You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Վարկային պայմանների վերանայում - Նորություններ | Ամերիաբանկ
• Հայաստանի քաղաքացիներ, որոնք այս օրերին զորակոչվել կամ մասնակցում են (կամավոր կամ պարտադիր հիմունքներով) ռազմական գործողություններին` այդ փաստը հիմնավորված կերպով Բանկին հասանելի դառնալու հիման վրա:
• Արցախում փաստացի գործունեություն իրականացնող կամ գրանցված/հաշվառված իրավաբանական անձինք և անհատ ձեռնարկատերեր, ինչպես նաև փաստացի բնակություն ունեցող ֆիզիկական անձինք:
30/09/2020-30/10/2020թթ. ժամանակահատվածում դադարեցվում է վարկային (այդ թվում` վարկային գիծ, օվերդրաֆտ), պարտքի տարաժամկետ մարման (ապառիկ ֆինանսավորման), լիզինգի պայմանագրերի շրջանակում տոկոսագումարների, տույժերի, տուգանքների, սպասարկման վճարների հաշվեգրումը:
Այն վարկառուներին, որոնք 30.09.2020թ. դրությամբ չունեն ժամկետանց պարտավորություններ, կտրամադրվի վարկային պարտավորությունների վճարման  հետաձգում մինչև ս.թ. հոկտեմբերի 30-ը: Վարկային պարտավորությունների կատարման վերջնաժամկետը նույնպես կերկարաձգվի մեկ ամսով:
Հավելենք, որ վարկային պարտավորությունների վերանայումը կիրառվում է ֆիզիկական և իրավաբանական անձ/անհատ ձեռնարկատեր հաճախորդների նկատմամբ մինչև 25 մլն ՀՀ դրամ/համարժեք արտարժույթ գումարի չափով տրամադրված վարկերի դեպքում: Նշված շեմը գերազանցող վարկերի դեպքում խնդրում ենք դիմել Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղ, ինչի պարագայում յուրաքանչյուր վարկառուի կցուցաբերվի անհատական մոտեցում:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Обзор условий кредита - Новости | Америабанк
• Граждане Армении, которые в настоящее время призваны или участвуют (на добровольной или обязательной основе) в военных действиях, на основании факта разумной доступности для Банка.
• Юридические лица и индивидуальные предприниматели, фактически осуществляющие деятельность или зарегистрированные/зарегистрированные в Арцахе, а также физические лица, имеющие фактическое место жительства.
30.09.2020-30.10.2020 в течение периода прекращается начисление процентов, пени, штрафов, платы за обслуживание в рамках кредита (в том числе кредитной линии, овердрафта), рассрочки погашения задолженности (кредитного финансирования), договоров лизинга.
Те заемщики, которые на 30.09.2020 г. в настоящее время не имеют просроченных обязательств, будет предоставлена ​​отсрочка платежа по кредитным обязательствам до текущего года. 30 октября. Срок исполнения кредитных обязательств также будет продлен на один месяц.
Добавим, что пересмотр кредитных обязательств применяется к клиентам-физическим и юридическим лицам/индивидуальным предпринимателям в случае предоставления кредитов в размере до 25 млн. драмов/эквивалентной суммы в иностранной валюте. В случае кредита, превышающего указанный порог, обращайтесь в любое отделение Америабанка, в этом случае к каждому заемщику будет проявлен индивидуальный подход.