Ուսումնավարժություն «Երևան պլազա» բիզնես-կենտրոնի աշխատակիցների մասնակցությամբ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
23Հկտ
Ուսումնավարժություն «Երևան պլազա» բիզնես-կենտրոնի աշխատակիցների մասնակցությամբ
Հոկտեմբերի 23-ին ժամը 17:00-ին Երևան պլազա բիզնես-կենտրոնում իրականացվեց հատուկ տակտիկական ուսումնավարժություն «Երկրաշարժի դեպքում այցելուների և աշխատակիցների պաշտպանության կազմակերպումը» թեմայով, որին մասնակցեց նաև «Ամերիա» ընկերությունների խումբը:
Ուսումնական վարժանքի նպատակն էր ծանոթացնել բիզնես-կենտրոնի աշխատակիցներին շենքի կառուցվածքային առանձնահատկություններին և դեպի տարհանման վայր հասնելու ամենակարճ ու անվտանգ ուղիներին, ինչպես նաև կատարելագործել աշխատակիցների` արտակարգ իրավիճակներում կողմնորոշվելու ունակությունները:
Ուսումնավարժանքը կազմակերպվել էր ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճաների նախարարության (ՏԿԱԻՆ) կողմից: Նշենք, որ ՀՀ ՏԿԱԻՆ կողմից կազմակերպվող նմանատիպ ուսումնավարժանքներ «Երևան պլազա» բիզնես-կենտրոնի աշխատակիցների մասնակցությամբ իրականացվում է արդեն 4-րդ անգամ:

Тренинг с участием сотрудников бизнес-центра "Ереван Плаза" - Новости | Америабанк
23 октября в 17:00 в бизнес-центре «Ереван Плаза» состоялось специальное тактическое занятие на тему «Организация защиты посетителей и сотрудников в случае землетрясения», в котором также приняла участие группа компаний «Америя».
Целью учения было ознакомление сотрудников бизнес-центра с конструктивными особенностями здания и кратчайшими и безопасными путями проезда к месту эвакуации, а также совершенствование навыков ориентирования сотрудников в аварийных ситуациях. .
Тренинг был организован Министерством территориального управления и чрезвычайных ситуаций РА. Следует отметить, что подобные тренинги, организованные МТА РА с участием сотрудников бизнес-центра «Ереван Плаза», проводятся уже в четвертый раз.