Ամերիաբանկը ԴիջիԹեք Էքսպո 2024-ի ֆինթեք գործընկերն է - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկը «ԴիջիԹեք Էքսպո 2024»-ի ֆինթեք գործընկերն է և ներկայանում է իր MyInvest ներդրումային հարթակով։
MyInvest-ը միակ հարթակն է ՀՀ ներդրումային շուկայում, որի միջոցով հնարավոր է րոպեների ընթացքում օնլայն բացել բրոքերային հաշիվ և առանց բանկ այցելելու գործարքներ կատարել հայկական, ամերիկյան, եվրոպական և ասիական երկրների բորսաներում, ինչպես նաև արտաբորսայական շուկաներում։ MyInvest-ում հասանելի են 30-ից ավելի շուկաների 30,000 հայկական և միջազգային արժեթղթեր և հնարավոր է գնել ինչպես բաժնետոմսեր ու պարտատոմսեր, այնպես էլ՝  ETF-ներ ու եվրապարտատոմսեր։ Նշենք, որ նույն հարթակի միջոցով տարբեր բիզնեսներ կամ ընկերություններ նաև հնարավորություն ունեն իրականացնելու պարտատոմսերի ու բաժնետոմսերի տեղաբաշխումներ` ներգրավելով նոր ֆինանսական միջոցներ իրենց բիզնեսի զարգացման համար։ MyInvest հարթակի միջոցով ՀՀ մի քանի խոշոր ընկերություններ արդեն իսկ իրականացրել են Digital IPO-ներ` տեղաբաշխելով և' բաժնետոմսեր, և' պարտատոմսեր:
Դիջիթեքի շրջանակում Ամերիաբանկը ոչ միայն ներկայացնում է MyInvest հարթակը, այլև ներդրումներով հետաքրքրվողների համար իր փորձառու մասնագետների օգնությամբ իրականացնում է մասնագիտական բազմաբնույթ խորհրդատվություն, ինչպես նաև օգնում կողմնորոշվել առաջին պորտֆելը կազմելու հարցում։
Ավելին, Ամերիաբանկը Digitec-ում բացահայտում է լավ ներդրող դառնալու համար անհրաժեշտ հատկանիշները՝ հեռատես, համբերատար, հավասարակշռված, խելացի, համարձակ և հաջողակ, և սա անում է փորձությունների միջոցով՝ 6 փորձություն՝ գոլֆից մինչև VR ակնոց։ Բոլոր փորձությունները  հաջողությամբ անցնելու պարագայում ԴիջիԹեքի այցելուները հնարավորություն ունեն անվճար բացելու բրոքերային հաշիվ և ստանալու իրենց առաջին բաժնետոմսը նվեր։
Ներդրումների աշխարհն էլ ավելի խորությամբ բացահայտել ցանկացողների համար ԴիջիԹեքի շրջանակում այս տարի առաջին անգամ կկայանա նաև Digi/Invest համաժողովը, որի առանցքում թվայնացման, ներդրումների ու ֆինանսական գրագիտության բարձրացման թեմաներն են:  Ամերիաբանկի Առևտրային գործառնությունների դեպարտամենտի Արտարժութային և բրոքերային գործառնությունների գծով համատնօրեն Դիանա Հակոբյանը համաժողովի շրջանակում կմասնակցի «Թվային ներդրումների ապագան. նոր գործիքներ և հնարավորություններ ՀՀ ֆինանսական շուկայում» խորագրով պանելային քննարկմանը:

Америабанк – финтех-партнер выставки DigiTec Expo 2024 - Новости | Америабанк
Америабанк является финтех-партнером выставки DigiTec Expo 2024, представляя свою инвестиционную платформу MyInvest.
MyInvest – единственная платформа на инвестиционном рынке Армении, которая позволяет пользователям за считанные минуты открыть брокерский счет онлайн и совершать транзакции на армянских, американских, европейских и азиатских биржах, а также на внебиржевых рынках, без посещения банка. Платформа MyInvest предлагает выбор из 30,000 армянских и международных ценных бумаг с более 30 рынков и возможность приобрести как акции и облигации, так и ETF и еврооблигации. Отметим, что через эту же платформу предприятия и компании также имеют возможность размещать облигации и акции, привлекая новые финансовые средства для развития бизнеса. Несколько крупных компаний Армении уже воспользовались платформой MyInvest для проведения Digital IPO, разместив как акции, так и облигации.
В рамках выставки Digitec Америабанк не только представляет платформу MyInvest, но и предлагает разностороннюю профессиональную консультацию своих опытных специалистов тем, кто интересуется инвестициями, помогая сориентироваться при формировании первого портфеля.
Помимо этого, на Digitec Америабанк раскрывает качества, необходимые для того, чтобы стать хорошим инвестором, такие как дальновидность, терпение, уравновешенность, ум, смелость и успешность, посредством 6 тестов, от гольфа до очков виртуальной реальности. В случае успешного прохождения всех тестов посетители DigiTec имеют возможность бесплатно открыть брокерский счет и получить свою первую акцию в подарок.
Для тех, кто хочет глубже погрузиться в мир инвестиций, в этом году в рамках DigiTec впервые пройдет форум Digi/Invest, в центре внимания которого будут темы цифровизации, инвестиций и повышения финансовой грамотности. Со-директор по валютным и брокерским операциям Департамента торговых операций Америабанка Диана Акопян примет участие в панельной дискуссии на тему «Будущее цифровых инвестиций: новые инструменты и возможности на финансовом рынке Армении», проводимой в рамках форума.