Խնդրահարույց ակտիվների վերադարձման ծառայություն մատուցող ընկերության ընտրության նպատակով գնանշման հրավեր NP-04/22
06 Ապր, 2022 | Ավարտված |
«ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն իր կողմից իրականացվող բանկային գործառույթների շրջանակներում խնդրահարույց ակտիվների վերադարձման ծառայություններ մատուցող ընկերություն ընտրելու նպատակով հրավիրում է Գնանշման:
Շահագրգիռ կազմակերպությունները պետք է բավարարեն հետևյալ պայմաններին`
• մասնագիտացված իրավաբանների և արտոնագրված փաստաբանների առկայություն (պահանջվելու է ներկայացնել վկայականները),
•  մասնագիտացված անձնակազմ /նվազագույնը 10.000 հաճախորդի հետ աշխատելու հնարավորություն/,
• նշված ոլորտում` մասնավորապես ֆինանսական կառույցների հետ աշխատանքային փորձ ,
• սերվերային պաշտպանված համակարգի առկայություն,
• բանկային և այլ գաղտնի տեղեկատվության պահպանման համակարգի առկայություն,
• անհրաժեշտ ծրագրային ապահովում,
• վերադարձման գործընթացի դատական /սնանկություն, բռնագանձման վարույթ/, արտադատական, ԴԱՀԿ փուլերում կազմակերպման և վերահսկման հնարավորություններ,
• գույքերի իրացման եղանակով գումարի վերականգման կարողությունների առկայություն,
• հեռախոսազանգերի կենտրոնի առկայություն,
• գրասենյակային պայմաններ:
Գնառաջարկը պետք է ներառի`
• ծախսերի` փոխհատուցման ենթակա գումարների մասին ինֆորմացիա,
• վերադարձման նվազագույն չափի երաշխիք /տոկոսային  արտահայտությամբ/,
• ամփոփ տեղեկատվություն այլ համագործակցող ընկերությունների մասով և նախորդ տարիների արդյունքների ամփոփ հաշվետվություն,
• մեկ աշխատակցի առավելագույն ծանրաբեռնվածության վերաբերյալ նշում:
Մասնակցության հետաքրքրվածություն ցուցաբերած ընկերությունները պետք է ուղարկեն գնանշման փաթեթ, որը կներառի վերը նշված կետերի առկայության մասով հիմնավորված տեղեկատվությունը /փաստաթղթավորված, նկարներով/, գնառաջարկ, պետռեգիստրի վկայականի և կանոնադրության պատճեն:
Գնանշման փաթեթի էլեկտրոնային տարբերակն անհրաժեշտ է ուղարկել tenders@ameriabank.am էլ.փոստի հասցեին` նամակի վերնագրի դաշտում նշելով`  NP-04/22, իսկ փաթեթի թղթային տարբերակը` Վազգեն Սարգսյան 2 հասցեով, «Կամար» բիզնես կենտրոնի 6-րդ հարկ` վրան նշումով` «NP-04/22 - Չբացե'լ: Դիանա Տոնոյանի համար»:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ պահանջներին առավելագույնս բավարարող մասնակցի(ների)  հետ կկնքվի համագործակցության պայմանագիր:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Invitation to Quote No. NP-04/22 for Selection of a Company to Provide Non-Performing Assets’ Collection Services - Tenders announcements | Ameriabank
Invitation to Quote No. NP-04/22 for Selection of a Company to Provide Non-Performing Assets’ Collection Services
06 Apr, 2022 | Active | 0 Comments |
The interested companies should meet the following criteria:
• availability of specialized lawyers and authorized legal counsels (certificates/licenses should be submitted)
• specialized staff (capacity to work with minimum 10,000 clients)
• experience in the specified field, in particular with financial institutions
• availability of a protected server system
• availability of a system designed for storage of banking and other secret information
• availability of the required software
• organizational and supervisory capacities at judicial (bankruptcy, foreclosure proceedings), extrajudicial and CES stages
• availability of capacities to collect debts by means of selling properties
• availability of a contact center
• office conditions
The price quotation should include the following:
• information on expenses subject to reimbursement
• guaranteed minimum collection (in percentage terms)
• summary information on other cooperating companies and brief report on the results of previous years
• maximum workload per employee
Interested companies should send a bidding package including substantiated information (documented, with pictures) on availability of the above, a price quotation, a copy of the certificate issued by the state register, and a copy of the charter.
Please send the electronic set of bidding documents to tenders@ameriabank.am specifying NP-04/22 in the Subject field of the letter. The hard copy of the package should be submitted at 2 V. Sargsyan St., Kamar Business Center, 6th floor, specifying “NP-04/22 - Do not open. For Diana Tonoyan” on the package.
A cooperation agreement will be signed with the bidder(s) most compliant with the requirements set by Ameriabank CJSC.
Please also read the file Conflict of Interests and note that companies or individuals are required to inform Ameriabank about any existing or potential conflict of interest situation prior to procurement. In such cases, the respective bidders will not be allowed to participate in the procurement process unless they disclose the conflict of interest in advance and Ameriabank considers it acceptable.