2 խաղարկություն և 91 նվեր քարտ. Ամերիաբանկն ամփոփեց արդյունքները
Հոկտեմբերի 26-ին Ամերիաբանկն ուղիղ եթերի ընթացքում ամփոփեց միանգամից երկու` «Ի՞նչ ես անում» և «Անկանխիկը թույն ա» խաղարկությունները: Երկու արշավների շրջանակում Ամերիաբանկն իր հաճախորդների միջև խաղարկեց ընդհանուր 91 նվեր քարտ` մինչև 1.500.000 դրամ արժողությամբ:
«Ի՞նչ ես անում» արշավը բանկի MyAmeria հավելվածի օգտատերերի համար էր, որին մասնակցելու համար անհրաժեշտ էր ամեն ամիս MyAmeria-ով կատարել 5000 դրամ և ավելի գումարի վճարումներ, փոխանցումներ ու վարկի մարումներ և կուտակել պրոմո կոդեր: Խաղարկվում էր մինչև 1.500.000 դրամի 57 հատ նվեր քարտ:
«Նախորդ տարի մենք գործարկեցինք Ամերիաբանկի նոր բջջային հավելվածը` MyAmeria-ն, որը շարունակ կատարելագործել ենք` նոր ու եզակի գործիքակազմ ներդնելով, օրինակ, Հայաստանում առաջին Visa Subscription հնարավորությունը, որի շնորհիվ օգտատերերը կարող են տեսնել այն արտասահմանյան հարթակները, որտեղ վերջին 13 ամսում որպես վճարման միջոց կցել են իրենց Visa քարտը, և ապաբաժանորդագրվել: Արդյունքում այն հայկական ամենաշատ ներբեռնվող հավելվածների թվում է: Առաջիկայում ևս Ամերիաբանկի հաճախորդների համար նորություններ ենք ունենալու` «գնիր հիմա, վճարիր հետո» ծառայություն, առևտրային կետերում QR վճարումներ, ընթացիկ, խնայողական և քարտային հաշիվներից հավելվածի միջոցով գումարի կանխիկացում, MyAmeria հավելվածում այլ բանկի քարտը կցելու, այլ անձի վարկը մարելու հնարավորություն և շատ ավելին»,- ասում է Ամերիաբանկի Թվային բանկինգի ծառայության ղեկավար Աննա Վարդանյանը:
Երկրորդ` «Անկանխիկը թույն ա» արշավի շրջանակում խաղարկությունն Ամերիաբանկն իրականացնում էր իր բոլոր Visa քարտապանների համար, և մասնակցելու hամար անհրաժեշտ էր ամռան ընթացքում կատարել 3000 ՀՀ դրամ և ավելի գումարի 10 անկանխիկ գործարք: Այդ դեպքում հաճախորդները ստանում էին մինչև 1 միլիոն դրամի 34 նվեր քարտերի խաղարկությանը մասնակցելու հնարավորություն:

2 лотереи и 91 подарочная карта: Америабанк подвел итоги
26 октября в прямом эфире Америабанк подвел итоги сразу двух лотерей – «Inches anum» и «Безнал – это круто». Всего в рамках двух кампаний Америабанк разыграл среди своих клиентов 91 подарочную карту, каждая на сумму до 1,500,000 драмов.
Кампания «Что делаешь?» была предназначена для пользователей приложения банка MyAmeria. Для участия в кампании было необходимо посредством MyAmeria каждый месяц совершать платежи, переводы и выплаты по кредитам на сумму 5,000 драмов и более и накапливать промокоды. Разыгрывались 57 подарочных карт на сумму до 1,500,000 драмов.
«В прошлом году мы запустили новое мобильное приложение Америабанка – MyAmeria, которое мы непрерывно совершенствуем, внедряя новый и уникальный инструментарий, например, первую в Армении опцию Visa Subscription, благодаря которой пользователи могут просматривать зарубежные платформы, на которых они привязали свои карты Visa в качестве платежного средства за последние 13 месяцев и отписались. В результате, приложение MyAmeria оказалось в числе наиболее скачиваемых армянских приложений. В ближайшем будущем у нас также будут новости для клиентов Америабанка – услуга ««покупай сейчас, плати позже», оплата по QR-коду в торговых пунктах, обналичивание средств с текущих, сберегательных и карточных счетов посредством приложения, возможность привязать карту другого банка в MyAmeria, погасить кредит другого человека и многое другое», - отметила Анна Варданян, руководитель Службы цифрового банкинга Америабанка.
В рамках второй кампании «Безнал – это круто» Америабанк проводил лотерею для всех своих держателей карт Visa. Для участия в лотерее было необходимо совершить 10 безналичных транзакций на сумму 3,000 драмов РА и более в течение лета. В этом случае клиенты получали возможность участвовать в розыгрыше 34 подарочных карт на сумму до 1 миллиона драмов.