Երեխաների առողջություն, կրթություն, գիտություն․ «Իմ Ամերիա, իմ Հայաստան» նախագծի քվեարկության միջանկյալ արդյունքները - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Երեխաների առողջություն, կրթություն, գիտություն․ «Իմ Ամերիա, իմ Հայաստան» նախագծի քվեարկության միջանկյալ արդյունքները
Ամերիաբանկի «Իմ Ամերիա, իմ Հայաստան» նախագծի շրջանակում դեկտեմբերի 10-ի դրությամբ քվեարկությանն արդեն իսկ մասնակցել է ավելի քան 45 հազար մարդ։ Նախագծի նպատակն է մարդկանց համախմբել մեկ գաղափարի շուրջ և միասին ընտրել, թե որ ոլորտի զարգացմանն է ուղղվելու Ամերիաբանկի 2025թ.-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության (ԿՍՊ) ու բարեգործական ծրագրերի բյուջեից 100 մլն ՀՀ դրամը։
Քվեարկության միջանկյալ արդյունքներով առաջատար երեք ոլորտներն են երեխաների առողջությունը, կրթությունը, գիտությունը` քվեների, համապատասխանաբար, 54,4, 19,8 և 6,3 տոկոսներով: Բացի նշված ոլորտներից, քվեարկության են ներկայացված նաև հետևյալ ուղղությունները՝ կայուն զարգացում, ՓՄՁ, տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, մշակույթ և սպորտ։
Ամերիաբանկը մեկ հոլովակով ներկայացրել է Հայաստանի զարգացման համար առանցքային նշանակություն ունեցող 8 ոլորտներն ու դրանց հետևում կանգնած մարդկանց` իրենց երազանքներով ու նպատակներով:
Հիշեցնենք, որ Ամերիաբանկի կայքում քվեարկությանը մասնակցել կարող են բոլորը, իսկ Ամերիաբանկի հաճախորդների քվեն MyAmeria հավելվածով քվեարկելու դեպքում տասնապատկվում է։ Քվեարկության արդյունքներն Ամերիաբանկի կայքում թարմացվում են յուրաքանչյուր օր։  Քվեարկությունը բաց է մինչև դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ։

Здоровье детей, образование, наука: промежуточные итоги голосования в рамках проекта «Моя Америя, моя Армения» - Новости | Америабанк
Здоровье детей, образование, наука: промежуточные итоги голосования в рамках проекта «Моя Америя, моя Армения»
10 дек, 2024 | Пресс релизы | Return|
По состоянию на 10 декабря в голосовании в рамках проекта Америабанка «Моя Америя, моя Армения» уже приняли участие более 45 тысяч человек. Цель проекта – объединить людей вокруг одной идеи и вместе выбрать, на развитие какого сектора будет направлено 100 млн драмов из бюджета программы корпоративной социальной ответственности (КСО) и благотворительности Америабанка на 2025 г.
По промежуточным итогам голосования в тройку лидеров вошли здоровье детей, образование и наука, набравшие соответственно 54.4 %, 19.8 % и 6.3 % голосов. Помимо данных секторов, на голосование также представлены следующие направления: устойчивое развитие, малый и средний бизнес, информационные технологии, культура и спорт.
В одном ролике Америабанк представил 8 направлений, имеющих ключевое значение для развития Армении, людей, стоящих за ними, а также их мечты и цели.
Напомним, что принять участие в голосовании на сайте Америабанка может любой желающий, а голоса клиентов Америабанка умножаются в десять раз, если они отданы через приложение MyAmeria. Результаты голосования ежедневно обновляются на сайте Америабанка. Голосование открыто до 31 декабря включительно.