You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Հայտարարություն վարկային արձակուրդի դադարեցման վերաբերյալ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Տեղեկացնում ենք, որ Ամերիաբանկը 01.06.23թ.-ից դադարեցնում է ֆիզիկական անձանց` Բանկի նկատմամբ ստանձնած ստորև նկարագրության ներքո դիտարկելի վարկային պարտավորությունների վճարման գծով մինչև 31.05.23թ. ներառյալ տրամադրված արտոնյալ ժամանակահատվածը,
եթե հանդիսանում եք ստորև ներկայացված խմբերից մեկում ներառված  ֆիզիկական անձ.
• Արցախում կենսական շահերի կենտրոն ունեցող ֆիզիկական անձ:
Տեղեկացնենք, որ արտոնյալ ժամանակահատվածի ավարտից հետո.
• ըստ ժամանակացույցի մարման ենթակա պարտավորությունների դեպքում Պայմանագրի ներքո չվճարված տոկոսագումարը,  մայր գումարը, սպասարկման վճարը  կվերաբաշխվեն մարման մնացորդային ժամանակահատվածի վրա,
• ոչ արտոնյալ ժամկետով օվերդրաֆտների և վարկային գծերի դեպքում  հաշվարկված տոկոսագումարը  կվերաբաշխվի վարկային արձակուրդից հետո մարման մնացորդային ժամանակահատվածի վրա:  Չվճարված մայր գումարի վերաբաշխում չի կիրառվում:
Մանրամասների, հավելյալ տեղեկությունների և վարկային պարտավորության մարման նոր ժամանակացույցին ծանոթանալու համար կարող եք զանգահարել +374 10/12 561111:
Սույն առաջարկի իմաստով` Արցախում կենսական շահերի կենտրոն ունենալու հանգամանքը որոշվում է Բանկի կողմից: Եթե ցանկանում եք տեղեկանալ, թե արդյոք դիտարկվում եք որպես այս չափանիշին համապատասխանող հաճախորդ, խնդրում ենք կապ հաստատել Բանկի հետ:

Statement on termination of credit leave
• in case of obligations to be repaid according to the schedule, the unpaid interest, principal amount, service fee under the Agreement will be redistributed over the remaining repayment period,
• in case of overdrafts and lines of credit without grace period, the accrued interest will be redistributed over the remaining repayment period after the credit vacation. Unpaid principal amount will not be redistributed.
For details, additional information and new repayment schedule, please contact us at +374 10/12 561111.
For the purpose of this offer, whether or not the center of vital interests is in Artsakh is determined by the Bank. If you would like to check if you qualify for the specified criteria, please contact the Bank.