Ամերիաբանկը ԴիջիԹեք Էքսպո 2024-ի ֆինթեք գործընկերն է
Ամերիաբանկը «ԴիջիԹեք Էքսպո 2024»-ի ֆինթեք գործընկերն է և ներկայանում է իր MyInvest ներդրումային հարթակով։
MyInvest-ը միակ հարթակն է ՀՀ ներդրումային շուկայում, որի միջոցով հնարավոր է րոպեների ընթացքում օնլայն բացել բրոքերային հաշիվ և առանց բանկ այցելելու գործարքներ կատարել հայկական, ամերիկյան, եվրոպական և ասիական երկրների բորսաներում, ինչպես նաև արտաբորսայական շուկաներում։ MyInvest-ում հասանելի են 30-ից ավելի շուկաների 30,000 հայկական և միջազգային արժեթղթեր և հնարավոր է գնել ինչպես բաժնետոմսեր ու պարտատոմսեր, այնպես էլ՝ ETF-ներ ու եվրապարտատոմսեր։ Նշենք, որ նույն հարթակի միջոցով տարբեր բիզնեսներ կամ ընկերություններ նաև հնարավորություն ունեն իրականացնելու պարտատոմսերի ու բաժնետոմսերի տեղաբաշխումներ` ներգրավելով նոր ֆինանսական միջոցներ իրենց բիզնեսի զարգացման համար։ MyInvest հարթակի միջոցով ՀՀ մի քանի խոշոր ընկերություններ արդեն իսկ իրականացրել են Digital IPO-ներ` տեղաբաշխելով և' բաժնետոմսեր, և' պարտատոմսեր:
Դիջիթեքի շրջանակում Ամերիաբանկը ոչ միայն ներկայացնում է MyInvest հարթակը, այլև ներդրումներով հետաքրքրվողների համար իր փորձառու մասնագետների օգնությամբ իրականացնում է մասնագիտական բազմաբնույթ խորհրդատվություն, ինչպես նաև օգնում կողմնորոշվել առաջին պորտֆելը կազմելու հարցում։
Ավելին, Ամերիաբանկը Digitec-ում բացահայտում է լավ ներդրող դառնալու համար անհրաժեշտ հատկանիշները՝ հեռատես, համբերատար, հավասարակշռված, խելացի, համարձակ և հաջողակ, և սա անում է փորձությունների միջոցով՝ 6 փորձություն՝ գոլֆից մինչև VR ակնոց։ Բոլոր փորձությունները հաջողությամբ անցնելու պարագայում ԴիջիԹեքի այցելուները հնարավորություն ունեն անվճար բացելու բրոքերային հաշիվ և ստանալու իրենց առաջին բաժնետոմսը նվեր։
Ներդրումների աշխարհն էլ ավելի խորությամբ բացահայտել ցանկացողների համար ԴիջիԹեքի շրջանակում այս տարի առաջին անգամ կկայանա նաև Digi/Invest համաժողովը, որի առանցքում թվայնացման, ներդրումների ու ֆինանսական գրագիտության բարձրացման թեմաներն են: Ամերիաբանկի Առևտրային գործառնությունների դեպարտամենտի Արտարժութային և բրոքերային գործառնությունների գծով համատնօրեն Դիանա Հակոբյանը համաժողովի շրջանակում կմասնակցի «Թվային ներդրումների ապագան. նոր գործիքներ և հնարավորություններ ՀՀ ֆինանսական շուկայում» խորագրով պանելային քննարկմանը:

Ameriabank Is a Fintech Partner of DigiTec Expo 2024 - News | Ameriabank
MyInvest stands out as the only platform in Armenia’s investment market that allows users to open an online brokerage account in just minutes and make transactions on Armenian, American, European and Asian stock exchanges, as well as OTC markets, all without visiting the bank. MyInvest platform offers a selection of 30,000 Armenian and international securities from over 30 markets, providing a diverse range of investment options including stocks, bonds, ETFs, and Eurobonds. Additionally, MyInvest provides businesses the opportunity to place bonds and shares, helping them raise new resources for the development of their business. Several large companies in Armenia have already leveraged MyInvest platform to conduct Digital IPOs, successfully placing both shares and bonds.
At Digitec, Ameriabank not only showcases the MyInvest platform but also offers multifaceted expert advice from its seasoned professionals to guide aspiring investors in building their first portfolios.
Furthermore, at Digitec, Ameriabank reveals the essential traits of a successful investor, i.e. long-term vision, patience, composure, intelligence, boldness and success, through a series of 6 engaging tests, ranging from golf to VR headsets. Those DigiTec visitors who successfully complete all tests will have the opportunity to open a free brokerage account and receive their first share as a gift.
For those who want to dive deep into the world of investments, this year marks the inaugural Digi/Invest forum held as part of DigiTec, that will focus on such topics as digitalization, investments, and enhancing financial literacy. Diana Hakobyan, Co-Director on Brokerage and Foreign Exchange Operations at Ameriabank’s Trading Department, will participate in the panel discussion on “The Future of Digital Investments: New Tools and Opportunities in Armenia's Financial Market” held as part of the forum.