Ամերիաբանկի Տնօրենների խորհուրդը համալրվել է նոր անդամով - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Համաձայն ՀՀ կենտրոնական բանկի 01/09/2016թ. թիվ 1/625Ա որոշման` Օլեգ Ցարկովը գրանցվել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Տնօրենների խորհրդի անդամի պաշտոնում:
Օ. Ցարկովը «Սվարոգ Քեփիթըլ Էդվայզըրս» ընկերության հիմնադիր և ղեկավար գործընկեր է, պատասխանատու է ընկերության ռազմավարական զարգացման, ինչպես նաև մանրածախ առևտրի, սպառողական ապրանքների և առևտրային նշանակության անշարժ գույքի ոլորտներում ակտիվների կառավարման համար: 2016թ. մայիսից զբաղեցնում է Phoenix Advisors ընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնը:
Իրականացրել է միաձուլման և ձեռքբերման, ֆինանսների ներգրավման մի շարք գործարքներ: 2000-2003թթ. ղեկավարել է «Տրոյկա Դիալոգ» ընկերության ներդրումաբանկային վարչությունը (www.troika.ru): Նրա պաշտոնավարման ընթացքում «Տրոյկա Դիալոգ»-ը դարձել է ռուսական շուկայի առաջատարը միջին կապիտալացմամբ ներդրումային գործառնությունների ոլորտում և ռուբլով պարտատոմսերի թիվ 1 անդերրայթերը:
Օ. Ցարկովը 1999թ. ավարտել է Ռեդինգի համալսարանի ISMA բիզնես դպրոցը (Անգլիա)՝ ստանալով մագիստրոսի կոչում միջազգային ֆինանսական շուկաների մասնագետի որակավորմամբ:

The Board of Directors of Ameriabank has been filled with a new member - News | Ameriabank
O. Tsarkov is the founder and managing partner of Svarog Capital Advisors, responsible for the company's strategic development, as well as asset management in the retail, consumer goods and commercial real estate sectors. 2016 Since May, he has been the executive director of Phoenix Advisors.
Conducted a number of mergers and acquisitions, financing transactions. 2000-2003 managed the investment banking department of "Troika Dialog" company (www.troika.ru). During his tenure, Troika Dialog has become the Russian market leader in mid-cap investment operations and the No. 1 underwriter of ruble-denominated bonds.
O. Tsarkov in 1999 graduated from the ISMA Business School of the University of Reading (England) with a master's degree in international financial markets.