Նախաորակավորում մասնագիտացված ճարտարապետական ընկերությունների եվ դիզայներների համար
ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ ՓԲԸ-ն մասնագիտացված ճարտարապետական և դիզայներական ընկերություններին հրավիրում է նախաորակավորման` Բանկի կողմից իրականացվող ճարտարապետական և դիզայներական ծրագրերի շրջանակներում կազմակերպվող գնման գործընթացներում ներգրավելու համար:
Նախաորակաորումն իրականացվելու է երկու ԼՈՏ-ով`
Լոտ 1 `  ՄԱՍՆԱԳԻՏԱՑՎԱԾ ՃԱՐՏԱՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
Հետաքրքրված մասնակցից պահանջվում է Հավելված 1-ում ներկայացված  «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի պոտենցիալ մասնաճյուղի համար կազմել նախագծային փաստաթղթեր, որն իր մեջ պետք է ներառի`
• Ճարտարապետական մաս, կոնստրուկտորական և շինարարական մաս,
• Էլեկտրաֆիկացում
• Ջեռուցում և Օդափոխություն
• Ծավալաթերթ
• Մասնագրեր
• Օբյեկտում նախատեսված կահույքի գաբարիտային թույլատրելի չափսեր, հարկի, կահավորման հատակագծեր աշխատասեղանների տեղաբաշխմամբ  ըստ մարդկանց քանակի
• Շինարարական աշխատանքներն իրականացնելու համար անհրաժեշտ նախագիծ, կտրվածքներով և DWG ֆորմատով: Աշխատանքների կատարման օրացույցային ժամանակացույց,
• Հարկի, կահավորման հատակագծեր աշխատասեղանների տեղաբաշխման ըստ մարդկանց քանակի
• Շինարարության ավարտում տրամադրել AS-Built նախագիծ:
Առավել մանրամասն տեխնիկական առաջադրանքը  կարող եք տեսնել Հավելված 1-ում:
Լոտ 2 `  ՄԱՍՆԱԳԻՏԱՑՎԱԾ ԴԻԶԱՅՆԵՐԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
Հետաքրքրված մասնակցից պահանջվում է ներկայացնել դիզայներական և ադապտացիոն նախագիծ, որն իր մեջ ներառում է`
• Ինտերիերի ադապտացիա
• Գովազդային վահանակներ (շքամուտքի, պատի, ֆասադի և այլն)
• Կահույքի տեղաբաշխում ադապտացիոն դիզայնում
• Հավելյալ պարագաներ (ինֆորմացիոն տաղավարներ, ցուցանակներ, բաժանիչ միջնորմներ և այլն)
• հատակագիծ աշխատանքային տեղերի տեղաբաշխումով
• լուսավորության տեղաբաշխման գծագիր
• ֆասադի ադապտացում (գովազդային էլեմենտներ, ապակիների թաղանթապատում, Express Banking, արևապաշտպան...)
