You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ամերիաբանկը ներկայացնում է հատուկ առաջարկ մարզերում գործող բիզնեսի և անհատների համար - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Կարևորելով Հայաստանի բոլոր մարզերի տնտեսական ներուժի բացահայտումը, մարզերում բիզնեսի և անհատների համար նոր հնարավորությունների ստեղծումն ու դինամիկ զարգացումը` Ամերիաբանկը երկրորդ տարին անընդմեջ իրականացնում է հատուկ նախագիծ` նախատեսված մարզերում գործող ընկերությունների և անհատ աշխատակիցների համար:
Արշավի շրջանակում այն ընկերությունները և անհատները, որոնք կդառնան Ամերիաբանկի հաճախորդ և կսկսեն իրենց աշխատավարձը ստանալ Ամերիաբանկի քարտով, կունենան մի շարք արտոնություններից օգտվելու հնարավորություն:
Մասնավորապես` մարզային ընկերությունները փաթեթի շրջանակում կարող են անվճար բացել ցանկացած արժույթի բանկային հաշիվներ, ստանալ Visa Business տեսակի անվճար քարտ, անվճար ակտիվացնել և կառավարել հաշիվները Ինտերնետ Բանկինգ համակարգի միջոցով: Ընկերության ղեկավարներին անվճար կտրվեն Visa Platinum և Visa Gold պրեմիում դասի, իսկ աշխատակիցներին՝ Visa Classic տեսակի աշխատավարձային քարտեր, այդ քարտերով հնարավորություն կտրվի կատարել անվճար կանխիկացում ՀՀ բոլոր բանկերի բանկոմատներից, իսկ քարտով անկանխիկ գործարքներ կատարելու դեպքում` ստանալ 1% հետվճար։
«Մեզ համար առանցքային նշանակություն ունեն մարզերի համաչափ զարգացումն ու տնտեսական ակտիվությունը, բիզնեսի աջակցությունն ու մարզերի բնակիչների համար լավագույն պայմանների ստեղծումը: Ուստի նմանատիպ նախաձեռնությունների միջոցով մենք փորձում ենք առավելագույնս օգնել բիզնեսին բացահայտել իր ներուժը, գտնել զարգացման լավագույն ուղիները, օգնել, ձեռք մեկնել, նպաստել նրանց կայացմանը»,- նշել է Ամերիաբանկի մասնաճյուղային ցանցի և կոնտակտային կենտրոնի ծառայության ղեկավար Անդրանիկ Խաչատրյանը:
Նշենք, որ մարզային աշխատավարձային հատուկ առաջարկը գործում է ոչ միայն իրավաբանական, այլև ֆիզիկական անձանց համար, որոնք աշխատում են մարզերում, ցանկանում են դառնալ Ամերիաբանկի հաճախորդ և ստանալ իրենց աշխատավարձը Ամերիաբանկի քարտով: Արշավի մանրամասները` Ամերիաբանկի կայքում:
Առաջարկից օգտվելու համար հաճախորդները պետք է մոտենան Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղ մինչև սեպտեմբերի 30-ը ներառյալ: Մանրամասները` տեսանյութում:
Հավելենք, որ Ամերիաբանկի կողմից բիզնեսին տրվող արտոնություններն այսքանով չեն սահմանափակվում: Ընկերությունները նաև կարող են տեղափոխել գործող բիզնես վարկերն Ամերիաբանկ և ստանալ տեղափոխվող վարկի 4%-ի չափով հետվճար։ Մեկ այլ առաջարկի շրջանակում էլ կարող են ստանալ 20-150 մլն ՀՀ դրամ բիզնես վարկ` ապահովված գրավով, և 4 ամիս չվճարել ոչ տոկոս, ոչ մայր գումար: Մանրամասները` այստեղ:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ameriabank has a special offer for businesses and individuals in regions - News | Ameriabank
Ameriabank has a special offer for businesses and individuals in regions
10 Jun, 2024 | Press Release, All | Return|
Companies and individuals who will become clients of Ameriabank during the campaign and will start receiving their salary with an Ameriabank card will have the opportunity to avail of a number of privileges.
Namely, as part of a package, companies operating in regions can open bank accounts in any currency for free, get a free Visa Business card, activate and manage accounts via Internet Banking system for free. Company managers will get free Visa Platinum and Visa Gold premium class cards and company employees - Visa Classic salary cards. Using those cards, they will be able to make cash withdrawal from ATMs of all Armenian banks free of charge and receive 1% cashback on non-cash transactions with the card.
“Harmonious development and economic activity of regions, business support and establishment of the best conditions for the population of regions is of key importance for us. Therefore, with such initiatives we are doing our best to help businesses unveil their potential and find the best ways of development; we help them, support and contribute to their growth,” - said Andranik Khachatryan, head of Ameriabank’s Branches and Contact Center Service.
To note that the special regional salary offer is valid for legal entities and individuals working in regions, who would like to become Ameriabank clients and receive their salary with an Ameriabank card. Campaign details are available on Ameriabank’s website.
To avail of the offer, clients may visit any branch of Ameriabank by September 30, 2024, inclusive. Please watch the video for details.
Let us add that the privileges offered to businesses by Ameriabank are not limited to the above. Companies can also bring their existing business loans to Ameriabank and get a refund of 4% of the transferred loan amount. As per another offer, they can obtain a business loan of AMD 20-150 million secured by collateral, without paying the interest or repaying the principal amount for 4 months. Learn more here.