Զուտ շահույթի բարձր աճ (+30.4%) և կայուն բարձր եկամտաբերություն (26.7% կապիտալի շահութաբերություն (ROE))
Ամերիաբանկը 105 մլն եվրոյի ֆինանսավորում է ներգրավել Եվրոպական ներդրումային բանկի (ԵՆԲ) հետ գործընկերության շրջանակում, որը ԵՆԲ համաշխարհային ստորաբաժանման (ԵՆԲ Գլոբալ) կողմից Հայաստանում որևէ բանկի մեկ գործարքի շրջանակում երբևէ տրված ամենախոշոր վարկն է:
Ամերիաբանկը 200 մլն ԱՄՆ դոլարի երկարաժամկետ վարկային պայմանագիր է ստորագրել Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (IFC) հետ՝ կլիմայական ֆինանսավորման նախաձեռնություններին, միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկություններին (ՄՓՄՁ) և կանանց պատկանող ՓՄՁ-ներին աջակցելու նպատակով:
Ամերիաբանկն արժանացել է Հայաստանի 2024թ․ «Տարվա բանկ» մրցանակին Financial Times (FT) ընկերության համաշխարհային առաջատար ֆինանսական լրատվամիջոցի` The Banker ամսագրի կողմից:
Euromoney առաջատար միջազգային ֆինանսական պարբերականը Լոնդոնում կայացած մրցանակաբաշխության ժամանակ Ամերիաբանկին շնորհել է «2024 թ. լավագույն բանկը Հայաստանում» գերազանցության մրցանակը։ 2011 թ․ ի վեր Ամերիաբանկն արդեն 10-րդ անգամ է արժանանում այս հեղինակավոր մրցանակին։