Ամերիաբանկը` Tech Week Vanadzor-ի ֆինթեք գործընկեր - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Հուլիսի 4-ից 6-ը Վանաձորում կայացավ տարվա ամենամեծ տեխնոլոգիական միջոցառումներից մեկը` Tech Week 2025-ը։ Ամերիաբանկը միացել էր եռօրյա տոնին՝ որպես ֆինթեք գործընկեր։
«Նման նախաձեռնություններին մասնակցությունը նախևառաջ կարևոր է երիտասարդների համար, քանի որ նրանք տեսնում, հավատում և հասկանում են, որ կրթությամբ ու ստեղծագործ մոտեցմամբ  կարող են կերտել իրենց պայծառ ապագան։ Եվ երկրորդը՝ Հայաստանի համար շատ կարևոր խնդիր է մարզերի համաչափ զարգացումը, և ես ուրախ եմ, որ նմանատիպ միջոցառումները հենց մարզերում են անցկացվում»,- նշեց Ամերիաբանկի ֆինանսական գծով տնօրեն Հովհաննես Թորոյանը, որը Tech Week-ի շրջանակում մասնակցեց «Ֆինանսների ապագան Հայաստանում․ բանկեր, ֆինթեք և web3՝ հակամարտությո՞ւն, թե՞ համատեղում» խորագրով քննարկմանը։
Միջոցառման շրջանակում Ամերիաբանկի ՄՌԿ ծառայության ղեկավար Աննա Վարդանյանցն էլ մասնակցեց «Ինչու՞ և ինչպե՞ս է փոխվում տեխնոլոգիական կարիերայի ուղին Հայաստանում գլոբալ փոփոխությունների պայմաններում» խորագրով պանելային քննարկմանը՝ նշելով, որ տեխնոլոգիան մտել է մեր կյանք և արդեն իսկ դրա անբաժան մասն է․ «Արդյունքում՝ աշխատաշուկայում պահանջված հմտությունները շատ արագ են փոխվում։ Միևնույն ժամանակ, անկախ տեխնոլոգիական հմտություններից, շփման, հաղորդակցման և համագործակցության հմտությունների կարևորությունը ևս չի կարելի թերագնահատել։ Փորձի փոխանակումը, մեր կարծիքների, տեսլականի ներկայացումը, հուսով ենք, կօգնի բոլոր սկսնակներին ավելի հարթ սկսել իրենց կարիերան, իսկ փորձառուներին՝ ձգտել նոր բարձունքների»։
Ամերիաբանկի դուստր ձեռնարկության՝ «Դիննո» ՓԲԸ տնօրեն Արտյոմ Շամցյանն էլ Tech Week-ի շրջանակում կիսվեց ընկերության հաջողության պատմությամբ՝  «DINNO-ի առաջին միլիարդը․ հաջողության ճանապարհի 7 սկզբունքը» խորագրով ելույթում։
Նշենք, որ Tech Week հարթակը հնարավորություն է տալիս ծանոթանալու հայկական ծագումով համաշխարհային ճանաչում ունեցող ընկերություններին, նրանց անցած ճանապարհին, հաջողության պատմություններին և հանդիպած մարտահրավերներին, ինչպես նաև կրկնելու և գերազանցելու այդ փորձը։

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Америабанк – финтех-партнер Tech Week Vanadzor - Новости | Америабанк
С 4 по 6 июля в Ванадзоре прошло одно из крупнейших технологических мероприятий года – Tech Week 2025. Америабанк присоединился к трёхдневному мероприятию в качестве финтех-партнёра.
«Участие в подобных инициативах важно, прежде всего, для молодежи, поскольку они видят, верят и понимают, что благодаря образованию и креативному подходу можно построить светлое будущее. Во-вторых, сбалансированное развитие регионов является важной задачей для Армении, и я рад, что подобные мероприятия проводятся именно в регионах», – отметил финансовый директор Америабанка Оганес Тороян, в рамках Tech Week принявший участие в дискуссии «Будущее финансов в Армении. Банки, финтех и Web3: конфликт или интеграция?».
В рамках мероприятия Анна Варданянц, руководитель службы УЧР Америабанка, также приняла участие в панельной дискуссии «Почему и как меняется карьерный путь в сфере технологий в Армении в условиях глобальных изменений», отметив, что технологии вошли в нашу жизнь и стали ее неотъемлемой частью. «В результате навыки, востребованные на рынке труда, меняются очень быстро. При этом независимо от технологических навыков, нельзя недооценивать важность навыков коммуникации, межличностного взаимодействия и сотрудничества. Мы надеемся, что обмен опытом, представление наших взглядов и видения помогут всем начинающим специалистам более плавно начать свою карьеру, а опытным профессионалам – захотеть покорения новых вершин».
Артём Шамцян, директор ЗАО «Динно», дочерней компании Америабанка, в рамках Tech Week рассказал об истории успеха компании в выступлении «Первый миллиард DINNO: 7 принципов пути к успеху».
Отметим, что платформа Tech Week предоставляет возможность ознакомиться со всемирно известными компаниями армянского происхождения, их историей успеха и вызовами, с которыми они столкнулись, а также повторить и превзойти этот опыт.