You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ամերիաբանկը ներկայացնում է հատուկ առաջարկ մարզերում գործող բիզնեսի և անհատների համար - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Կարևորելով Հայաստանի բոլոր մարզերի տնտեսական ներուժի բացահայտումը, մարզերում բիզնեսի և անհատների համար նոր հնարավորությունների ստեղծումն ու դինամիկ զարգացումը` Ամերիաբանկը երկրորդ տարին անընդմեջ իրականացնում է հատուկ նախագիծ` նախատեսված մարզերում գործող ընկերությունների և անհատ աշխատակիցների համար:
Արշավի շրջանակում այն ընկերությունները և անհատները, որոնք կդառնան Ամերիաբանկի հաճախորդ և կսկսեն իրենց աշխատավարձը ստանալ Ամերիաբանկի քարտով, կունենան մի շարք արտոնություններից օգտվելու հնարավորություն:
Մասնավորապես` մարզային ընկերությունները փաթեթի շրջանակում կարող են անվճար բացել ցանկացած արժույթի բանկային հաշիվներ, ստանալ Visa Business տեսակի անվճար քարտ, անվճար ակտիվացնել և կառավարել հաշիվները Ինտերնետ Բանկինգ համակարգի միջոցով: Ընկերության ղեկավարներին անվճար կտրվեն Visa Platinum և Visa Gold պրեմիում դասի, իսկ աշխատակիցներին՝ Visa Classic տեսակի աշխատավարձային քարտեր, այդ քարտերով հնարավորություն կտրվի կատարել անվճար կանխիկացում ՀՀ բոլոր բանկերի բանկոմատներից, իսկ քարտով անկանխիկ գործարքներ կատարելու դեպքում` ստանալ 1% հետվճար։
«Մեզ համար առանցքային նշանակություն ունեն մարզերի համաչափ զարգացումն ու տնտեսական ակտիվությունը, բիզնեսի աջակցությունն ու մարզերի բնակիչների համար լավագույն պայմանների ստեղծումը: Ուստի նմանատիպ նախաձեռնությունների միջոցով մենք փորձում ենք առավելագույնս օգնել բիզնեսին բացահայտել իր ներուժը, գտնել զարգացման լավագույն ուղիները, օգնել, ձեռք մեկնել, նպաստել նրանց կայացմանը»,- նշել է Ամերիաբանկի մասնաճյուղային ցանցի և կոնտակտային կենտրոնի ծառայության ղեկավար Անդրանիկ Խաչատրյանը:
Նշենք, որ մարզային աշխատավարձային հատուկ առաջարկը գործում է ոչ միայն իրավաբանական, այլև ֆիզիկական անձանց համար, որոնք աշխատում են մարզերում, ցանկանում են դառնալ Ամերիաբանկի հաճախորդ և ստանալ իրենց աշխատավարձը Ամերիաբանկի քարտով: Արշավի մանրամասները` Ամերիաբանկի կայքում:
Առաջարկից օգտվելու համար հաճախորդները պետք է մոտենան Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղ մինչև սեպտեմբերի 30-ը ներառյալ: Մանրամասները` տեսանյութում:
Հավելենք, որ Ամերիաբանկի կողմից բիզնեսին տրվող արտոնություններն այսքանով չեն սահմանափակվում: Ընկերությունները նաև կարող են տեղափոխել գործող բիզնես վարկերն Ամերիաբանկ և ստանալ տեղափոխվող վարկի 4%-ի չափով հետվճար։ Մեկ այլ առաջարկի շրջանակում էլ կարող են ստանալ 20-150 մլն ՀՀ դրամ բիզնես վարկ` ապահովված գրավով, և 4 ամիս չվճարել ոչ տոկոս, ոչ մայր գումար: Մանրամասները` այստեղ:

Придавая большое значение раскрытию экономического потенциала всех регионов Армении, созданию новых возможностей для бизнеса и физических лиц в регионах, а также динамичному развитию, Америабанк второй год подряд реализует специальный проект для компаний и сотрудников, работающих в регионах.
В рамках акции компании и физические лица, которые станут клиентами Америабанка и начнут получать зарплату по карте Америабанка, смогут воспользоваться рядом привилегий.
В частности, в рамках пакета региональные компании могут бесплатно открыть банковские счета в любой валюте, получить бесплатную карту Visa Business, бесплатно активировать счета и управлять ими через систему «Интернет-банкинг». Руководителям компании будут бесплатно предоставлены карты премиум-класса Visa Platinum и Visa Gold, а сотрудникам – зарплатные карты Visa Classic, по которым они смогут снимать наличные в банкоматах всех банков РА без комиссии и получать кэшбэк в размере 1% от суммы безналичных операций.
«Сбалансированное развитие и экономическая активность регионов, поддержка бизнеса и создание лучших условий для жителей регионов имеют ключевое значение для нас. Поэтому, посредством подобных инициатив мы стремимся помочь бизнесу раскрыть свой потенциал, найти лучшие пути развития, помогать компаниям, протянуть руку помощи, способствовать их становлению», - отметил Андраник Хачатрян, руководитель Службы филиальной сети и контактного центра Америабанка.
Отметим, что специальное предложение по заработной плате распространяется не только на юридических, но и на физических лиц, работающих в регионах, которые хотят стать клиентами Америабанка и получать зарплату по карте Америабанка. Более подробная информация об акции опубликована на веб-сайте Америабанка.
Чтобы воспользоваться предложением, клиенты должны посетить любой из филиалов Америабанка до 30 сентября, включительно. Подробности в видеоролике.
Добавим, что привилегии, предлагаемые Америабанком бизнесу, этим не ограничиваются. Компании также могут перевести в Америабанк свои действующие бизнес-кредиты и получить возврат средств в размере 4% от суммы кредита. В рамках другого предложения компании могут получить обеспеченный залогом бизнес-кредит в размере 20-150 млн. драмов РА и не выплачивать проценты и основную сумму кредита в течение 4 месяцев. Более подробная информация доступна здесь.