You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Վարկային պայմանների վերանայում - Նորություններ | Ամերիաբանկ
• Հայաստանի քաղաքացիներ, որոնք այս օրերին զորակոչվել կամ մասնակցում են (կամավոր կամ պարտադիր հիմունքներով) ռազմական գործողություններին` այդ փաստը հիմնավորված կերպով Բանկին հասանելի դառնալու հիման վրա:
• Արցախում փաստացի գործունեություն իրականացնող կամ գրանցված/հաշվառված իրավաբանական անձինք և անհատ ձեռնարկատերեր, ինչպես նաև փաստացի բնակություն ունեցող ֆիզիկական անձինք:
30/09/2020-30/10/2020թթ. ժամանակահատվածում դադարեցվում է վարկային (այդ թվում` վարկային գիծ, օվերդրաֆտ), պարտքի տարաժամկետ մարման (ապառիկ ֆինանսավորման), լիզինգի պայմանագրերի շրջանակում տոկոսագումարների, տույժերի, տուգանքների, սպասարկման վճարների հաշվեգրումը:
Այն վարկառուներին, որոնք 30.09.2020թ. դրությամբ չունեն ժամկետանց պարտավորություններ, կտրամադրվի վարկային պարտավորությունների վճարման  հետաձգում մինչև ս.թ. հոկտեմբերի 30-ը: Վարկային պարտավորությունների կատարման վերջնաժամկետը նույնպես կերկարաձգվի մեկ ամսով:
Հավելենք, որ վարկային պարտավորությունների վերանայումը կիրառվում է ֆիզիկական և իրավաբանական անձ/անհատ ձեռնարկատեր հաճախորդների նկատմամբ մինչև 25 մլն ՀՀ դրամ/համարժեք արտարժույթ գումարի չափով տրամադրված վարկերի դեպքում: Նշված շեմը գերազանցող վարկերի դեպքում խնդրում ենք դիմել Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղ, ինչի պարագայում յուրաքանչյուր վարկառուի կցուցաբերվի անհատական մոտեցում:

- Citizens of Armenia, who these days are conscripted or participating (on a voluntary or mandatory basis) in military operations, based on the fact being reasonably available to the Bank.
- Legal entities and individual entrepreneurs who actually carry out activities or are registered/registered in Artsakh, as well as natural persons with actual residence.
30/09/2020-30/10/2020 during the period, the accrual of interest, penalties, fines, service fees within the scope of credit (including credit line, overdraft), installment debt repayment (credit financing), leasing contracts is stopped.
Those borrowers who on 30.09.2020 currently do not have overdue obligations, a postponement of the payment of credit obligations will be granted until this year. October 30. The deadline for fulfilling credit obligations will also be extended by one month.
Let us add that the review of credit obligations is applied to individual and legal person/individual entrepreneur clients in the case of loans provided in the amount of up to 25 million AMD/equivalent foreign currency amount. In case of loans exceeding the specified threshold, please contact any branch of Ameriabank, in which case an individual approach will be shown to each borrower.