«Մենք հույս ունենք, որ այս երեխաներից մի քանիսը կդառնան պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստներ». Կլաուդիո Զոլա - Նորություններ | Ամերիաբանկ
«Մենք հույս ունենք, որ այս երեխաներից մի քանիսը կդառնան պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստներ». Կլաուդիո Զոլա
Երևանում մեկնարկել է Միլանի ակադեմիայի մանկապատանեկան ճամբարը, որը համախմբել է իտալացի մարզիչներին, մարզաբնակ պատանիներին ու Հայաստանի առաջատար բրենդները:
Այս բարեգործական նախաձեռնությունն իրականացնում է Ամերիաբանկը, որին միացել են Team Telecom Armenia-ն, «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը» և «Տաշիր» ընկերությունների խումբը: Ճամբարն անցկացվում է «Այսօր խփենք վաղվա գոլը միասին» կարգախոսի ներքո:
Մայիսի 28-ից հունիսի 7-ը Երևանի ֆուտբոլի ակադեմիայում մարզաբնակ 160 պատանի երկու հերթափոխով կմարզվի հայտնի մասնագետների մոտ և կծանոթանա Միլանից ժամանած պրոֆեսիոնալ մարզիչների ֆուտբոլային տեխնիկային` զարգացնելով խաղային հմտությունները:
Մասնավորապես, պատանիներին մարզելու նպատակով Հայաստան են ժամանել Միլանի ակադեմիայի մարզիչներ Կլաուդիո Զոլան, Ամադեո Կատալդին, Լեո Մոզեսոնը և Վիրիո Պերելլին։
«Մենք խոսում ենք տարբեր լեզուներով, բայց ֆուտբոլը նույնն է ամբողջ աշխարհում: Մենք հույս ունենք, որ այս երեխաներից մի քանիսը կդառնան պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստներ: Կարևոր է, որ երեխաները հետևեն իրենց երազանքներին. միգուցե մի օր նրանք հնարավորություն ունենան խաղալու լավագույն լիգաներում»,- նշում է Միլանի ակադեմիայի մանկապատանեկան ճամբարի տեխնիկական գծով տնօրեն, գլխավոր մարզիչ Կլաուդիո Զոլան:
Ճամբարին մասնակցում են Հայաստանի մարզերի 11-15 տարեկան այն տղաներն ու աղջիկները, որոնք խաղում են մարզերի ակումբներում, մասնակցել ու աչքի են ընկել ՀՖՖ առաջնություններում և խաղային իրենց դիրքերում լավագույնն են:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot We hope that some of these Armenian children will become professional football players. Claudio Zola - News | Ameriabank
We hope that some of these Armenian children will become professional football players. Claudio Zola
02 Jun, 2023 | Press release, All | Return|
The Milan Academy Junior Camp is a charity project implemented by Ameriabank. Leading Armenian brands such as Team Telecom Armenia, Zangezur Copper-Molybdenum Combine and Tashir Group have joined the initiative. The camp is held under the slogan “Let’s score tomorrow’s goal today”.
From May 28 to June 7, a total of 160 children from various regions will start their day at the Yerevan Football Academy with the coach’s whistle and go to the stadium to refine their football skills and practice football techniques brought by the professionals from Milan.
The camp has welcomed boys and girls aged 11-15 from the regions of Armenia who play in regional football clubs. The participants have showcased exceptional performance, having previously participated in the Armenian junior championships and distinguished themselves as the finest in their respective positions.
To train the children, AC Milan Academy coaches Claudio Zola, Amadeo Cataldi, Leo Mosesohn and Virio Perelli have arrived in Armenia.
“We speak different languages but the football is the same around the world. We hope that some of these children will become professional football players. It is important that kids follow their dreams. Maybe one day they have an opportunity to play in the top leagues”, said Claudio Zola, AC Milan International Academies Head Coach.