Խնդրահարույց ակտիվների վերադարձման ծառայություն մատուցող ընկերության ընտրության նպատակով գնանշման հրավեր NP-04/22 - Tenders announcements | Ameriabank
Խնդրահարույց ակտիվների վերադարձման ծառայություն մատուցող ընկերության ընտրության նպատակով գնանշման հրավեր NP-04/22
06 Ապր, 2022 | Ավարտված |
«ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն իր կողմից իրականացվող բանկային գործառույթների շրջանակներում խնդրահարույց ակտիվների վերադարձման ծառայություններ մատուցող ընկերություն ընտրելու նպատակով հրավիրում է Գնանշման:
Շահագրգիռ կազմակերպությունները պետք է բավարարեն հետևյալ պայմաններին`
• մասնագիտացված իրավաբանների և արտոնագրված փաստաբանների առկայություն (պահանջվելու է ներկայացնել վկայականները),
•  մասնագիտացված անձնակազմ /նվազագույնը 10.000 հաճախորդի հետ աշխատելու հնարավորություն/,
• նշված ոլորտում` մասնավորապես ֆինանսական կառույցների հետ աշխատանքային փորձ ,
• սերվերային պաշտպանված համակարգի առկայություն,
• բանկային և այլ գաղտնի տեղեկատվության պահպանման համակարգի առկայություն,
• անհրաժեշտ ծրագրային ապահովում,
• վերադարձման գործընթացի դատական /սնանկություն, բռնագանձման վարույթ/, արտադատական, ԴԱՀԿ փուլերում կազմակերպման և վերահսկման հնարավորություններ,
• գույքերի իրացման եղանակով գումարի վերականգման կարողությունների առկայություն,
• հեռախոսազանգերի կենտրոնի առկայություն,
• գրասենյակային պայմաններ:
Գնառաջարկը պետք է ներառի`
• ծախսերի` փոխհատուցման ենթակա գումարների մասին ինֆորմացիա,
• վերադարձման նվազագույն չափի երաշխիք /տոկոսային  արտահայտությամբ/,
• ամփոփ տեղեկատվություն այլ համագործակցող ընկերությունների մասով և նախորդ տարիների արդյունքների ամփոփ հաշվետվություն,
• մեկ աշխատակցի առավելագույն ծանրաբեռնվածության վերաբերյալ նշում:
Մասնակցության հետաքրքրվածություն ցուցաբերած ընկերությունները պետք է ուղարկեն գնանշման փաթեթ, որը կներառի վերը նշված կետերի առկայության մասով հիմնավորված տեղեկատվությունը /փաստաթղթավորված, նկարներով/, գնառաջարկ, պետռեգիստրի վկայականի և կանոնադրության պատճեն:
Գնանշման փաթեթի էլեկտրոնային տարբերակն անհրաժեշտ է ուղարկել tenders@ameriabank.am էլ.փոստի հասցեին` նամակի վերնագրի դաշտում նշելով`  NP-04/22, իսկ փաթեթի թղթային տարբերակը` Վազգեն Սարգսյան 2 հասցեով, «Կամար» բիզնես կենտրոնի 6-րդ հարկ` վրան նշումով` «NP-04/22 - Չբացե'լ: Դիանա Տոնոյանի համար»:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ պահանջներին առավելագույնս բավարարող մասնակցի(ների)  հետ կկնքվի համագործակցության պայմանագիր:

ЗАО «АМЕРИАБАНК» приглашает компании представить ценовые предложения на оказание услуг по возврату проблемных активов в рамках банковских функций, осуществляемых банком.
Заинтересованные компании должны удовлетворять следующим требованиям:
• наличие специализированных юристов и лицензированных адвокатов (потребуется представить соответствующие сертификаты)
• наличие специализированного персонала (возможность работы минимум с 10,000 клиентов)
• опыт работы в указанной сфере, в частности с финансовыми учреждениями
• наличие защищенной серверной системы
• наличие системы, предназначенной для хранения банковской и прочей конфиденциальной информации
• наличие необходимого программного обеспечения
• организационные и мониторинговые возможности на судебном (банкротство, конфискация), внесудебном этапе и этапе принудительного исполнения
• наличие возможностей возврата средств через продажу имущества
• наличие контактного центра
• офисные условия
В ценовом предложении должно содержаться следующее:
• информация о расходах, подлежащих возмещению
• минимальная гарантируемая сумма возврата (в процентном выражении)
• сводная информация о других сотрудничающих компаниях и сводный отчет о результатах работ за прошлые годы
• максимальная нагрузка одного сотрудника
Заинтересованные компании должны отправить пакет ценового предложения, включающий обоснованную (документально, с фотографиями) информацию о наличии вышеперечисленных пунктов, коммерческое предложение, копию свидетельства, выданного государственным реестром, и копию устава компании.
Электронная версия тендерного пакета с указанием NP-04/22 в заголовке письма должна быть отправлена на адрес эл. почты tenders@ameriabank.am а бумажная версия должна быть представлена по адресу ул. В. Саргсяна 2, бизнес-центр «Камар», 6-й этаж, с пометкой «NP-04/22 - Не открывать. Для Дианы Тоноян.»
С участником(участниками), наиболее отвечающим(и) требованиям ЗАО «Америабанк», будет подписан договор о сотрудничестве.
Просим также ознакомиться с файлом Conflict of Interests и принять во внимание тот факт, что в случае наличия или возможного возникновения конфликта интересов, компании или физические лица должны сообщить об этом Америабанку до осуществления закупок. При наличии конфликта интересов соответствующие лица не смогут принять участие в тендере, за исключением случаев, когда они раскрыли информацию о наличии конфликта интересов, а Америабанк счел данное обстоятельство приемлемым.