You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ամերիաբանկի Տնօրենների խորհուրդը համալրվել է նոր անդամով - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Համաձայն ՀՀ կենտրոնական բանկի 01/09/2016թ. թիվ 1/625Ա որոշման` Օլեգ Ցարկովը գրանցվել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Տնօրենների խորհրդի անդամի պաշտոնում:
Օ. Ցարկովը «Սվարոգ Քեփիթըլ Էդվայզըրս» ընկերության հիմնադիր և ղեկավար գործընկեր է, պատասխանատու է ընկերության ռազմավարական զարգացման, ինչպես նաև մանրածախ առևտրի, սպառողական ապրանքների և առևտրային նշանակության անշարժ գույքի ոլորտներում ակտիվների կառավարման համար: 2016թ. մայիսից զբաղեցնում է Phoenix Advisors ընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնը:
Իրականացրել է միաձուլման և ձեռքբերման, ֆինանսների ներգրավման մի շարք գործարքներ: 2000-2003թթ. ղեկավարել է «Տրոյկա Դիալոգ» ընկերության ներդրումաբանկային վարչությունը (www.troika.ru): Նրա պաշտոնավարման ընթացքում «Տրոյկա Դիալոգ»-ը դարձել է ռուսական շուկայի առաջատարը միջին կապիտալացմամբ ներդրումային գործառնությունների ոլորտում և ռուբլով պարտատոմսերի թիվ 1 անդերրայթերը:
Օ. Ցարկովը 1999թ. ավարտել է Ռեդինգի համալսարանի ISMA բիզնես դպրոցը (Անգլիա)՝ ստանալով մագիստրոսի կոչում միջազգային ֆինանսական շուկաների մասնագետի որակավորմամբ:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Совет директоров Америабанка пополнился новым членом - Новости | Америабанк
По данным ЦБ РА от 09.01.2016г. Согласно решению №1/625А Олег Царьков зарегистрирован членом Совета директоров ЗАО «Америабанк».
О. Царьков является основателем и управляющим партнером Svarog Capital Advisors, отвечающим за стратегическое развитие компании, а также управление активами в секторах розничной торговли, потребительских товаров и коммерческой недвижимости. 2016 С мая он является исполнительным директором Phoenix Advisors.
Провел ряд слияний и поглощений, сделок по финансированию. 2000-2003 гг. руководил инвестиционно-банковским управлением компании «Тройка Диалог» (www.troika.ru). За время его работы Тройка Диалог стала лидером российского рынка по инвестиционным операциям со средней капитализацией и андеррайтером №1 рублевых облигаций.
О. Царьков в 1999 году окончил бизнес-школу ISMA Университета Рединга (Англия) со степенью магистра международных финансовых рынков.