Հայտարարություն «Առաջին Հիփոթեքային Ընկերություն» ՈւՎԿ ՍՊԸ-ի ապահովված հիփոթեքային պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկի վերաբերյալ
2024 թվականի հունիսի 18-ին «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն հրապարակային առաջարկի միջոցով նախատեսում է տեղաբաշխել «Առաջին Հիփոթեքային Ընկերություն» ՈւՎԿ ՍՊ ընկերության կողմից թողարկված  անվանական արժեկտրոնային ոչ փաստաթղթային պարտատոմսեր` հետևյալ պայմաններով.
«Առաջին Հիփոթեքային Ընկերություն» ՈւՎԿ ՍՊԸ դրամային և դոլարային պարտատոմսերի ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2024թ. մայիսի 27-ի Թիվ 1/21ԾՕՀ-Ա որոշմամբ:
Ազդագիրը հրապարակվել է «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ ինտերնետային կայքում` հետևյալ հղմամբ:
Ներդրողները ազդագրի տպագիր տարբերակը կարող են ձեռք բերել «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ գլխամասային գրասենյակում (հասցե` ՀՀ, 0010 Երևան, Վազգեն Սարգսյան 2):
Պարտատոմսերի տեղաբաշխումն իրականացվելու է «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ (Բորսա) տեղաբաշխման համակարգով՝ աճուրդի եղանակով:
Աճուրդին ուղղակիորեն մասնակցություն կարող են ունենալ միայն Բորսայի անդամները, որոնց ցանկը ներկայացված է Բորսայի պաշտոնական կայքում՝ www.amx.am:
Բորսայի անդամ չհանդիսացող ներդրողները աճուրդին կարող են մասնակցել Բորսայի անդամների միջոցով՝ սահմանված կարգի և պայմանների համաձայն: Ձեռքբերման մանրամասների վերաբերյալ ներդրողները կարող են կապ հաստատել բրոքերային ծառայություն մատուցող ընկերության հետ:

Announcement on public offering of first mortgage company UCO CJSC   covered bonds
First Mortgage Company UCO CJSC prospectus was registered by the resolution of the Chairman of the Central Bank of Armenia #1/21ԾՕՀ-Ա dated May 27, 2024. Prospectus has been released at Ameriabank's official website by the following link.
For a printed version of the program prospectus, please visit Ameriabank CJSC head office (address: 2 V. Sargsyan St., 0010, Yerevan, Armenia).
Bonds will be placed through auction at Armenia Securities Exchange (Exchange). Only the Exchange members can directly participate in the placement. The full list of the Exchange members is presented by following link: www.amx.am.
Investors who wish to participate in Bond placement can apply to the Exchange members in accordance with established procedure and conditions. Investors may contact the brokerage firm for details of bonds purchase.