться кешбэк в размере 2% от общей суммы безналичных платежей.
Сумма кешбэка составляет 2% и рассчитывается в отношении платежей на сумму, превышающую 1,000 драмов РА. Максимальный порог кешбэка за одну транзакцию составляет 6,000 драмов RA, а максимальный ежемесячный порог кешбэка на одного человека — 60,000 драмов РА.
Кешбэк не выплачивается в следующих случаях:
- платежи за информационные, коммуникационные и коммунальные услуги;
- выплаты в государственный и общинные бюджеты РА;
- транзакции в точках продаж с высоким уровнем риска («Контент для взрослых», «Сайты и платформы знакомств», «Казино и игровые услуги», «Обмен криптовалюты, криптокошельки и прочие криптоуслуги», «Хранение цифровых файлов и услуги удаленного доступа», «Азартные игры», «Финансовые торговые платформы с высоким уровнем риска», «Услуги телемаркетинга», «Автоматически продлеваемые подписки», «Торговля драгоценными металлами и камнями», пункты обслуживания, за исключением аптек);
- любые платежи и транзакции в пользу финансового учреждения за услуги, предлагаемые финансовыми организациями;
- транзакции по подарочным и одноразовым картам АрКа;
- возврат, компенсация и возмещение денежных средств. Отметим, что сумма кешбэка, ранее выплаченная по транзакциям, на основании которых был произведен возврат, компенсация и возмещение денежных средств, будет вычтена из суммы кешбэка, подлежащего выплате в течение текущего месяца.
С информацией о сети обслуживания, адресах и часах работы филиалов Банка можно ознакомиться в разделе Филиалы на официальном сайте Банка (www.ameriabank.am).