You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Հայտարարություն «Հայաստանի Էլեկտրական Ցանցեր» ՓԲԸ դրամային պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկի վերաբերյալ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Հայտարարություն «Հայաստանի Էլեկտրական Ցանցեր» ՓԲԸ դրամային պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկի վերաբերյալ
2023 թվականի դեկտեմբերի 11-ից մինչև 2024 թվականի փետրվարի 09-ը ներառյալ «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն նախատեսում է հրապարակային առաջարկի միջոցով  տեղաբաշխել «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲ Ընկերության անվանական ոչ փաստաթղթային պարտատոմսերը` հետևյալ պայմաններով.
32,000,000,000 ՀՀ դրամ
320,000 հատ
11.40 %
«ՀԷՑ» ՓԲԸ պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2023թ. նոյեմբերի 14-ի թիվ N 1/574Ա որոշմամբ:
·         այցելելով Բանկի որևէ մասնաճյուղ 1 և հաճախորդի մենեջերների միջոցով լրացնելով համապատասխան հայտ-հանձնարարականը

В период с 11 декабря 2023г. до 09 февраля 2024г. включительно ЗАО “Америабанк” организует публичное размещение именных купонных бездокументарных облигаций ЗАО “ Электрические сети Армении” (“ЭСА”) на следующих условиях по следующим условиям:
Программный проспект облигаций ЭСА был зарегистрирован решением председателя Центрального банка РА N 1/574A от 14 ноября 2023г.
После заполнения заявки на покупку облигаций и ее надлежащего представления Организатору, соответствующие денежные средства для покупки облигаций должны быть внесены инвесторами на счет № 1570043105772500, открытый в ЗАО ” Америабанк” в целях выпуска, до окончания дня подачи заявки.