Հայտարարություն Բանկի Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողովի վերաբերյալ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Տնօրենների Խորհրդի 2017 թվականի ապրիլի 10-ի թիվ 03-1/17/03 որոշմամբ հրավիրվում է Բանկի Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողով, որը տեղի կունենա սույն թվականի ապրիլի 25-ին, ժամը 15.00-ին, ք.Երևան, Գրիգոր Լուսավորչի 9 հասցեում գտնվող «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի վարչական շենքում:
1. «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2016թ. տարեկան ֆինանսական հաշվետվության, հաշվապահական հաշվեկշռի և շահույթների ու վնասների հաշվետվության հաստատումը
2. «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2016թ. ստացված շահույթի բաշխման քննարկումը
3. «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Տնօրենների Խորհրդի կանոնակարգի փոփոխությունները
4. Այլ հարց/եր/
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող բաժնետերերի ցուցակը կազմվել է սույն թվականի ապրիլի 10-ի դրությամբ` Բանկի բաժնետերերի ռեեստրի տվյալների հիման վրա:

Announcement on the Bank's Annual General Meeting of Shareholders - News | Ameriabank
According to the decision No. 03-1/17/03 of the Board of Directors of "Ameriabank" CJSC dated April 10, 2017, the Bank's Annual General Meeting of Shareholders is convened, which will take place on April 25 of this year, at 3:00 p.m., Grigor Lusavorcchi, Yerevan in the administrative building of "Ameriabank" CJSC located at 9.
• "Ameriabank" CJSC 2016 approval of the annual financial report, balance sheet and profit and loss statement
• "Ameriabank" CJSC 2016 discussion of profit sharing
• Amendments to the regulations of the Board of Directors of "Ameriabank" CJSC
• Other question/s
The list of shareholders entitled to participate in the Annual General Meeting of "Ameriabank" CJSC was compiled as of April 10 of this year based on the data of the Bank's shareholders register.