You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ամերիաբանկին շնորհվեց «Որակի գերազանցության» մրցանակ Կոմերցբանկի կողմից - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Կոմերցբանկը 2015թ-ի արդյունքների համաձայն Ամերիբանկին շնորհեց միջազգային գործարքների իրականացման «Որակի գերազանցության» մրցանակը` «STP Award 2015»: Յուրաքանչյուր տարի Կոմերցբանկն այս մրցանակը շնորհում է աշխարհի տարբեր երկրներում գտնվող լավագույն գործընկեր բանկերին` որպես հատուկ մրցանակ տվյալ բանկերի կողմից միջազգային գործարքների քանակական և որակական ամենաբարձր չափանիշների ապահովման համար:
Նշենք, որ 2008թ-ից ի վեր Կոմերցբանկի կողմից միջազգային փոխանցումնրի իրականացման բարձր որակի համար Ամերիաբանկին արդեն ութերորդ անգամ շնորհվում է «STP Award» մրցանակը:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ameriabank was awarded the "Quality Excellence" award by Commerzbank - News | Ameriabank
29 Aug, 2016 | Press release, All | Return|
According to the results of 2015, Commerzbank awarded Ameribank with the "Quality Excellence" award for the implementation of international transactions - "STP Award 2015". Every year, Komertsbank presents this award to the best partner banks in different countries of the world as a special award for ensuring the highest quantitative and qualitative standards of international transactions by these banks.
It should be noted that since 2008, Ameriabank has been awarded the "STP Award" award for the eighth time for the high quality of the implementation of international transfers by Komertsbank.