You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ամանորի հրաշքը` Շիրակի մարզում. Ամերիացի Ձմեռ պապերն այցելեցին արցախցի փոքրիկներին - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամանորին ընդառաջ Ամերիաբանկը, գործընկերներին կրկին համախմբելով բարի գործ անելու գաղափարի շուրջ և շարունակելով Շիրակի մարզում հաստատված արցախցիների աջակցությանն ուղղված նախաձեռնությունը, իրականացրեց «Ամանորի հեքիաթ` արցախցի փոքրիկների համար» ծրագիրը:
Ծրագրի շրջանակում ավելի քան 550 արցախցի երեխա ստացավ խնամքով ու հոգատարությամբ հավաքված փաթեթներ, որոնք ներառում էին գրքեր, զարգացնող խաղեր, խաղալիքներ, տոնածառ և այլն:
«Դեռ ամիսներ առաջ մենք ասացինք` «պեˊնդ կացիք, մունք ծըզնըհետնք», և այսպես սկիզբ առավ հոգատարության շղթան, որի շուրջ համախմբվեցին բազմաթիվ մարդիկ: Որպեսզի մեր աջակցությունը կրի համակարգված և հասցեական բնույթ, մենք այցելել ենք տուն առ տուն, գնահատել ենք նրանց առաջնային կարիքները, ցուցաբերել անհատական և հասցեական աջակցություն: Մենք հուզվել, ժպտացել, զրուցել, լսել, ջերմացել ենք նրանց հետ յուրաքանչյուր հանդիպումից և վստահեցնել, որ մենք նրանց կողքին ենք: Մենք հավատում ենք, որ հոգատարությունը ջերմացնում է, և Ամանորին շարունակեցինք հոգատարության շղթան` Շիրակի մարզի արցախցի երեխաներին նվիրելով ժպիտներ ու ամանորյա հեքիաթային ակնթարթներ: Մենք շնորհակալ ենք Ամերիա թիմին ու մեր բոլոր գործընկերներին հոգատարության շղթան տարածելու, մեր գաղափարի շուրջ համախմբվելու և արցախցի մեր հայրենակիցների կողքին լինելու համար»,- նշում է Ամերիաբանկի Մարքեթինգի և հաղորդակցության գծով տնօրեն Ռեբեկա Հակոբյանը:
Հիշեցնենք, որ դեռևս հոկտեմբերին Ամերիաբանկը մեկնարկել էր «Աջակցություն Շիրակում ապաստանած արցախցի ընտանիքներին» ծրագիրը, որի շուրջ համախմբվել էին Ամերիա թիմն ու 10-ից ավելի գործընկերները: Ծրագրում ներառվել էր միակողմանի / երկկողմանի ծնողազուրկ երեխաներ ունեցող ու 3 և ավելի անչափահաս երեխաներ ունեցող ավելի քան 180  ընտանիք:
Նախագծի շրջանակում տրամադրված ավելի քան 100 մլն ՀՀ դրամի աջակցությունը ներառել է շուրջ 150 տեսակի ապրանք` կենցաղային խոշոր և մանր տեխնիկա, կահույք, հագուստ ու կոշիկներ, սնունդ, տնտեսական իրեր, հիգիենայի պարագաներ, դասագրքեր, մանկական իրեր և այլն:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot The Christmas Miracle in Shirak Region - Ameriabank Santas Visited Children from Artsakh - News | Ameriabank
28 Dec, 2023 | Press release, All | Return|
Under this initiative, more than 550 Artsakh children received packages filled with care, including books, brain games, toys, New Year trees, and more.
Rebecca Hakobyan, Chief Marketing and Communication Officer at Ameriabank said: “Months ago, we said: “Stay strong, we are there for you”, launching the chain of care that united so many people.  To ensure the most effective assistance, we visited the beneficiary families in person, assessed their immediate needs and delivered targeted aid. We talked to them, listened to them, shared smiles, were warmed to the heart at every meeting and affirmed our commitment to support them. We believe that caring is heartwarming, and we continued the chain of care for Artsakh children to bring smiles and Christmas miracle through kindness and love, evoke dreams and cherished moments. We are grateful to the Ameria team and all our partners for spreading this chain of care, uniting around our idea and joining us in our endeavor to support compatriots from Artsakh.”
Back in October, Ameriabank launched the “Support for Artsakh Families Sheltered in Shirak” project that brought together the Ameria team and more than 10 partners. Over 180 families with children having lost one or both parents and families having 3 or more children became the beneficiaries of the project.
The support of over AMD 100 million provided within the framework of the project covered around 150 types of products, including large and small household appliances, furniture, clothes and footwear, food, household supplies, hygiene kits, textbooks, products for kids, and more.