«Ուրախ դպրոց» մրցույթ
Ամերիաբանկը հայտարարում է «Ուրախ դպրոց» մրցույթ (Մրցույթ) Բանկի` Facebook.com սոցիալական կայքում (Ֆեյսբուք) գրանցված պաշտոնական էջում:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է Բանկի պաշտոնական էջում տեղադրված մրցույթի մասին հայտարարության մեկնաբանությունների դաշտում ներկայացնել դպրոցական տարիներին Ձեր, Ձեր ուսուցիչների կամ դասընկերների կողմից արված հետաքրքիր և զվարճալի արտահայտություն (մեկնաբանություն):
- Մրցույթին մասնակցելու համար տարիքային սահմանափակում չկա:
- Մրցույթի մասնակցությունն անվճար է:
- Մեկ անձի կողմից ներկայացվող մեկնաբանությունների քանակի սահմանափակում չկա:
- Մրցույթին ներկայացվող մեկնաբանությունը պետք է պարունակի Մրցույթի մասնակցի, նրա ուսուցչի կամ դասընկերոջ կողմից արված արտահայտություն, մեջբերում և լինի դպրոցական թեմաների վերաբերյալ:
- Մրցույթին ներկայացվող մեկնաբանությունները չպետք է պարունակեն վիրավորական խոսքեր և արտահայտություններ կամ ունենան ոչ պատշաճ բովանդակություն: Նշված պայմանին չբավարարող մեկնաբանությունները կհեռացվեն, և դրանց հեղինակները Մրցույթին մասնակցել չեն կարողանա:
- Մեկնաբանությունների դաշտում կատարվող բոլոր մեկնաբանությունները ֆիլտրվում են, ընդ որում` ստուգվում է մեկնաբանության համապատասխանությունը Մրցույթի պայմաններին: Մրցույթի պայմաններին չհամապատասխանող, ֆիլտրում չանցած, ինչպես նաև սահմանված ժամկետների խախտմամբ ներկայացված մեկնաբանությունների հեղինակները Մրցույթին մասնակցել չեն կարողանա:
- Մրցույթի պայմաններին համապատասխանող, ֆիլտրումն անցած, ինչպես նաև սահմանված ժամկետների շրջանակներում ներկայացված մեկնաբանություններից 2-ը Մրցույթի արդյունքներով ընտրվելու են որպես հաղթող մեկնաբանություններ: Ընդ որում՝ հաղթող մեկնաբանություններից մեկը դառնալու է Ֆեյսբուքում իրական օգտատերերի կողմից առավելագույն թվով like հավաքած մեկնաբանությունը, իսկ մյուս հաղթող մեկնաբանությունն ընտրվելու է պատահականության սկզբունքով՝ https://www.random.org/ կայքի միջոցով:
- Մրցույթի հաղթողների անունները կհրապարակվեն ս.թ. սեպտեմբերի 4-ին (մինչև ժամը՝ 24:00-ը ներառյալ):
- Մրցույթին մասնակցելու նպատակով մեկնաբանությունները կարող են ներկայացվել ս.թ. օգոստոսի 30-ից՝ (Մրցույթի մասին հայտարարության հրապարակման պահից սկսած) մինչև ս.թ. սեպտեմբեր 3-ը (ժամը՝ 24:00-ը) ներառյալ: Մրցույթին ներկայացված մեկնաբանությունների՝ like հավաքելու համար վերջնաժամկետը սահմանվում է մինչև ս.թ. սեպտեմբերի 3-ը (ժամը՝ 24:00-ը) ներառյալ:
- Մրցույթին մասնակցելու համար պարտադիր նախապայման է հանդիսանում մինչև Մրցույթի արդյունքների ամփոփումը Մրցույթի մասնակցի կողմից Բանկի պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջը հավանելը («like»):
- Մրցույթին մասնակցելու համար պարտադիր նախապայման է հանդիսանում նաև մեկնաբանությունը հրապարակելու պահի դրությամբ մասնակցի կողմից Մրցույթի հայտարարության մեկնաբանությունների դաշտում իր ընկերներից մեկին նշելը («tag»), ով նույնպես կարող է ներկայացնել մեկնաբանության իր տարբերակը: Մրցույթում հաղթող ճանաչված մասնակցի կողմից նշված օգտատերը, ով կներկայացնի Մրցույթի պայմաններին համապատասխանող մեկնաբանություն, նույնպես կստանա մրցանակ:
Մրցույթի արդյունքում հաղթող ճանաչված մեկնաբանությունները ներկայացրած մասնակիցները կստանան նվեր՝ Amazon Kindle 6 eReader Black մոդելի էլեկտրոնային գրքերի ընթերցիչ:

Конкурс «Счастливая школа». - Новости | Америабанк
Америабанк объявляет конкурс «Счастливая школа» (Конкурс) на официальной странице Банка, зарегистрированной на Facebook.com.
Для участия в конкурсе необходимо прислать интересное и смешное высказывание (комментарий), сделанное вами, вашими учителями или одноклассниками в школьные годы в поле для комментариев объявления о конкурсе, размещенного на официальном сайте Банка.
• Возрастных ограничений для участия в конкурсе нет.
• Участие в конкурсе бесплатное.
• Количество комментариев от одного человека не ограничено.
• Комментарий, представляемый на Конкурс, должен содержать высказывание, цитату, сделанную Конкурсантом, его учителем или одноклассником, и быть на школьную тематику.
• Комментарии, поданные на конкурс, не должны содержать оскорбительные слова и выражения или иметь недопустимое содержание. Комментарии, не соответствующие указанному условию, будут удалены, а их авторы не смогут участвовать в Конкурсе.
• Все комментарии, оставленные в поле для комментариев, фильтруются, а также проверяется соответствие комментария Условиям Конкурса. Авторы комментариев, не соответствующих условиям конкурса, не прошедших фильтрацию, а также поданных с нарушением установленных сроков, не смогут участвовать в конкурсе.
• По итогам конкурса победителями будут выбраны 2 из комментариев, соответствующих условиям конкурса, прошедших фильтрацию и отправленных в указанные сроки. Кроме того, одним из победивших комментариев будет комментарий с наибольшим количеством лайков от реальных пользователей на Facebook, а другой победивший комментарий будет выбран случайным образом через веб-сайт https://www.random.org/.
• Имена победителей конкурса будут опубликованы на 4 сентября (до 24:00 включительно).
• Для участия в конкурсе комментарии можно отправить на с 30 августа (с момента публикации объявления о проведении конкурса) до 3 сентября (24:00) включительно. Срок сбора лайков за комментарии, представленные на конкурс, установлен до 3 сентября (24:00) включительно.
• Перед подведением итогов Конкурса участник Конкурса должен поставить лайк на официальной странице Банка в Facebook до подведения итогов конкурса.
• В момент публикации комментария участник должен отметить в поле для комментариев объявления о Конкурсе одного из своих друзей, который также может оставить свой вариант комментария. Пользователь, назначенный Победителем Конкурса, отправивший комментарий, соответствующий Условиям Конкурса, также получит приз.
По итогам конкурса участники, оставившие комментарии-победители, получат в подарок: устройство для чтения электронных книг Amazon Kindle 6 eReader Black model.