You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot ԱՊՀ երկրների լրագրողների և «Սոֆթլայն» ընկերության ներկայացուցիչների այցն Ամերիաբանկ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Այսօր Ամերիաբանկում տեղի ունեցավ հանդիպում ԱՊՀ մի շարք երկրների (Բելոռուսիա, Կազախստան, Վրաստան, Ուզբեկստան) լրագրողների և «Սոֆթլայն» ընկերության ներկայացուցիչների միջև: Հանդիպման ժամանակ լրագրողներին ներկայացվեցին Ամերիաբանկի Տվյալների մշակման կենտրոնի տեխնիկական հնարավորությունները: Լրագրողները ծանոթացան նաև Բանկի գործունեությանն ու պատմությանը, ունեցան շրջայց «Կամար» բիզնես կենտրոնում և Բանկի գլխամասային գրասենյակում:
Հանդիպման ժամանակ ներկայացվեց նոր շենք տեղափոխվելու կապակցությամբ Ամերիաբանկում տվյալների մշակման նոր կենտրոնի ստեղծման անհրաժեշտությունը, որը կհամապատասխաներ անվտանգության և անխափանության ժամանակակից պահանջներին, թույլ կտար ապահովել բանկի բոլոր գործառնությունների իրականացումը և կունենար ընդլայնման հնարավորություն:
Հայտարարված մրցույթի արդյունքների հիման վրա ընտրվեց «Սոֆթլայն» ընկերությունը, որն ունի նմանատիպ օբյեկտների կառուցման համար անհրաժեշտ փորձը և բոլոր մասնագիտական կարողությունները:
«Սոֆթլայն» ընկերությունը նախագծեց տվյալների մշակման կենտրոնի ինժեներական համակարգերը և իրականացրեց շինմոնտաժային բոլոր աշխատանքները: Առաջին փուլը՝ նախագծումը, կատարվեց ամենասեղմ ժամկետում, և բոլոր տեխնիկական լուծումները պատվիրատուի հետ համաձայնեցնելուց հետո սկսվեց շինարարության փուլը, որն ավարտվեց 2017թ. դեկտեմբերին:
Նոր շենքում տեղադրված են տվյալների մշակման կենտրոնի համար անհրաժեշտ բոլոր ինժեներական համակարգերը, որոնք համապատասխանում են հակահրդեհային պաշտպանության եվրոպական ISO չափանիշներին և անվտանգության 3-րդ մակարդակի (Tier3) պահանջներին:
«Մենք վաղուց ենք համագործակցում Ամերիաբանկի հետ, և մեզ համար մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն է Հայաստանում նման մեծ տեխնոլոգիական ծրագրի իրագործումը: Մեր նախկին համատեղ փորձի շնորհիվ Սոֆթլայնի ու Ամերիաբանկի մասնագետները ծրագիրն իրականացրին սահմանված ժամկետում և բարձր պրոֆեսիոնալ մակարդակով», – նշեց Հայաստանում «Սոֆթլայն» ընկերության վաճառքի գծով տնօրեն Կարինե Եղոյանը:
Ամերիաբանկի համար կառուցվեց տվյալների մշակման՝ բարձր տեխնոլոգիաներով հագեցած, ընդլայնման հնարավորություն ունեցող կենտրոն, որը կապահովի բանկի բոլոր գործընթացների անխափան և արդյունավետ իրականացումը:
«Մեր սպասումներն արդարացան՝ բանկի տվյալների մշակման կենտրոնի ենթակառուցվածքը ոչ միայն լիովին համապատասխանում է ժամանակակից պահանջներին, այլև ունի համապատասխան ռեզերվ ու նախատեսված է երկարաժամկետ զարգացման և ընդլայնման համար: «Սոֆթյալն» ընկերության մասնագետները ցուցաբերել են բարձր պրոֆեսիոնալ հմտություններ և ապացուցել, որ կարող են իրականացնել բարդ տեխնիկական ծրագրեր», – նշեց Ամերիաբանկի ՏՏ և ավտոմատացման վարչության ղեկավար Շավարշ Ոսկանյանը:
«Սոֆթլայն» ընկերության մասին
«Սոֆթլայն» ընկերությունը մշակում է բիզնեսի թվայնացման տեխնոլոգիական լուծումներ: Ընկերությունը տրամադրում է առաջադեմ, հուսալի տեխնոլոգիաներ ու կիբերանվտանգության միջոցներ և աշխարհի ամենատարբեր երկրներում գործող մի շարք կազմակերպությունների վստահված գործընկերն է: Մասնավորապես, ընկերությունը գործունեություն է ծավալում Արևելյան Եվրոպայում և Կենտրոնական Ասիայում, Լատինական Ամերիկայում ու Հարավ-Արևելյան Ասիայում՝ ընդհանուր առմամբ ավելի քան 50 երկրում: Համագործակցելով ՏՏ լուծումների գլոբալ մատակարարների հետ՝ Սոֆթլայնը կիրառում է լավագույն փորձը և շարունակաբար զարգացնում իր կարողությունները՝ աշխարհի 5 մայրցամաքներում մեծածավալ նախագծեր իրականացնելու համար: 2017թ. «Սոֆթլայն» ընկերությունների խմբի հասույթը կազմեց 1,19 մլրդ ԱՄՆ դոլար:

