Հայաստանի տարբեր բուհերի 10 ուսանող Ամերիաբանկի և Visa ընկերության համատեղ իրականացրած «Իմ Հայաստան, իմ ապագա» ուսանողական մրցույթի արդյունքում այս ամռանը հնարավորություն ունեցավ մեկնելու ԱՄՆ և Բերքլիի համալսարանում մասնակցելու կարճաժամկետ կրթական ծրագրի:
Կրթական ծրագրի շրջանակում ուսանողները մասնակցել են դասախոսությունների աշխարհի լավագույն համալսարանների ցանկում ընդգրկված Բերքլիում, շրջայց կատարել Սթենֆորդի համալսարանում, մասնակցել ինտերակտիվ դասընթացների և իրականացրել խմբային աշխատանքներ: Նրանք նաև հյուրընկալվել են աշխարհի խոշորագույն տեխնոլոգիական ընկերություններում և Visa-ի ինովացիոն կենտրոնում:
Հայաստանի պետական և մասնավոր բոլոր բուհերի ուսանողների համար Ամերիաբանկի և Visa-ի կողմից իրականացված այս մրցույթն անցկացվել է «Իմ Ամերիա, իմ Հայաստան» նախագծի շրջանակում: Մրցույթի նպատակն էր բացահայտել և խրախուսել ակտիվ, Հայաստանի ապագայի հանդեպ սրտացավ, ճկուն միտք և պայծառ գաղափարներ ունեցող ուսանողներին։
Հիշեցնենք, որ բացի Բերքլիի համալսարանում ուսանողական կարճաժամկետ ծրագրի մասնակցության 10 ուղեգրից, ուսանողները «Իմ Հայաստան, իմ ապագա» մրցույթի շրջանակում մրցում էին նաև 160 կրթաթոշակի և Ամերիաբանկի կողմից «Իմ Հայաստան, իմ ապագա» խորագրով 3 լավագույն նախագծերի ֆինանսավորում  ստանալու համար:
Բերքլիի կրթական ծրագրին մասնակցած ուսանողները Երևան վերադառնալուց հետո կիսվել են իրենց տպավորություններով: Մանրամասները` տեսանյութում:
Ամերիաբանկը, որպես դինամիկ զարգացող ֆինթեք միջավայր, առաջարկում է կյանքի որակը բարելավող ամբողջական լուծումներ:

UC Berkeley, Stanford, Visa Innovation Center and Much More: a Unique Opportunity for 10 Students from Armenia
As part of the educational program the students attended lectures at one of the world’s best universities UC Berkeley, completed a Stanford campus tour, participated in interactive classes and groupwork, visited the world’s big tech firms and Visa Innovation Center.
The contest was announced by Ameriabank and Visa for students of all public and private universities of Armenia as part of the “My Ameria, My Armenia” campaign. The purpose of the contest was to identify and encourage proactive students with flexible and creative mindset, who care for the future of Armenia.
Under the contest “My Armenia, My Future”, in addition to the 10 packages to attend a short-term educational program at UC Berkeley, the students were competing also for 160 scholarships and funding from Ameriabank for the 3 best projects titled “My Armenia, My Future”.
The participants of the UC Berkeley program share their experiences in the video.
Ameriabank is a leading financial and technology company in Armenia, a major contributor to the Armenian economy. In pursuit of digital transformation, the Bank has implemented unique products, services and innovative platforms designed to meet the diverse financial and non-financial needs people have today and keeps on improving them.