You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Հայտարարություն դոլարային կանաչ պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկի վերաբերյալ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
2022 թվականի փետրվարի 14-ից մինչև 2022 թվականի ապրիլի 22-ը ներառյալ «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ հրապարակային առաջարկի միջոցով նախատեսում է տեղաբաշխել անվանական արժեկտրոնային ոչ փաստաթղթային պարտատոմսեր` հետևյալ պայմաններով.
3,5 %
ՄԻՋՈՑՆԵՐԻ ՕԳՏԱԳՈՐԾՈՒՄԸ
համաձայն «Կանաչ պարտատոմսերի համակարգի»
«ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ կանաչ պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2021թ. մայիսի 05-ի Թիվ N 1/267Ա որոշմամբ, իսկ ազդագրի լրացումը՝ ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2022թ. փետրվարի 04-ի N 1/46Ա որոշմամբ:
Պարտատոմսերի թողարկումն իրականացվում է «Կանաչ պարտատոմսերի համակարգի» ներքո: Դրանց տեղաբաշխումից ստացված միջոցները ուղղվելու են «ընդունելի կանաչ ակտիվների» ամբողջական կամ մասնակի ֆինանսավորմանը կամ վերաֆինանսավորմանը: «Կանաչ ակտիվներ» են հանդիսանում այն բանկային պրոդուկտները (վարկեր և/կամ Բանկի կողմից ըստ հաճախորդների տարբեր կատեգորիաների իրականացված ներդրումներ), որոնք ապահովում են բնապահպանական հստակ նվաճումներ և խթանում են անցումը դեպի ցածր ածխածնային, կլիմայադիմացկուն և էկոլոգիապես մաքուր տնտեսություն:
«Կանաչ պարտատոմսերի համակարգը» հասանելի է հետևյալ հղմամբ, իսկ վերջինիս իրագործելիության վերաբերյալ արտաքին կողմի կարծիքը հրապարակված է հետևյալ հղմամբ:

С 14 февраля 2022 года по 22 апреля 2022 года включительно ЗАО «АМЕРИАБАНК» планирует разместить именные купонные бездокументарные облигации посредством публичной оферты, на следующих условиях:
| УРОК | Номинальный купон: |
| ОБЩИЙ ОБЪЕМ | 8,000,000 долларов США |
| КОЛЛИЧЕСТВО | 80,000 шт |
| ОБОРОТНЫЙ ПЕРИОД | 27 месяцев |
| СТОИМОСТЬ ПРОЦЕНТНАЯ СТАВКА | 3,5 % |
| ПЕРИОДИЧНОСТЬ ВЫПЛАТЫ ЦЕННЫМИ БУМАГАМИ | каждые 3 месяца |
| ИСПОЛЬЗОВАНИЕ СРЕДСТВ | в рамках «Системы зеленых облигаций» |
| ДИСТРИБЬЮТОР | ЗАО "АМЕРИАБАНК" |
Проспект программы зеленых облигаций ЗАО "АМЕРИАБАНК" зарегистрирован в 2021 году Председателем Центрального банка РА. решением № 1/267А от 5 мая и дополнением проспекта решением Председателя Центрального банка РА в 2022 году. решением N 1/46А от 4 февраля.
Облигации выпускаются в рамках «Системы зеленых облигаций». Средства, полученные от их размещения, будут направлены на полное или частичное финансирование или рефинансирование «приемлемых зеленых активов». «Зеленые активы» — это банковские продукты (кредиты и/или инвестиции, осуществляемые Банком в соответствии с различными категориями клиентов), которые обеспечивают явные экологические достижения и способствуют переходу к низкоуглеродной, климатоустойчивой и экологически чистой экономике.
После заполнения заявки на приобретение облигаций и надлежащей доставки ее Андеррайтеру, до окончания дня покупки облигаций, лицо, желающее приобрести облигации, должно произвести оплату приобретаемых облигаций на счет 1570043100494501, открытый Андеррайтер в ЗАО "АМЕРИАБАНК" с целью выпуска.