You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Նոր ծառայություն ՀՀ ֆինանսական շուկայում` հեռահար եղանակով ՍՄԱՐԹ հաշվի բացում - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկը շարունակում է ՀՀ ֆինանսական շուկայում հանդես գալ նորարարական առաջարկներով: Այս անգամ Բանկը հնարավորություն է ընձեռում ընդամենը հինգ րոպեում հեռահար եղանակով բացել բանկային հաշիվ: Համաձայն նոր առաջարկի` ՀՀ ռեզիդենտ քաղաքացիները կարող են դառնալ Բանկի հաճախորդ առանց Բանկ այցելելու` անվճար բացելով ՍՄԱՐԹ հաշիվ: Նրանք միաժամանակ կարող են անվճար ձեռք բերել Visa/Mastercard միջազգային վճարային քարտ և օնլայն բանկինգ` առանց սպասարկման վճարի:
Ամերիաբանկի Թվային ուղիների տնօրեն Գրիգոր Դավթյանը նշեց. «Կարևորելով հեռահար բանկային ծառայությունների զարգացման անհրաժեշտությունը մեր օրերում, Ամերիաբանկը շարունակում է հանդես գալ թվային նոր լուծումներով: Ուսումնասիրելով օնլայն հարթակներում հանրության վարքագիծը` մենք որոշեցինք մշակել ծառայություն, որը հաշված րոպեների ընթացքում նվազագույն տվյալների առկայությամբ հասանելի կդարձնի բանկային հիմնական ծառայությունները: Մենք փորձել ենք շատերի համար հաճելի դարձած սելֆին օգտագործել նաև բանկային ոլորտում` զուգակցելով զվարճալի զբաղմունքն օգտակար գործընթացի հետ»:
ՍՄԱՐԹ հաշվի բացման համար հաճախորդին անհրաժեշտ է  ընդամենը ՀՀ անձը հաստատող փաստաթուղթ` անձնագիր կամ նույնականացման քարտ,   սոցիալական քարտ,  ինտերնետի հասանելիությամբ սմարթֆոն կամ վիդեոախցիկով ապահովված համակարգիչ:

A new service in the financial market of RA: remote SMART account opening - News | Ameriabank
Ameriabank continues to come up with innovative proposals in the RA financial market. This time, the Bank provides an opportunity to open a bank account remotely in just five minutes. According to the new offer, RA resident citizens can become a client of the Bank without visiting the Bank by opening a SMART account for free. At the same time, they can get Visa/Mastercard international payment card and online banking without service fee.
Grigor Davtyan, Director of Digital Channels of Ameriabank, noted: "Emphasizing the need for the development of remote banking services nowadays, Ameriabank continues to come up with new digital solutions. Studying the public's behavior on online platforms, we decided to develop a service that would make basic banking services available in a matter of minutes with minimal data. We have tried to use the selfie, which has become a pleasure for many, in the banking sector as well, combining a fun activity with a useful process."
To open a SMART account, the client only needs an RA identity document: a passport or identification card, a social card, a smartphone with Internet access or a computer equipped with a video camera.