Ամերիաբանկի վարկային պորտֆելը գերազանցել է 1 տրիլիոն դրամը - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկի վարկային պորտֆելը գերազանցել է 1 տրիլիոն ՀՀ դրամը`  31.12.2023թ. դրությամբ կազմելով 1 տրիլիոն 53 մլն ՀՀ դրամ, ինչն աննախադեպ ցուցանիշ է ՀՀ բանկային համակարգում:
Ամերիաբանկը 10-րդ տարին անընդմեջ պահպանում է շուկայի առաջատարի դիրքը վարկային պորտֆելի մեծությամբ. 31.12.23-ի դրությամբ Բանկի վարկային պորտֆելի մասնաբաժինը շուկայում կազմում է 19.6% նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի 17.6%-ի համեմատ:
Հավելենք, որ 2023թ. Բանկի վարկային պորտֆելի աճը կազմել է շուրջ 34%, մինչդեռ նույն ժամանակահատվածում ՀՀ բանկային համակարգում գրանցվել է վարկային պորտֆելի աճ 20.7%-ով։

19 Jan, 2024 | Press release, All | Return|
Ameriabank’s loan portfolio has exceeded AMD 1 trillion. As of December 31, 2023 it amounted to AMD 1 trillion 53 million – an unprecedented indicator for the banking sector of Armenia.
For the 10th year in a row, Ameriabank retains its leading position on the market in terms of loan portfolio size: as of December 31, 2023 the market share of the Bank’s loan portfolio was 19.6% vs 17.6% for the same period of 2022.
Ameriabank reported circa 34% loan portfolio growth in 2023 vs 20.7% across the Armenian banking sector during the same period.