Ամերիաբանկն ամրապնդում է առաջատար դիրքերը ՀՀ բանկային համակարգում - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկի ընթացիկ տարվա կիսամյակային գործունեության արդյունքները վկայում են, որ Բանկը շարունակում է պահպանել առաջատար դիրքը ՀՀ բանկային համակարգում` ֆինանսական մի շարք կարևոր ցուցանիշներով, մասնավորապես, ակտիվներ, պարտավորություններ, հաճախորդների նկատմամբ ունեցած պարտավորություններ, վարկային ներդրումներ:
Բանկի ակտիվները մեկ տարվա ընթացքում աճել են շուրջ 16%-ով և 2015թ. առաջին կիսամյակի արդյունքներով կազմել 398.8 մլրդ ՀՀ դրամ, իսկ պարտավորությունները կազմել են 353.5 մլրդ ՀՀ դրամ` ապահովելով 17%-ի աճ:
Բանկի վարկային ներդրումները մեկ տարվա ընթացքում աճել է 34%-ով և ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակի արդյունքներով կազմել 257 մլրդ դրամ, իսկ ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդներն աճել են 25%-ով և կազմել շուրջ 94 մլրդ ՀՀ դրամ:
Զուտ շահույթը կիսամյակային արդյունքներով կազմել է ավելի քան 3 մլրդ ՀՀ դրամ` աճելով նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի նկատմամբ 5%-ով, ընդ որում, Բանկի գործառնական զուտ եկամուտները հաշվետու ժամանակաշրջանում կազմել են 10.4 մլրդ ՀՀ դրամ` աճելով նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի նկատմամբ 23.8%-ով, այդ թվում կոմիսիոն և այլ վճարների տեսքով ստացված զուտ եկամուտների աճը կազմել է շուրջ 12%:
Նշենք, որ հաճախորդների համար սպասարկման առավել հարմարավետ պայմաններ ապահովելու նպատակով Ամերիաբանկը շարունակ ընդլայնում է հեռակառավարման համակարգերից` Ամերիա Օնլայն Բանկինգ, Ամերիա Մոբայլ Բանկինգ, Ամերիա Հեռախոսային Բանկինգ, “Ameria Global Trading” առևտրային համակարգ, Կանխիկի ստացման և մուտքագրման բանկոմատներ, օգտվելու հնարավորությունները: Մասնավորապես, մինչև սեպտեմբերի 30-ը բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդները կարող են անվճար միանալ Ամերիա Հեռախոսային Բանկինգ ծառայությանը: Կոմունալ վճարումների իրականացման համար Ամերիաբանկը մշակել է արագ և հարմարավետ լուծումներ հեռակառավարման տարբեր համակարգերի միջոցով: Կոմունալ վճարումները հնարավոր է կատարել Ամերիա Օնլայն Բանկինգ, Ամերիա Մոբայլ բանկինգ, Ամերիա Հեռախոսային բանկինգ համակարգերի միջոցով, ինչպես նաև Ամերիաբանկի բանկոմատների և պարբերական հանձնարարականների միջոցով:

Ameriabank strengthens its leading positions in the RA banking system
The bank's assets increased by around 16% in one year and in 2015 according to the results of the first half of the year, it amounted to 398.8 billion AMD, and liabilities amounted to 353.5 billion AMD, providing an increase of 17%.
The bank's credit investments increased by 34% within a year and amounted to 257 billion drams in the first half of the current year, while time deposits of individuals increased by 25% and amounted to around 94 billion drams.
The net profit in the half-year results amounted to more than 3 billion AMD, increasing by 5% compared to the same period of the previous year, and the operational net income of the Bank in the reporting period amounted to 10.4 billion AMD, increasing by 23.8% compared to the same period of the previous year. , including the increase in net income received in the form of commissions and other fees was around 12%.
It should be noted that in order to provide more comfortable service conditions for customers, Ameriabank continues to expand the possibilities of using remote control systems: Ameria Online Banking, Ameria Mobile Banking, Ameria Telephone Banking, "Ameria Global Trading" trading system, ATMs for receiving and depositing cash. In particular, until September 30, individual clients of the bank can connect to the Ameria Telephone Banking service for free. Ameriabank has developed fast and convenient solutions for utility payments through various remote control systems. Utility payments can be made through Ameria Online Banking, Ameria Mobile Banking, Ameria Phone Banking systems, as well as through Ameriabank ATMs and periodic orders.