You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ամերիաբանկի Տնօրենների խորհուրդը համալրվել է նոր անդամով - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Համաձայն ՀՀ կենտրոնական բանկի 12/12/2016թ. թիվ N 1/900Ա որոշման` Պիեռ Գյուրջյանը գրանցվել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Տնօրենների խորհրդի անդամի պաշտոնում:
Պ. Գյուրջյանը Բելգիայի խոշորագույն համալսարաններից մեկի՝ Բրյուսելի ազատ համալսարանի Տնօրենների խորհրդի նախագահն է:
Պ. Գյուրջյանը 27 տարի աշխատել է «ՄքՔինզի ընդ Քամփնի» ընկերությունում` որպես տնօրեն: Նա նաև բելգիական առաջատար UCB դեղագործական ընկերության Տնօրենների խորհրդի անդամ է, Ղեկավար անձնակազմի նշանակման և վարձատրության կոմիտեի անդամ: Անդամակցում է Նախագահների համաշխարհային կազմակերպությանը, YouthStart Belgium (նախկինում NFTE Belgium) ընկերության Տնօրենների խորհրդի նախագահն է և Բելգիայի Հարվարդի ակումբի նախկին նախագահը:
Ավարտել է Բրյուսելի ազատ համալսարանը (կոմերցիոն ճարտարագիտություն որակավորմամբ) և Հարվարդի բիզնես դպրոցը (գործարար կառավարման մագիստրոսի կոչմամբ):

Совет директоров Америабанка пополнился новым членом - Новости | Америабанк
По данным ЦБ РА от 12.12.2016г. Согласно решению №1/900А Пьер Гюрджян зарегистрирован членом Совета директоров ЗАО "Америабанк".
П. Гюрджян является председателем совета директоров Свободного университета Брюсселя, одного из крупнейших университетов Бельгии.
П. Гюрджян 27 лет проработал директором в McKinsey & Company. Он также является членом Совета директоров ведущей бельгийской фармацевтической компании UCB, членом Комитета по назначениям и вознаграждениям руководящих кадров. Он является членом Всемирной организации президентов, председателем совета директоров YouthStart Belgium (ранее NFTE Belgium) и бывшим президентом Гарвардского клуба Бельгии.
Окончил Свободный университет Брюсселя (со степенью в области коммерческой инженерии) и Гарвардскую школу бизнеса (со степенью магистра делового администрирования).