2025 թվականի դեկտեմբերի 22-ից մինչև 2026 թվականի փետրվարի 27-ը ներառյալ «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն հրապարակային առաջարկի միջոցով նախատեսում է տեղաբաշխել անվանական արժեկտրոնային ոչ փաստաթղթային պարտատոմսեր` հետևյալ պայմաններով.
«ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2025թ. փետրվարի 26-ի Թիվ N 1/60Ա որոշմամբ: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2025թ. հունիսի 3-ի N 1/176Ա որոշմամբ գրանցվել է ծրագրային ազդագրի առաջին լրացումը: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2025թ. օգոստոսի 18-ի N 1/299Ա որոշմամբ գրանցվել է ծրագրային ազդագրի երկրորդ լրացումը: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2025թ. նոյեմբերի 24-ի N 1/424Ա որոշմամբ գրանցվել է ծրագրային ազդագրի երրորդ լրացումը:

Announcement on public offering of USD bonds (51st series)
Ameriabank CJSC has issued and is publicly offering nominal coupon book-entry bonds during the period from December 22, 2025 to February 27, 2026, inclusive, with the following terms and conditions:
Ameriabank CJSC program prospectus was registered by the resolution of the Chairman of the Central Bank of Armenia N 1/60A dated February 26, 2025. The first supplement to prospectus was registered by the resolution of the Chairman of the Central Bank of Armenia N 1/176A dated June 3, 2025. The second supplement to prospectus was registered by the resolution of the Chairman of the Central Bank of Armenia N 1/299A dated August 18, 2025. The third supplement to prospectus was registered by the resolution of the Chairman of the Central Bank of Armenia N 1/299A dated August 18, 2025.