Մի' հայտնեք ձեր քարտի տվյալներն այլ անձանց - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Հարգելի հաճախորդներ, վերջին շրջանում ակտիվացել են զեղծարարության միջոցով անձնական և բանկային տվյալներին տիրանալու փորձերը: Զեղծարարները հիմնականում նպատակ ունեն ձեզնից կորզելու անձնական տեղեկություններ՝ դրանք օգտագործելով զեղծարարական կամ խարդախության նպատակներով:
Հարգելի հաճախորդներ,
Վերջին շրջանում ակտիվացել են զեղծարարության միջոցով անձնական և բանկային տվյալներին տիրանալու փորձերը: Զեղծարարները հիմնականում նպատակ ունեն ձեզնից կորզելու անձնական տեղեկություններ՝ դրանք օգտագործելով զեղծարարական կամ խարդախության նպատակներով:
Արտերկրից կամ Հայաստանից անծանոթ անձանցից կասկածելի զանգեր ստանալու դեպքում խնդրում ենք դադարեցնել զանգը, էլեկտրոնային նամակներ, SMS հաղորդագրություններ ստանալիս չբացել որևէ հղում և/կամ կցված ֆայլ և անհապաղ կապ հաստատել Ամերիաբանկի Կոնտակտային կենտրոնի հետ +374 10 56 11 11 հեռախոսահամարով: Իսկ եթե արդեն դարձել եք խաբեության զոհ, շտապեք բլոկավորել Ձեր քարտը՝ զանգահարելով Ամերիաբանկի 24/7 քարտերի մոնիթորինգի ծառայություն 010561111 հեռախոսահամարով կամ USSD ծառայության միջոցով: USSD ծառայության մանրամասներն այստեղ:
Եվս մեկ անգամ հիշեցնում ենք, որ Ամերիաբանկը երբեք չի պահանջում իր հաճախորդներից տրամադրել բանկային քարտի տվյալներ, մասնավորապես՝ քարտի դիմերեսի 16 նիշն ամբողջությամբ, քարտի վավերականության ժամկետը, դարձերեսին նշված CVV կոդը, քարտի PIN-կոդը: Երբեք մի' հայտնեք Ձեր PIN-կոդը որևէ մեկին, անգամ եթե նա ներկայանում է որպես բանկի աշխատակից:
Ձեզ հետ հաղորդակցվում է ameriabank@ameriabank.am էլ․փոստով կամ այլ @ameriabank.am էլ․փոստի հասցեների միջոցով և +374 10 56 11 11 հեռախոսահամարով:

Не сообщайте данные своей карты другим лицам - Новости | Америабанк
В последнее время активизировались попытки получить доступ к личным и банковским данным путем подлога. Мошенники обычно стремятся получить от вас личную информацию, используя ее в мошеннических или мошеннических целях.
В случае получения подозрительных звонков от неизвестных лиц из-за рубежа или из Армении, пожалуйста, прекратите звонок, не открывайте никакие ссылки и/или вложенные файлы при получении электронных писем, SMS-сообщений и немедленно свяжитесь с Контакт-центром Америабанка по телефону +374 10 56 11. 11. А если вы уже стали жертвой мошенников, поспешите заблокировать свою карту, позвонив в круглосуточную службу мониторинга карт Америабанка по телефону 010561111 или через USSD-сервис. Детали USSD-сервиса здесь.
Еще раз напоминаем, что Америабанк никогда не требует от своих клиентов предоставления данных банковской карты, в частности, полных 16 цифр лицевой стороны карты, срока действия карты, CVV-кода, указанного на оборотной стороне, ПИН-кода. код карты. Никогда никому не сообщайте свой PIN-код, даже если они выдают себя за сотрудников банка.
Общается с вами по электронной почте ameriabank@ameriabank.am или другим адресам электронной почты @ameriabank.am и номеру телефона +374 10 56 11 11.