«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ /այսուհետ՝ «Բանկ»/ Տնօրենների Խորհրդի որոշման հիման վրա հրավիրվել է Բանկի Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողով, որը տեղի կունենա սույն թվականի մայիսի 27-ին, Երևանի ժամանակով ժամը 11.00-ին, ք.Երևան, Վազգեն Սարգսյան 2 հասցեում գտնվող «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Գլխամասային գրասենյակում տեսակոնֆերանսի (Zoom) միջոցով։ Ժողովի օրակարգում ընդգրկված են հետևյալ հարցերը.
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2019թ. տարեկան ֆինանսական հաշվետվությունը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2019թ. զուտ շահույթը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2019թ. ստացված շահույթի բաշխումը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Տնօրենների Խորհրդի կազմի փոփոխությունը
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող բաժնետերերի ցուցակը կազմվելու է սույն թվականի մայիսի 13-ի դրությամբ` Բանկի բաժնետերերի ռեեստրի տվյալների հիման վրա:

12 май, 2020 | Объявления, Все | Return|
Сообщаем, что Совет директоров ЗАО Америабанк принял решение созвать Годовое общее собрание акционеров Банка 27 мая текущего года, в 11:00, в головном офисе ЗАО «Америабанк» по адресу г. Ереван, ул. В. Саргсяна 2, посредством видеоконференции ZOOM.
• Годовая финансовая отчетность ЗАО «Америабанк» за 2019
• Чистая прибыль ЗАО «Америабанк» за 2019
• Распределение прибыли ЗАО «Америабанк» за 2019
• Изменения в составе Совета директоров ЗАО «Америабнк»
• Прочие вопросы
Перечень акционеров, имеющих право принимать участие в Годовом общем собрании акционеров ЗАО «Америабанк», будет составлен по состоянию на 13 мая с. г. на основании данных реестра акционеров банка.
Материалы Годового общего собрания акционеров ЗАО «Америабанк» будут доставлены акционерам Банка лично и/или отправлены по электронной почте.