Նախաորակավորում մասնագիտացված ճարտարապետական ընկերությունների եվ դիզայներների համար
ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ ՓԲԸ-ն մասնագիտացված ճարտարապետական և դիզայներական ընկերություններին հրավիրում է նախաորակավորման` Բանկի կողմից իրականացվող ճարտարապետական և դիզայներական ծրագրերի շրջանակներում կազմակերպվող գնման գործընթացներում ներգրավելու համար:
Նախաորակաորումն իրականացվելու է երկու ԼՈՏ-ով`
Լոտ 1 `  ՄԱՍՆԱԳԻՏԱՑՎԱԾ ՃԱՐՏԱՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
Հետաքրքրված մասնակցից պահանջվում է Հավելված 1-ում ներկայացված  «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի պոտենցիալ մասնաճյուղի համար կազմել նախագծային փաստաթղթեր, որն իր մեջ պետք է ներառի`
• Ճարտարապետական մաս, կոնստրուկտորական և շինարարական մաս,
• Էլեկտրաֆիկացում
• Ջեռուցում և Օդափոխություն
• Ծավալաթերթ
• Մասնագրեր
• Օբյեկտում նախատեսված կահույքի գաբարիտային թույլատրելի չափսեր, հարկի, կահավորման հատակագծեր աշխատասեղանների տեղաբաշխմամբ  ըստ մարդկանց քանակի
• Շինարարական աշխատանքներն իրականացնելու համար անհրաժեշտ նախագիծ, կտրվածքներով և DWG ֆորմատով: Աշխատանքների կատարման օրացույցային ժամանակացույց,
• Հարկի, կահավորման հատակագծեր աշխատասեղանների տեղաբաշխման ըստ մարդկանց քանակի
• Շինարարության ավարտում տրամադրել AS-Built նախագիծ:
Առավել մանրամասն տեխնիկական առաջադրանքը  կարող եք տեսնել Հավելված 1-ում:
Լոտ 2 `  ՄԱՍՆԱԳԻՏԱՑՎԱԾ ԴԻԶԱՅՆԵՐԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
Հետաքրքրված մասնակցից պահանջվում է ներկայացնել դիզայներական և ադապտացիոն նախագիծ, որն իր մեջ ներառում է`
• Ինտերիերի ադապտացիա
• Գովազդային վահանակներ (շքամուտքի, պատի, ֆասադի և այլն)
• Կահույքի տեղաբաշխում ադապտացիոն դիզայնում
• Հավելյալ պարագաներ (ինֆորմացիոն տաղավարներ, ցուցանակներ, բաժանիչ միջնորմներ և այլն)
• հատակագիծ աշխատանքային տեղերի տեղաբաշխումով
• լուսավորության տեղաբաշխման գծագիր
• ֆասադի ադապտացում (գովազդային էլեմենտներ, ապակիների թաղանթապատում, Express Banking, արևապաշտպան...)
• տանիքի գովազդային տառեր
• հեղինակային հսկողություն
Անհրաժեշտության դեպքում նոր դիզայնի, լուծումների տրամադրում
Այս ամենի համար անհրաժեշտ են ծավալային էսքիզներ (եռաչափ կամ երկչափական մոդելավորմամբ) նյութատեխնիկական մասնագրեր, տեխնիկական գծագրեր համապատասխան իրենց կտրվածքներով և լուծումներով, բացատրագիր, որը պարունակում է խորհրդատվություններ` օգտագործվող նյութերի և պարագաների վերաբերյալ: Կազմակերպությունները պետք է ներկայացնեն առաջարկները` լրացնելով Հավելված 2-ի  կանաչ գույնով նշված վանդակները  չխախտելով ձևանմուշը:
Հետաքրքրված ընկերությունը կարող է մասնակցել նախաորակավորմանը ինչպես մեկ այնպես էլ բոլոր Լոտերով:
Տեխնիկական առաջադրանքներից զատ անհրաժեշտ է ներկայացնել նաև ստորև նշված պահանջների փաստաթղթային հիմնավորումները`
Պորտֆոլիո,
1. Առնվազն 2 տարվա փորձ տվյալ ոլորտում:
2. Բանկային/ֆինանսական ոլորտում կատարված աշխատանքները կարող են դիտարկվել որպես առավելություն:
Սույն հրավերով սահմանված պայմաններին բավարարող մասնակիցները կընդգրկվեն «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ նախաորակավորված մասնակիցների ցանկում երեք տարվա ընթացքում  ուղղակիորեն կհրավիրվեն  Բանկի կողմից իրականացվող ճարտարապետական և դիզայներական ծրագրերի շրջանակներում կազմակերպվող գնման գործընթացներին:
Հայտերը անհրաժեշտ է ներկայացնել tenders@ameriabank.am  էլ. հասցեին` թեմա դաշտում նշելով  Architect Qualification կամ Designer Qualification այնուհետև մասնակից ընկերության անվանումը:
Պայմանագրի և գաղտնիության պահպանման համաձայնագրի (NDA) ձևանմուշները կարող եք ներբեռնել հետևյալ հղումներով` Պայմանագրի ձև և NDA:

Предквалификация Для специализированных архитектурных компаний и дизайнеров ADM-0222
ЗАО «АМЕРИАБАНК» приглашает специализированные архитектурные и дизайнерские компании пройти предварительную квалификацию для участия в закупочных процессах, организуемых в рамках архитектурных и дизайнерских проектов Банка.
