Հայտարարություն ուսանողական քարտերի առաջարկի վերաբերյալ
2025թ․ նոյեմբերի 4-ից մինչև նոյեմբերի 30-ը ներառյալ Բանկի հաշվետեր հաճախորդը «Հրավիրիր ընկերոջդ» ուղղորդման ծրագրով կարող է իր ուսանող ընկերոջը հրավիրել հեռավար եղանակով դառնալ Բանկի հաշվետեր հաճախորդ, բացել հաշիվ, պատվիրել և ակտիվացնել Visa Classic Student տեսակի դրամային քարտ:
Արդյունքում հրավիրողը և հրավիրվողը կստանան խրախուսման վճար՝ համապատասխանաբար 2,000 ՀՀ դրամ և 3,000 ՀՀ դրամ (ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված հարկերը ներառված չեն)։
Ուշադրություն․
1. «Հրավիրիր ընկերոջդ» ծրագրին կարող են մասնակցել.
- Հրավիրողներ՝ Ամերիաբանկի հաճախորդեր, որոնք ունեն MyAmeria հավելված
- Հրավիրվողներ՝ ուսանողներ, որոնք չեն հանդիսանում Ամերիաբանկի հաճախորդ, կամ բանկի նախկին հաշվետեր հաճախորդներ, որոնք իրենց հաշիվները (այդ թվում՝ քարտային) փակել են մինչ 2025թ․ հունիսի 1-ը։
2. Հիմնական պայմաններն են․
- Ծրագրին մասնակցում են միայն այն հրավիրվող հաճախոդրները, որոնք բանկի հաճախորդ են դարձել և իրենց դրամային Visa Classic Student տեսակի քարտը բացել են 2025թ․ նոյեմբերի 4-ից նոյեմբերի 30-ը ներառյալ։
- Հրավերը համարվում է հաջողված և խրախուսման գումարը վճարվում է երկու կողմերին այն դեպքում, երբ հրավիրվող հաճախորդը ստացել և ակտիվացրել է իր ուսանողական քարտը։
- Խրախուսման գումարները վճարվելու են յուրաքանչյուր երեքշաբթի։ Վերջին վճարումը կատարվելու է 2025թ․ դեկտեմբերի 10-ին մինչև դեկտեմբերի 9-ն ակտիվացված ուսանողական քարտերի համար։
*Բանկը խրախուսման վճարները փոխանցելու է հրավիրողին և հրավիրվողին` որպես հարկային գործակալ ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված հարկերը պահելուց և բյուջե փոխանցելուց հետո։
*Visa Classic Student տեսակի դրամային քարտի մնացած սակագները՝ համաձայն Բանկում գործող սակագների և պայմանների:
3. Մասնակցելու պայմանները
Անհրաժեշտ է MyAmeria հավելվածի սթորի բաժնից ընտրել «Ստացիր 2,000 ՀՀ դրամ» սթորին, մուտք գործել, սեղմել էջի ներքևում տեղադրված հրավիրել կոճակը և լրացնել հրավիրվող ուսանողի հեռախոսահամարը:
Հրավիրվողը ստանում է ՍՄՍ ծանուցում, որում նշված հղմամբ անցնելով՝ լրացնում է տվյալները, դառնում է բանկի հաճախորդ և բացում է ուսանողական քարտ
Առաջարկի ընթացքում բացված ուսանողական քարտերը սպասարկվելու են բանկում մինչև 2025թ․ դեկտեմբերի 31-ը գործող արշավի և ուսանողական փաթեթի պայմանների համաձայն։
Հարցերի դեպքում խնդրում ենք զանգահարել +37410/012 561111 հեռախոսահամարով կամ այցելել Բանկի մոտակա մասնաճյուղ: Բանկի սպասարկման ցանցին, մասնաճյուղերի հասցեներին և աշխատանքային ժամերին կարող եք ծանոթանալ Բանկի պաշտոնական կայքի «Սպասարկման ցանց» բաժնում։

As a result, the inviter and the invitee will receive an incentive payment of AMD 2,000 and AMD 3,000, respectively (taxes prescribed by the laws and regulations of the Republic of Armenia are not included).
Attention!
- Eligible participants for “Invite your Friend” program are:
- Inviters: Ameriabank clients using MyAmeria app
- Invitees: students who are not Ameriabank clients or former account holders of the bank who closed their accounts (including card accounts) before June 1, 2025.
- General terms and conditions:
- Only those invited clients who have become clients of the bank and opened their AMD Visa Classic Student card from November 4 to November 30, 2025 inclusive, may participate in the program.
- The invitation is considered successful and the incentive amount is paid to both parties when the invited client has received and activated his/her student card.
- The incentive amount will be paid every Tuesday. The last payment will be made on December 10, 2025 for student cards activated by December 9.
*The bank will transfer the incentive payments to the inviter and the invitee, as a tax agent, after withholding the taxes prescribed by the laws and regulations of the Republic of Armenia and transferring them to the budget.
*Other tariffs of Visa Classic Student AMD card are specified in the Bank’s applicable tariffs and terms.
- Terms of participation:
The user needs to select the “Get AMD 2,000” story from the story section of MyAmeria app, log in, click the invite button at the bottom of the page and enter the phone number of the student being invited.
The invited person receives an SMS notification and needs to follow the link in the SMS to fill in the required data, becomes a client of the bank, and opens a student card.
Student cards opened during the validity term of the offer will be serviced at the bank in accordance with the terms of the campaign in force until December 31, 2025 and the student package.
For any queries, please call us at 37410/012 561111 or visit the nearest branch of the Bank. To find out about the service network of the Bank, location and open hours of the branches, please visit the Service Network section on the Bank’s official website.