You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Բրոքերային հաշվի բացում ու գրանցում օնլայն. MyInvest-ի նոր հնարավորությունները - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ամերիաբանկի MyInvest հարթակի միջոցով արդեն հնարավոր է առցանց բացել բրոքերային հաշիվ`  րոպեների ընթացքում և առանց բանկ այցելելու լրացուցիչ անհրաժեշտության: Հաշվի բացումից հետո հաճախորդները կարող են 24/7 ռեժիմով առցանց կատարել արժեթղթերով գործարքներ, մշտական հասանելիություն ունենալ ներդրումային պորտֆելին։
2022-ի աշնանը MyAmeria բջջային հավելվածում գործարկված MyInvest-ը դինամիկ զարգացող գործիք է, որը շարունակ կատարելագործվում ու մեծացնում է հնարավորությունները: Այն առաջինն է շուկայում, որ մեկ հարթակի միջոցով հասանելիություն է ապահովում միաժամանակ 30-ից ավելի միջազգային շուկաների և 20,000-ից ավելի օտարերկրյա բաժնետոմսերի ու պարտատոմսերի: Հարթակում հասանելի են նաև հայկական ընկերությունների բաժնետոմսեր, կորպորատիվ և պետական պարտատոմսեր, այդ թվում`  եվրապարտատոմսեր։
Հիշեցնենք, որ MyInvest հարթակը հնարավորություն է տալիս ներդրումներ իրականացնելու և խնայողության այլընտրանքային տարբերակներ բացահայտելու, քանի որ հարթակի միջոցով բաժնետոմսերով, պարտատոմսերով և այլ ֆինանսական գործիքներով գործարքների կնքումը հնարավորինս պարզեցված է․ մեկ սեղմումով ներդրողը կարող է տեղադրել բաժնետոմսերի, պարտատոմսերի, ETF-ների գնման կամ վաճառքի պատվերներ, հետևել դրանց կատարման ընթացքին, ինչպես նաև ցանկացած պահի հետևել կնքված գործարքների / պորտֆելի փոփոխություններին։
Բացի այդ, Ամերիաբանկը պատրաստել է տեղեկատվական-ուսուցողական հոլովակների շարք այն մարդկանց համար, ովքեր նոր են սկսում ուսումնասիրել արժեթղթերի շուկան ու ներդրումային տարբերակները: Շարքի առաջին հոլովակը`  հղումով:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Открытие и регистрация брокерского счета онлайн: новые возможности MyInvest - Новости | Америабанк
Через платформу MyInvest Америабанка уже можно открыть брокерский счет в режиме онлайн за считанные минуты, без посещения банка. Открыв счет, клиенты могут совершать операции с ценными бумагами онлайн, 24/7, имея постоянный доступ к инвестиционному портфелю.
MyInvest, запущенный осенью 2022г. в мобильном приложении MyAmeria, является динамично развивающимся инструментом с растущими возможностями. Это первая платформа на рынке, на которой одновременно доступны более 30 международных рынков и более 20,000 акций и облигаций иностранных компаний. На платформе также доступны акции армянских компаний, корпоративные и государственные облигации, в том числе еврооблигации.
Напомним, что платформа MyInvest предоставляет возможность инвестировать, искать альтернативные варианты вложения сбережений, поскольку процесс заключения сделок с акциями, облигациями и прочими финансовыми инструментами посредством платформы максимально упрощен: в один клик инвестор имеет возможность размещать заявки на покупку или продажу акций, облигаций, ETF, отслеживать их исполнение, а также следить за изменениями заключенных сделок/портфеля в любое время.
Кроме этого, Америабанк подготовил ряд информационно-обучающих видеороликов для тех, кто только начинает изучать рынок ценных бумаг и возможности инвестирования. Первый видеоролик доступен по ссылке.