Հայտարարություն «Առաջին Հիփոթեքային Ընկերություն» ՈւՎԿ ՍՊԸ-ի ապահովված հիփոթեքային պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկի վերաբերյալ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Հայտարարություն «Առաջին Հիփոթեքային Ընկերություն» ՈւՎԿ ՍՊԸ-ի ապահովված հիփոթեքային պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկի վերաբերյալ
2024 թվականի հունիսի 18-ին «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն հրապարակային առաջարկի միջոցով նախատեսում է տեղաբաշխել «Առաջին Հիփոթեքային Ընկերություն» ՈւՎԿ ՍՊ ընկերության կողմից թողարկված  անվանական արժեկտրոնային ոչ փաստաթղթային պարտատոմսեր` հետևյալ պայմաններով.
ԱՊԱՀՈՎՎԱԾՈՒԹՅՈՒՆ
300,000,000 ՀՀ դրամ
2,000,000 ԱՄՆ դոլար
3,000 հատ
20,000 հատ
11,8 %
7,0%
եռամսյակային
ՏԵՂԱԲԱՇԽՄԱՆ ՁԵՒ
«Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ տեղաբաշխման համակարգ, ստանդարտ փակ աճուրդ
«Առաջին Հիփոթեքային Ընկերություն» ՈւՎԿ ՍՊԸ դրամային և դոլարային պարտատոմսերի ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2024թ. մայիսի 27-ի Թիվ 1/21ԾՕՀ-Ա որոշմամբ:
Ազդագիրը հրապարակվել է «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ ինտերնետային կայքում` հետևյալ հղմամբ:
Ներդրողները ազդագրի տպագիր տարբերակը կարող են ձեռք բերել «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ գլխամասային գրասենյակում (հասցե` ՀՀ, 0010 Երևան, Վազգեն Սարգսյան 2):
Պարտատոմսերի տեղաբաշխումն իրականացվելու է «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ (Բորսա) տեղաբաշխման համակարգով՝ աճուրդի եղանակով:
Աճուրդին ուղղակիորեն մասնակցություն կարող են ունենալ միայն Բորսայի անդամները, որոնց ցանկը ներկայացված է Բորսայի պաշտոնական կայքում՝ www.amx.am:
Բորսայի անդամ չհանդիսացող ներդրողները աճուրդին կարող են մասնակցել Բորսայի անդամների միջոցով՝ սահմանված կարգի և պայմանների համաձայն: Ձեռքբերման մանրամասների վերաբերյալ ներդրողները կարող են կապ հաստատել բրոքերային ծառայություն մատուցող ընկերության հետ:

Объявление о публичном предложении обеспеченных облигаций ООО “УКО Первая Ипотечная Компания”
ЗАО “Америабанк” организует осуществляет публичное предложение номинальных купонных бездокументарных облигаций ООО “УКО Первая Ипотечная Компания”, которые будут размещены 18 июня 2024г. на следующих условиях:
ОБЕСПЕЧЕНИЕ
100 дол.
300,000,000 др.
2,000,000 дол.
3,000 штук
20,000 штук
11,8 %
7,0%
ТИП РАЗМЕЩЕНИЯ
система размещения Фондовой Биржи Армении, стандартный закрытый аукцион
Проспект облигаций ООО “УКО Первая Ипотечная Компания” был зарегистрирован решением председателя Центрального банка РА N 1/21ԾՕՀ-Ա от 27 мая 2024г.
Проспект опубликован на официальном сайте ЗАО «Америабанк» по следующей ссылке.
Бумажную копию проспекта можно получить в головном офисе ЗАО «Америабанк» по адресу: Армения, 0010, Ереван, ул. Вазгена Саргсяна 2.
Облигации будут размещены на Фондовой Бирже Армении через аукцион. Только Участники фондовой биржи могут непосредственно участвовать в размещении. Полный список Участников фондовой биржи представлен по следующей ссылке: www.amx.am.
Инвесторы, желающие участвовать в размещении облигаций, могут обращаться к Участникам биржи в установленном порядке и условиях. Инвесторы могут связаться с брокерской фирмой для получения подробной информации о приобретении облигаций.