You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ամերիաբանկի և Մատենադարանի համագործակցության մեկնարկը. Դուք կարող եք օգնել, որ հայկական մատյանները տուն վերադառնան - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկի և Մատենադարանի համագործակցության մեկնարկը. Դուք կարող եք օգնել, որ հայկական մատյանները տուն վերադառնան
Ամերիաբանկը միացել է Մատենադարանի «Մատյանների տունդարձը» ծրագրին, որով մենք վերահաստատում ենք մեր պատասխանատվությունն ու հոգատարությունը մեր երկրի և ժառանգության հանդեպ:
Ամերիաբանկի ֆինանսավորմամբ Մատենադարանին արդեն իսկ ընծայաբերվել է պատմամշակութային և գիտական լուրջ արժեք ներկայացնող 2 ձեռագիր և 10 մանրանկար /մանրամասները` այստեղ: Եվ այժմ Դուք ևս կարող եք միանալ այս շատ կարևոր նախաձեռնությանը:
«Մատյանների տունդարձը» ծրագրի ներքո Ամերիաբանկը և Մատենադարանն առաջարկում են մի շարք անհատականացված պայմաններ և առավելություններ բոլոր նրանց, ովքեր Մատենադարանին կնվիրաբերեն վերջինիս կողմից որպես պատմամշակութային արժեք գնահատված ձեռագիր կամ այլ իր, մասնավորապես.
• Ամերիաբանկն անժամկետ կշնորհի «Պրեմիում» կարգավիճակ յուրաքանչյուր անձի, որը Մատենադարանին կնվիրաբերի առնվազն 4 մլն ՀՀ դրամի, և «Փարթներ» կարգավիճակ յուրաքանչյուր անձի, որը կնվիրաբերի առնվազն 20 մլն ՀՀ դրամի` Մատենադարանի կողմից որպես պատմամշակութային արժեք գնահատված ձեռագիր կամ այլ իր։
• Մատենադարանը ևս կտրամադրի մի շարք առավելություններ` կախված նվիրաբերվող իրի արժեքից, մասնավորապես`
ՄԱՏԵՆԱԴԱՐԱՆԻ ԴՈՆՈՐՆԵՐԻ ՄԱԿԱՐԴԱԿՆԵՐՆ ՈՒ ԱՌԱՎԵԼՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
Մեկենաս +$250.000
Բարերար $100.000-$250.000
Բարեկամ $50.000-$100.000
Հովանավոր $10.000-$50.000
Մատենադարանի կողմից իրականացվող հրատարակությունների տրամադրում
•
Երախտագիտության հայտարարում Մատենադարանի սոցիալական հարթակներում
Անսահմանափակ անհատական անվճար այցեր թանգարան մեկ տարվա ընթացքում՝ գիդի ուղեկցությամբ
Հրավեր «Members Only» միջոցառումներին, ցուցահանդեսներին,  շնորհանդեսներին
Դահլիճի (սրահի) վարձակալության զեղչ
100%
75%
50%
35%
Երախտագիտության հայտնում հատուկ նշանակության  հանդիսավոր բացումներին (Grand Opening Ceremony)   պատվավոր արտոնյալ հյուրի կարգավիճակի շնորհմամբ
Տեղեկատվության զետեղում գովազդատեղեկատվական հրապարակումներում
Նվիրատուի և ժառանգների հասանելիության ապահովում ընծայաբերված գրավոր արժեքին (ընծայաբերման վկայականի տրամադրում)
Հիշատակում «Donor Wall»-ին
Խոշոր
Նշանակում Մատենադարանի բարեկամներ բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամի պաշտոնում (Համաձայնությամբ)
«Դահլիճի վարձակալության զեղչ»-ը տրամադրվում է մեկ անգամ` համաձայն Մատենադարանի գույքի (դահլիճի) տնօրինման կարգի։
Հարցերի դեպքում կարող եք կապ հաստատել մեզ հետ (010) (012) 561111 հեռախոսահամարով կամ այցելել Բանկի մոտակա մասնաճյուղ:

Начало сотрудничества Америабанка и Матенадарана. Вы можете помочь, чтобы армянские рукописи вернулись домой - Новости | Америабанк
Начало сотрудничества Америабанка и Матенадарана. Вы можете помочь, чтобы армянские рукописи вернулись домой
14 фев, 2025 | Объявления, Все | Return|
Америабанк присоединился к программе Матенадарана «Возвращение рукописей», чем мы подтверждаем свою ответственность и заботу о нашей стране и нашем наследии.
Благодаря финансированию Америабанка Матенадарану уже переданы в дар 2 рукописи и 10 миниатюр, представляющие большую историческую, культурную и научную ценность  (подробности здесь). Теперь Вы также можете присоединиться к этой важной инициативе.
В рамках программы «Возвращение рукописей» Америабанк и Матенадаран предлагают ряд индивидуальных условий и привилегий всем тем, кто передаст в дар Матенадарану рукописи или прочие предметы, согласно оценке Матенадарана имеющие историческую и культурную ценность, в частности:
• Америабанк предоставит бессрочный статус «Премиум» каждому, кто передаст в дар Матенадарану рукописи или прочие предметы, оцененные Матенадараном как имеющие историческую и культурную ценность и стоящие не менее 4 млн. драмов РА, и статус «Партнер» лицам, подарившим подобный предмет стоимостью не менее 20 млн. драмов РА.
• Матенадаран также предоставит дарителям ряд льгот, в зависимости от стоимости передаваемого в дар предмета, в частности:
УРОВНИ И ПРИВИЛЕГИИ ДОНОРОВ МАТЕНАДАРАНА
Меценат +$250.000
Благодетель $100.000-$250.000
Даритель $50.000-$100.000
Спонсор $10.000-$50.000
Предоставление публикаций Матенадарана
•
Объявление благодарности на социальных платформах Матенадарана
Неограниченное количество бесплатных индивидуальных посещений музея в сопровождении экскурсовода в течение одного года
Приглашения на мероприятия «Members Only», выставки, презентации
Скидка на аренду зала
100%
75%
50%
35%
Объявление благодарности с предоставлением статуса привилегированного почетного гостя на торжественных церемониях открытия (Grand Opening Ceremony)
Размещение информации в рекламно-информационных публикациях
Обеспечение донору и его наследникам доступа к переданной в дар письменной ценности (вручение  сертификата дарения)
Упонимание на стене доноров (Donor Wall)
Крупный
Назначение членом Совета попечителей благотворительного фонда «Друзья Матенадарана» (с согласия донора)
Скидка на аренду зала предоставляется один раз, в соответствии с порядком управления имуществом (залом) Матенадарана.
В случае возникновения вопросов обращайтесь к нам по номеру (010) (012) 561111 или посетите ближайший филиал Банка.