Նոր ծառայություն ՀՀ ֆինանսական շուկայում` հեռահար եղանակով ՍՄԱՐԹ հաշվի բացում - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Նոր ծառայություն ՀՀ ֆինանսական շուկայում` հեռահար եղանակով ՍՄԱՐԹ հաշվի բացում
Ամերիաբանկը շարունակում է ՀՀ ֆինանսական շուկայում հանդես գալ նորարարական առաջարկներով: Այս անգամ Բանկը հնարավորություն է ընձեռում ընդամենը հինգ րոպեում հեռահար եղանակով բացել բանկային հաշիվ: Համաձայն նոր առաջարկի` ՀՀ ռեզիդենտ քաղաքացիները կարող են դառնալ Բանկի հաճախորդ առանց Բանկ այցելելու` անվճար բացելով ՍՄԱՐԹ հաշիվ: Նրանք միաժամանակ կարող են անվճար ձեռք բերել Visa/Mastercard միջազգային վճարային քարտ և օնլայն բանկինգ` առանց սպասարկման վճարի:
Ամերիաբանկի Թվային ուղիների տնօրեն Գրիգոր Դավթյանը նշեց. «Կարևորելով հեռահար բանկային ծառայությունների զարգացման անհրաժեշտությունը մեր օրերում, Ամերիաբանկը շարունակում է հանդես գալ թվային նոր լուծումներով: Ուսումնասիրելով օնլայն հարթակներում հանրության վարքագիծը` մենք որոշեցինք մշակել ծառայություն, որը հաշված րոպեների ընթացքում նվազագույն տվյալների առկայությամբ հասանելի կդարձնի բանկային հիմնական ծառայությունները: Մենք փորձել ենք շատերի համար հաճելի դարձած սելֆին օգտագործել նաև բանկային ոլորտում` զուգակցելով զվարճալի զբաղմունքն օգտակար գործընթացի հետ»:
ՍՄԱՐԹ հաշվի բացման համար հաճախորդին անհրաժեշտ է  ընդամենը ՀՀ անձը հաստատող փաստաթուղթ` անձնագիր կամ նույնականացման քարտ,   սոցիալական քարտ,  ինտերնետի հասանելիությամբ սմարթֆոն կամ վիդեոախցիկով ապահովված համակարգիչ:

Новая услуга на финансовом рынке РА: дистанционное открытие счета SMART - Новости | Америабанк
Америабанк продолжает выступать с инновационными предложениями на финансовом рынке РА. На этот раз Банк предоставляет возможность открыть банковский счет дистанционно всего за пять минут. Согласно новому предложению, граждане-резиденты РА могут стать клиентом Банка без посещения Банка, бесплатно открыв счет SMART. При этом они могут получить международную платежную карту Visa/Mastercard и онлайн-банкинг без комиссии за обслуживание.
Григор Давтян, директор цифровых каналов Америабанка, отметил: «Подчеркивая необходимость развития дистанционных банковских услуг в настоящее время, Америабанк продолжает предлагать новые цифровые решения. Изучая поведение населения на онлайн-площадках, мы решили разработать сервис, который бы делал базовые банковские услуги доступными за считанные минуты с минимальными данными. Ставшее для многих удовольствием селфи мы постарались использовать и в банковской сфере, совместив увлекательное занятие с полезным процессом».
Для открытия SMART-счета клиенту необходим только документ, удостоверяющий личность РА: паспорт или удостоверение личности, социальная карта, смартфон с доступом в Интернет или компьютер, оснащенный видеокамерой.