The visit of journalists from CIS countries and representatives of "Softline" company to Ameriabank - News | Ameriabank
28Aug
28 Aug, 2018 | Press release, All | Return|
Today at Ameriabank there was a meeting between journalists of a number of CIS countries (Belarus, Kazakhstan, Georgia, Uzbekistan) and representatives of the "Softline" company. During the meeting, the journalists were presented with the technical capabilities of Ameriabank's Data Processing Center. Journalists also got acquainted with the activities and history of the Bank, had a tour of the "Kamar" business center and the Bank's head office.
During the meeting, in connection with the move to a new building, the necessity of creating a new data processing center in Ameriabank was presented, which would meet the modern requirements of security and continuity, would allow to ensure the implementation of all the bank's operations and would have the possibility of expansion.
Based on the results of the announced tender, the "Softline" company was selected, which has the experience and all the professional capabilities necessary for the construction of similar facilities.
"Softline" company designed the engineering systems of the data processing center and carried out all construction works. The first stage, the design, was completed in the shortest possible time, and after all technical solutions were agreed with the customer, the construction stage began, which was completed in 2017. in December.
The new building has all the engineering systems necessary for the data processing center, which meet the European ISO fire protection standards and Tier 3 security requirements.
"We have been cooperating with Ameriabank for a long time, and it is a great honor and responsibility for us to implement such a large technological project in Armenia. Thanks to our previous joint experience, the specialists of Softline and Ameriabank implemented the project within the specified time and at a high professional level," said Karine Yeghoyan, the sales director of "Softline" company in Armenia.
For Ameriabank, a data processing center, equipped with high technologies, with the possibility of expansion, was built, which will ensure the smooth and efficient implementation of all processes of the bank.
"Our expectations were justified: the infrastructure of the bank's data processing center not only fully meets modern requirements, but also has an appropriate reserve and is designed for long-term development and expansion. "Softyaln" company's specialists have shown high professional skills and proved that they can implement complex technical programs", said Shavarsh Voskanyan, Head of Ameriabank's IT and Automation Department.
About "Softline" company
"Softline" company develops technological solutions for business digitalization. The company provides advanced, reliable technologies and cyber security tools and is a trusted partner of a number of organizations operating in various countries around the world. In particular, the company operates in Eastern Europe and Central Asia, Latin America and South-East Asia, in total more than 50 countries. By collaborating with global IT solution providers, Softline applies best practices and continuously develops its capabilities to implement large-scale projects on 5 continents. 2017 The revenue of the "Softline" group of companies amounted to 1.19 billion US dollars.