You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ամերիաբանկն արժանանում է IFC-ի «Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում 2017թ. լավագույն թողարկող գործընկեր-բանկ» մրցանակին - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկն արժանանում է IFC-ի «Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում 2017թ. լավագույն թողարկող գործընկեր-բանկ» մրցանակին
IFC-ն (Միջազգային ֆինանսական կորպորացիան) Հայաստանի խոշորագույն բանկ Ամերիաբանկին շնորհեց «Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում 2017թ. լավագույն թողարկող գործընկեր-բանկ» մրցանակը:
Ամերիաբանկի Առևտրի ֆինանսավորման վարչության ղեկավար Սուրեն Քոչարյանը նշեց. «Մենք կարևորում ենք այս մրցանակը և բարձր ենք գնահատում IFC-ի հետ մեր երկարամյա և արդյունավետ համագործակցությունը: Առևտրի ֆինանսավորման ուղղությամբ մենք համագործակցում ենք դեռևս 2009թ-ից և շնորհիվ դրա կարողացել ենք էապես մեծացնել Հայաստանում առևտրի ֆինանսավորման ծավալը՝ խթանելով տնտեսության տարբեր ոլորտների զարգացումը: Վստահ ենք, որ այս տարի ևս աճը զգալի կլինի, հատկապես եթե հաշվի առնենք Fitch Ratings-ի՝ հունիսին Հայաստանի համար սահմանած վարկանիշի դրական հեռանկարը»:
Նշենք, որ սա թվով երրորդ մրցանակն է, որ IFC-ն շնորհում է Ամերիաբանկին: Նախկինում բանկն արժանացել է «Առևտրի ֆինանսավորման համաշխարհային ծրագրի շրջանակներում ամենաակտիվ վարկավորող բանկը կովկասյան տարածաշրջանում» մրցանակին և «Առևտրի ֆինանսավորման համաշխարհային ծրագրի շրջանակներում էներգաարդյունավետության գծով լավագույն վարկավորող բանկ՝ Եվրոպայում և Կենտրոնական Ասիայում» մրցանակին:
Միջազգային ֆինանսական կորպորացիա
Միջազգային ֆինանսական կորպորացիան Համաշխարհային բանկի քույր կազմակերպությունն է և Համաշխարհային բանկի խմբի անդամ: Այն աշխարհում զարգացման ֆինանսավորման խոշորագույն կազմակերպությունն է, որի թիրախային ոլորտը զարգացող շուկաների մասնավոր հատվածն է: Միջազգային ֆինանսական կորպորացիան համագործակցում է տարբեր երկրների ավելի քան 2,000 կազմակերպությունների հետ՝ օգտագործելով իր կապիտալը, փորձը և ազդեցությունը աշխարհի ամենադժվար տարածաշրջաններում նոր շուկաներ և հնարավորություններ ստեղծելու համար: 2017թ. Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի՝ զարգացող երկրներին ուղղված ֆինանսավորումը հասավ ռեկորդային նիշի՝ 19.3 մլրդ ԱՄՆ դոլար՝ ուղղված մասնավոր հատվածի զարգացմանը, աղքատության դեմ պայքարին և ընդհանուր բարեկեցությանը: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.ifc.org:

Америабанк получил награду IFC «Кавказ и Центральная Азия 2017». лучшему банку-партнеру-эмитенту»
IFC (Международная финансовая корпорация) наградила Америабанк, крупнейший банк Армении, наградой "Кавказ и Центральная Азия 2017" лучший банк-эмитент-партнер».
Об этом сообщил начальник отдела торгового финансирования Америабанка Сурен Кочарян. «Мы ценим эту награду и ценим наше давнее и плодотворное партнерство с IFC. Мы сотрудничаем в сфере торгового финансирования с 2009 года и благодаря этому нам удалось значительно увеличить объем торгового финансирования в Армении, способствуя развитию различных секторов экономики. Мы уверены, что рост будет значительным и в этом году, особенно если учесть положительную перспективу рейтинга, установленного Fitch Ratings для Армении в июне».
Следует отметить, что это уже третья премия, присуждаемая IFC Америабанку. Ранее банк получил награду «Самый активный кредитный банк в Кавказском регионе в рамках Глобальной программы торгового финансирования» и награду «Лучший кредитный банк с точки зрения энергоэффективности в рамках Глобальной программы торгового финансирования в Европе и Центральной Азии». Азии».
Международная финансовая корпорация
Международная финансовая корпорация является дочерней организацией Всемирного банка и членом Группы Всемирного банка. Это крупнейшая в мире организация по финансированию развития, ориентированная на частный сектор развивающихся рынков. Международная финансовая корпорация сотрудничает с более чем 2000 организаций в разных странах, используя свой капитал, опыт и влияние для создания новых рынков и возможностей в самых сложных регионах мира. 2017 Финансирование Международной финансовой корпорации для развивающихся стран достигло рекордных 19,3 миллиардов долларов США для развития частного сектора, сокращения бедности и общего благосостояния. Вы можете посетить www.ifc.org для получения дополнительной информации.