Զգուշացեք զեղծարարներից և պահպանեք անվտանգության կանոնները
Տեղեկացնում ենք, որ վերջին շրջանում կրկին ակտիվացել են զեղծարարության դեպքերը: Մասնավորապես, զեղծարարները WhatsApp, Viber, Telegram, Messenger հարթակների միջոցով Ամերիաբանկի անունից զանգահարում են կամ հաղորդագրություններ ուղարկում` ներկայանալով որպես Բանկի աշխատակից, և փորձում են կորզել տվյալներ հաճախորդների հաշիվների, բանկային պրոդուկտների, մոբայլ հավելվածի մուտքանունի և գաղտնաբառի վերաբերյալ:
Հիշեցնում ենք, որ Բանկի աշխատակիցները հաճախորդների հետ կապ են հաստատում բացառապես 010/012 561111 հեռախոսահամարներով և զանգահարելու դեպքում երբեք չեն պահանջում նմանատիպ տեղեկատվություն:
Խնդրում ենք վերոնշյալ հեռախոսահամարներից զատ ստացվող զանգերի և հաղորդագրությունների դեպքում չպատասխանել բանկային հաշիվների / պրոդուկտների և Բանկի հետ առնչվող ցանկացած հարցադրման և նմանատիպ հարցադրումների դեպքում որևէ տվյալ չտրամադրել:
Այնուամենայնիվ, զեղծարարներին որևէ տվյալ տրամադրելու դեպքում անհրաժեշտ է անմիջապես բլոկավորել քարտը` հավաքելով *116# կոդը և հետևելով հրահանգներին, փոխել մոբայլ հավելվածի գաղտնաբառը և կապ հաստատել Բանկի աշխատակցի հետ: Ֆինանսական անվտանգության մասին ավելին` այստեղ:
Հարցերի դեպքում խնդրում ենք զանգահարել 010 / 012 561111 հեռախոսահամարներով կամ այցելել Բանկի մոտակա մասնաճյուղ: Բանկի սպասարկման ցանցին, մասնաճյուղերի հասցեներին և աշխատանքային ժամերին կարող եք ծանոթանալ «Մասնաճյուղեր» բաժնում:
Հիշեցնում ենք, որ Ամերիաբանկի գործունեությանն առնչվող հավաստի տեղեկատվությունը հրապարակվում է ameriabank.am կայքում և սոցիալական ցանցերի մեր պաշտոնական էջերում։

Остерегайтесь мошенников и соблюдайте правила безопасности - Новости | Америабанк
Сообщаем, что в последнее время попытки мошенничества снова участились.  Мошенники звонят или отправляют сообщения от имени Америабанка через WhatsApp, Viber, Telegram и Messenger, выдавая себя за сотрудников Банка, и пытаются получить данные о счетах, банковских продуктах, имени пользователя и пароле мобильного приложения.
Напоминаем, что сотрудники Банка устанавливают с клиентами связь исключительно по номерам телефона 010 56111 и, 012 561111 и никогда не запрашивают такую информацию по телефону.
Убедительно просим не отвечать на вопросы, связанные с банковскими счетами/продуктами и Банком, и не предоставлять никаких данных в случае получения звонков и сообщений с номеров телефонов, отличных от номеров, указанных выше.
Если вы уже предоставили какие-либо данные мошенникам, необходимо немедленно заблокировать карту, набрав код *116# и следуя инструкциям, сменить пароль мобильного приложения и связаться с сотрудником Банка.
Подробнее о правилах  финансовой безопасности здесь.
При наличии вопросов просим звонить по номерам (010) (012) 561111 или посетить ближайший филиал Банка. С информацией о сети обслуживания, адресах и часах работы филиалов Банка можно ознакомиться в разделе «Филиалы».