«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ /այսուհետ՝ «Բանկ»/ Տնօրենների Խորհրդի որոշման հիման վրա հրավիրվել է Բանկի Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողով, որը տեղի կունենա սույն թվականի մայիսի 27-ին, Երևանի ժամանակով ժամը 11.00-ին, ք.Երևան, Վազգեն Սարգսյան 2 հասցեում գտնվող «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Գլխամասային գրասենյակում տեսակոնֆերանսի (Zoom) միջոցով։ Ժողովի օրակարգում ընդգրկված են հետևյալ հարցերը.
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2019թ. տարեկան ֆինանսական հաշվետվությունը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2019թ. զուտ շահույթը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ 2019թ. ստացված շահույթի բաշխումը
• «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Տնօրենների Խորհրդի կազմի փոփոխությունը
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Բաժնետերերի Տարեկան Ընդհանուր Ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցող բաժնետերերի ցուցակը կազմվելու է սույն թվականի մայիսի 13-ի դրությամբ` Բանկի բաժնետերերի ռեեստրի տվյալների հիման վրա:

This is to inform that Ameriabank CJSC Board of Directors has resolved to convene Annual General Meeting of the Bank’s Shareholders on May 27, 2020 at 11:00 a.m. at Ameriabank CJSC head office (2 V. Sargsyan St., Yerevan) via Zoom video conference.
- Ameriabank CJSC annual financial statements for 2019
- Ameriabank CJSC net profit for FY 2019
- Ameriabank CJSC FY 2019 profit distribution
- Ameriabank CJSC Board of Directors composition change
- Miscellaneous
The list of shareholders entitled to participate in Ameriabank CJSC General Meeting of Shareholders shall be prepared as of May 13, 2020 based on the Bank’s shareholder register.
Materials related to Ameriabank CJSC Annual General Meeting of Shareholders will be delivered to the Bank’s shareholders in person and/or by email.