• տանիքի գովազդային տառեր
• հեղինակային հսկողություն
Անհրաժեշտության դեպքում նոր դիզայնի, լուծումների տրամադրում
Այս ամենի համար անհրաժեշտ են ծավալային էսքիզներ (եռաչափ կամ երկչափական մոդելավորմամբ) նյութատեխնիկական մասնագրեր, տեխնիկական գծագրեր համապատասխան իրենց կտրվածքներով և լուծումներով, բացատրագիր, որը պարունակում է խորհրդատվություններ` օգտագործվող նյութերի և պարագաների վերաբերյալ: Կազմակերպությունները պետք է ներկայացնեն առաջարկները` լրացնելով Հավելված 2-ի  կանաչ գույնով նշված վանդակները  չխախտելով ձևանմուշը:
Հետաքրքրված ընկերությունը կարող է մասնակցել նախաորակավորմանը ինչպես մեկ այնպես էլ բոլոր Լոտերով:
Տեխնիկական առաջադրանքներից զատ անհրաժեշտ է ներկայացնել նաև ստորև նշված պահանջների փաստաթղթային հիմնավորումները`
Պորտֆոլիո,
1. Առնվազն 2 տարվա փորձ տվյալ ոլորտում:
2. Բանկային/ֆինանսական ոլորտում կատարված աշխատանքները կարող են դիտարկվել որպես առավելություն:
Սույն հրավերով սահմանված պայմաններին բավարարող մասնակիցները կընդգրկվեն «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ նախաորակավորված մասնակիցների ցանկում երեք տարվա ընթացքում  ուղղակիորեն կհրավիրվեն  Բանկի կողմից իրականացվող ճարտարապետական և դիզայներական ծրագրերի շրջանակներում կազմակերպվող գնման գործընթացներին:
Հայտերը անհրաժեշտ է ներկայացնել tenders@ameriabank.am  էլ. հասցեին` թեմա դաշտում նշելով  Architect Qualification կամ Designer Qualification այնուհետև մասնակից ընկերության անվանումը:
Պայմանագրի և գաղտնիության պահպանման համաձայնագրի (NDA) ձևանմուշները կարող եք ներբեռնել հետևյալ հղումներով` Պայմանագրի ձև և NDA:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Prequalification for Specialized architectural companies and designers ADM-0222 - Tenders announcements | Ameriabank
Prequalification for Specialized architectural companies and designers ADM-0222
09 Feb, 2022 | Active | 0 Comments |
Prequalification will be conducted in two lots:
Lot 1 – FOR SPECIALIZED ARCHITECTURAL COMPANIES
The interested participant is required to prepare design documents for a potential branch of Ameriabank CJSC as presented in Annex 1, including:
• Architectural, engineering and construction parts
• Electrification
• Heating and ventilation
• Work and cost estimate
• Specifications
• Permissible dimensions of furniture for the premise, layout of the floor and furnishing plans with desks’ positioning, taking into account the number of people
• Drawings required for construction works, with sections marked, in DWG format. Schedule of works
• Layout of the floor and furnishing plans with desks’ positioning, taking into account the number of people
• AS-Built drawings to be provided upon completion of the construction works
Detailed terms of reference are available in Annex 1.
Lot 2 - FOR SPECIALIZED DESIGN COMPANIES
The interested participant is required to prepare design and adaptation drawings, including:
• Interior adaptation
• Billboards (at the main entrance, on walls, the facade, etc.)
• Placement of furniture in the adaptive design
• Additional items (information booths, signboards, partitions, etc.)
• Layout with desks’ positioning
• Lighting distribution diagram
• Facade adaptation (advertising items, window glass filming, Express Banking, sun-screening...)
• Advertisement letters to be placed on the roof
• Designer supervision
• A new design and solutions, where necessary
All this requires dimensional drawings (three-dimensional or two-dimensional modeling), material and technical specifications, technical drawings with sections and solutions, explanatory notes containing advice on the materials and fittings used. Companies should submit their bids by completing the green boxes in Annex 2 according to the template.
The interested company may participate in prequalification applying for one Lot or all of them.
In addition to compliance with the terms of reference, the participants are required to submit documentary evidence for the following requirements:
1. Portfolio
2. Minimum 2 years of experience in the sector
Works done in the banking/financial sector can be considered as an advantage.
The participants complying with the terms and conditions set forth in this invitation will be included in Ameriabank CJSC’s list of prequalified participants and will be directly invited for involvement in procurement processes organized within the framework of architectural and design projects implemented by the Bank during a period of three years.
Bids should be sent by email to tenders@ameriabank.am, with Architect Qualification or Designer Qualification in the Subject line, followed by the name of the bidding company.
The templates of the Agreement and Non-Disclosure Agreement (NDA) can be downloaded using these links: Agreement template and NDA.
Please also read the file titled Conflict of Interests and note that companies or individuals are required to inform Ameriabank about any existing or potential conflict of interest before implementation of procurement. In this case, they cannot take part in the procurement process, except when the situation is disclosed by them and is acceptable for Ameriabank.