Հայտարարություն էլ. փոստով անվտանգության կոդերի ստացման մասին - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Արդեն իսկ գործող 3D secure համակարգում կատարվել են լրացումներ: Հիշեցնում ենք, որ համակարգի միջոցով այն կայքերում, որտեղ տեղադրված է Verified by Visa կամ Secure Code նշանը, Ձեր առցանց գործարքներն ապահովված են 3D Secure տեխնոլոգիայով: Դա նշանակում է, որ ցանկացած գործարք կատարելիս բանկում գրանցված Ձեր հեռախոսահամարին SMS հաղորդագրության միջոցով հաճախորդը ստանում է մեկանգամյա անվտանգության կոդ, որի մուտքագրման դեպքում միայն գործարքը բարեհաջող իրականացվում է: Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ 2017 թ. դեկտեմբերի 26-ից սկսած օնլայն վճարումներ կատարելիս 3D Secure համակարգի կոդերը բացի SMS հաղորդագրությամբ ստանալուց Ամերիաբանկի հաճախորդները ստանալու են նաև բանկում գրանցված իրենց էլեկտրոնային փոստի հասցեին: Անվտանգության նկատառումներից ելնելով խնդրում ենք համոզվել, որ բանկում գրանցված Ձեր էլեկտրոնային փոստին հասանելիություն ունեք միայն Դուք, հակառակ դեպքում Դուք կարող եք փոխել Ձեր էլեկտրոնային փոստի հասցեն` օնլայն/մոբայլ բանկինգի միջոցով համապատասխան հրահանգ ուղարկելով կամ մոտենալով Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղ:
Եթե Դուք ցանկանում եք շարունակել ստանալ գաղտնաբառերը միայն SMS ծառայության միջոցով, Դուք կարող եք ապաակտիվացնել էլ. փոստով դրանց ստացումը օնլայն/մոբայլ բանկինգի միջոցով կամ Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղում:
Ինչպես նաև հայտնում ենք, որ նշված ամսաթվից տվյալ ծառայությունն արդեն հասանելի է լինելու նաև Բանկում գրանցված բջջային հեռախոսահամար ունեցող ԱրՔա քարտատերերի համար:

Электронное письмо с объявлением о получении кодов безопасности по почте - Новости | Америабанк
Внесены дополнения в уже существующую систему 3D-secure. Напоминаем, что через систему на сайтах, где установлен знак Verified by Visa или Secure Code, ваши онлайн-транзакции защищены технологией 3D Secure. Это означает, что при совершении любой операции клиент получает одноразовый код безопасности посредством смс-сообщения на свой номер телефона, зарегистрированный в банке, при вводе которого только операция считается успешно завершенной. Рады сообщить, что в 2017 г. с 26 декабря при совершении онлайн-платежей клиенты Америабанка будут получать коды системы 3D Secure в дополнение к SMS-сообщениям на адреса электронной почты, зарегистрированные в банке. В целях безопасности, пожалуйста, убедитесь, что доступ к вашей электронной почте, зарегистрированной в банке, есть только у вас, в противном случае вы можете изменить свой адрес электронной почты, отправив соответствующее распоряжение через онлайн/мобильный банкинг или обратившись в любое отделение Америабанка.
Если вы хотите и дальше получать пароли только через службу SMS, вы можете отключить электронную почту. получение их по почте через онлайн/мобильный банкинг или в любом отделении Америабанка.
Также сообщаем, что с указанной даты данная услуга будет доступна держателям карт АрКа с номером мобильного телефона, зарегистрированным в Банке.