Предквалификация будет проводиться в два Лота:
Лот 1 – ДЛЯ СПЕЦИАЛИЗИРОВАННЫХ АРХИТЕКТУРНЫХ КОМПАНИЙ
Заинтересованный участник должен подготовить проектную документацию для потенциального филиала ЗАО «Америабанк», представленную в Приложении 1, которая должна включать следующее:
• Архитектурная, конструкторская и строительная часть
• Электрификация
• Отопление и вентиляция
• Смета
• Спецификации
• Допустимые габариты мебели, предусмотренной для помещения, планы этажа и расстановки мебели с расположением рабочих столов с учетом количества сотрудников
• Проект, необходимый для выполнения строительных работ, с разрезами, в формате DWG. Календарный график работ
• Планы этажа, расстановки мебели с расположением рабочих столов с учетом количества сотрудников
• По завершении строительства необходимо представить чертежи AS-Built
Более подробно с техническим заданием можно ознакомиться в Приложении 1.
Лот 2 – ДЛЯ СПЕЦИАЛИЗИРОВАННЫХ ДИЗАЙНЕРСКИХ КОМПАНИЙ
Заинтересованный участник должен представить дизайнерский и адаптационный проект, который должен включать следующее:
• Адаптация интерьера
• Рекламные щиты (для размещения на входе, настенные, фасадные и т.д.)
• Расстановка мебели на адаптационном проекте
• Дополнительные предметы (информационные павильоны, указатели, разделительные перегородки и т.д.)
• План с расположением рабочих столов
• Схема освещения
• Адаптация фасада (рекламные элементы, покрытие стекол пленкой, Express Banking, солнцезащитное покрытие...)
• Рекламные буквы для размещения на крыше
• Авторский надзор
• Предоставление нового дизайна и новых решений, в случае необходимости
Для всего этого необходимы габаритные эскизы (в трехмерном или двухмерном моделировании), материально-технические спецификации, технические чертежи с соответствующими разрезами и решениями, пояснительный документ, содержащий рекомендации по используемым материалам и комплектующим. Компании должны подать свои предложения, заполнив поля, отмеченные зеленым цветом в Приложении 2, не нарушая образец.
Заинтересованная компания может участвовать в предквалификации по одному или всем Лотам.
Помимо технического задания, необходимо представить также документальные обоснования нижеприведенных требований:
1. Портфолио
2. Минимум 2 года опыта работы в данного секторе
Работы, выполненные в банковской/финансовой сфере, могут рассматриваться в качестве преимущества.
Участники, отвечающие требованиям, изложенным в настоящем приглашении, будут включены со стороны ЗАО «Америабанк» в список участников, прошедших предварительную квалификацию, и будут напрямую приглашаться для участия в закупочных процессах, организуемых в рамках архитектурных и дизайнерских проектов Банка в течение трех лет.
Заявки необходимо отправить на адрес электронной почты tenders@ameriabank.am, указав в поле «Тема» Architect Qualification или Designer Qualification, а также название компании-участника.
Образцы Договора и Соглашения о неразглашении конфиденциальной информации (NDA) можно скачать по следующим ссылкам Образец Договора и NDA.
Просим ознакомиться также с файлом Conflict of Interests и учесть, что компании или частные лица должны сообщить Америабанку о любой текущей или потенциальной ситуации с наличием конфликта интересов до осуществления процесса закупок. В этом случае они не смогут участвовать в процессе закупок за исключением случаев, когда информация о конфликте интересов была раскрыта ими, и Америабанк счел ситуацию допустимой.
Для получения дополнительной информации обращайтесь к Карине Казарян (младший специалист по закупкам), тел.: (374-10) 56-11-11.