Ակնթարթային փոխանցումներ հեռախոսահամարի միջոցով այլ բանկերի հաճախորդներին - Նորություններ | Ամերիաբանկ
11Նյմ
Ակնթարթային փոխանցումներ հեռախոսահամարի միջոցով այլ բանկերի հաճախորդներին
Ամերիաբանկը Արմենիան Քարդ-ի հետ համագործակցության շրջանակում անդամակցել է ArCa Pay համակարգին և ստեղծել է իր հաճախորդների համար նոր հնարավորություն՝ իրականացնելու հեռախոսահամարով փոխանցումներ նաև դեպի այլ բանկեր և վճարահաշվարկային կազմակերպություններ, որոնք նույնպես հանդիսանում են ArCa համակարգի մասնակից։
ArCa Pay-ը հեռախոսահամարով միջբանկային փոխանցումներ կատարելու պարզ, արագ, հեշտ ու անվտանգ հարթակ է։
Համակարգին արդեն միացել են Ամերիաբանկը, Էվոկաբանկը և Կոնվերս բանկը։ Փոխանցումները հնարավոր է իրականացնել ընթացիկ, խնայողական, քարտային հաշիվներից։
Գումար փոխանցելու համար անհրաժեշտ է մուտք գործել MyAmeria հավելված, այնուհետև «Գործարքներ» բաժնից ընտրել ԳումարՈՒՄ ծառայությունը, մուտքագրել այն անձի հեռախոսահամարը, ում ցանկանում եք փոխանցում կատարել, և ընտրել ստացողի ֆինանսական կազմակերպությունը։
Եթե ստացող հաճախորդն արդեն սահմանել է հիմնական բանկ, ապա փոխանցումն ուղարկվելու է նրա հիմնական բանկ։ Իսկ եթե Ստացող հաճախորդը չի սահմանել հիմնական բանկ, ապա փոխանցողը առաջարկվող  ցանկից պետք է ընտրի ստացողի ֆինանսական կազմակերպությունը:
Նշենք, որ միջբանկային  ԳումարՈՒՄ  փոխանցումներն իրականացվում են միայն ՀՀ դրամով։
Հեռախոսահամարով միջբանկային փոխանցումներ ստանալու համար հաճախորդները MyAmeria հավելվածի կարգավորումների միջոցով կարող են Ամերիաբանկը սահմանել որպես հիմնական (Default) ֆինանսական կազմակերպություն։
Ակնկալվում է, որ առաջիկայում ArCa Pay համակարգին կմիանան ՀՀ գրեթե բոլոր բանկերը և վճարահաշվարկային ծառայություններ մատուցող կազմակերպությունները։

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Мгновенные денежные переводы по номеру телефона клиентам других банков - Новости | Америабанк
В рамках сотрудничества с «Армениан кард» Америабанк присоединился к системе ArCa Pay и создал для своих клиентов новую возможность: осуществлять денежные переводы по номеру телефона в другие банки и платежно-расчетные организации, также являющиеся участниками системы ArCa.
ArCa Pay — это простая, быстрая и безопасная платформа для межбанковских переводов по номеру телефона.
К системе уже присоединились Америабанк, Эвокабанк и Конверс банк. Переводы можно производить с текущих, сберегательных и карточных счетов.
Для осуществления перевода необходимо войти в приложение MyAmeria, затем в разделе «Транзакции» выбрать услугу «MoneyTO», ввести номер телефона того, кому Вы хотите перевести деньги, и выбрать финансовую организацию получателя.
Если клиент, получающий перевод, уже выбрал основной банк, перевод будет отправлен в данный банк. Если же получатель не выбрал основной банк, отправитель должен выбрать финансовую организацию получателя из списка предлагаемых организаций.
Отметим, что межбанковские переводы MoneyTO производятся только в драмах РА.
Для получения межбанковских переводов по номеру телефона клиенты могут выбрать Америабанк в качестве основной (Default) финансовой организации с помощью настроек приложения MyAmeria.
Ожидается, что в скором времени к системе ArCa Pay присоединятся почти все банки и платежно-расчетные организации РА.