2025 թվականի դեկտեմբերի 22-ից մինչև 2026 թվականի փետրվարի 27-ը ներառյալ «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն հրապարակային առաջարկի միջոցով նախատեսում է տեղաբաշխել անվանական արժեկտրոնային ոչ փաստաթղթային պարտատոմսեր` հետևյալ պայմաններով.
«ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2025թ. փետրվարի 26-ի Թիվ N 1/60Ա որոշմամբ: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2025թ. հունիսի 3-ի N 1/176Ա որոշմամբ գրանցվել է ծրագրային ազդագրի առաջին լրացումը: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2025թ. օգոստոսի 18-ի N 1/299Ա որոշմամբ գրանցվել է ծրագրային ազդագրի երկրորդ լրացումը: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2025թ. նոյեմբերի 24-ի N 1/424Ա որոշմամբ գրանցվել է ծրագրային ազդագրի երրորդ լրացումը:
Մասնաճյուղերի գործառնական օրերը և ժամերը ներկայացված են հետևյալ հղմամբ` https://ameriabank.am/service-network:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Объявление о публичном предложении долларовых облигаций (51-я серия) - Новости | Америабанк
ЗАО «Америабанк» осуществляет публичное предложение номинальных купонных бездокументарных облигаций, которые будут размещены в период с 22 декабря 2025г. до 27 февраля 2026г. включительно на следующих условиях:
4.75%
Программный проспект облигаций ЗАО «Америабанк» был зарегистрирован решением председателя Центрального банка РА N 1/60A от 26 февраля 2025г. Первое дополнение было зарегистрировано решением председателя Центрального банка РА N 1/176A от 3 июня 2025г. Второе дополнение было зарегистрировано решением председателя Центрального банка РА N 1/299A от 18 августа 2025г. Третье дополнение к проспекту было зарегистрировано решением председателя Центрального банка РА N 1/424A от 24 ноября 2025г.