«Մենք հույս ունենք, որ այս երեխաներից մի քանիսը կդառնան պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստներ». Կլաուդիո Զոլա - Նորություններ | Ամերիաբանկ
«Մենք հույս ունենք, որ այս երեխաներից մի քանիսը կդառնան պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստներ». Կլաուդիո Զոլա
Երևանում մեկնարկել է Միլանի ակադեմիայի մանկապատանեկան ճամբարը, որը համախմբել է իտալացի մարզիչներին, մարզաբնակ պատանիներին ու Հայաստանի առաջատար բրենդները:
Այս բարեգործական նախաձեռնությունն իրականացնում է Ամերիաբանկը, որին միացել են Team Telecom Armenia-ն, «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը» և «Տաշիր» ընկերությունների խումբը: Ճամբարն անցկացվում է «Այսօր խփենք վաղվա գոլը միասին» կարգախոսի ներքո:
Մայիսի 28-ից հունիսի 7-ը Երևանի ֆուտբոլի ակադեմիայում մարզաբնակ 160 պատանի երկու հերթափոխով կմարզվի հայտնի մասնագետների մոտ և կծանոթանա Միլանից ժամանած պրոֆեսիոնալ մարզիչների ֆուտբոլային տեխնիկային` զարգացնելով խաղային հմտությունները:
Մասնավորապես, պատանիներին մարզելու նպատակով Հայաստան են ժամանել Միլանի ակադեմիայի մարզիչներ Կլաուդիո Զոլան, Ամադեո Կատալդին, Լեո Մոզեսոնը և Վիրիո Պերելլին։
«Մենք խոսում ենք տարբեր լեզուներով, բայց ֆուտբոլը նույնն է ամբողջ աշխարհում: Մենք հույս ունենք, որ այս երեխաներից մի քանիսը կդառնան պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստներ: Կարևոր է, որ երեխաները հետևեն իրենց երազանքներին. միգուցե մի օր նրանք հնարավորություն ունենան խաղալու լավագույն լիգաներում»,- նշում է Միլանի ակադեմիայի մանկապատանեկան ճամբարի տեխնիկական գծով տնօրեն, գլխավոր մարզիչ Կլաուդիո Զոլան:
Ճամբարին մասնակցում են Հայաստանի մարզերի 11-15 տարեկան այն տղաներն ու աղջիկները, որոնք խաղում են մարզերի ակումբներում, մասնակցել ու աչքի են ընկել ՀՖՖ առաջնություններում և խաղային իրենց դիրքերում լավագույնն են:

«Надеемся, что некоторые из этих ребят смогут стать профессиональными футболистами». Клаудио Зола - Новости | Америабанк
«Надеемся, что некоторые из этих ребят смогут стать профессиональными футболистами». Клаудио Зола
02 июн, 2023 | Пресс релизы, Все | Return|
В Ереване стартовал детско-юношеский лагерь академии «Милан», объединивший тренеров из Италии, подростков из регионов Армении и ведущие бренды Армении.
Организация детско-юношеского лагеря академии «Милан» в Армении — это благотворительная инициатива, осуществляемая Америабанком, к которой присоединились ведущие бренды Армении: Team Telecom Armenia, Зангезурский медно-молибденовый комбинат и группа компаний «Ташир». Лагерь проводится под девизом «Вместе забьем сегодня завтрашний гол».
С 28 мая по 7 июня 160 подростков из регионов Армении двумя сменами будут начинать свой день со свистка тренера в Ереванской футбольной академии и отправляться на стадион для развития игровых навыков и обучения футбольным приемам профессионалов из Милана. В частности, чтобы тренировать подростков, в Армению прибыли тренеры академии «Милан» Клаудио Зола, Амадео Катальди, Лео Мозесон и Вирио Перелли.
«Мы говорим на разных языках, но футбол одинаков во всем мире. Надеемся, что некоторые из этих ребят смогут стать профессиональными футболистами. Важно, чтобы дети следовали за мечтой. Может быть однажды у них появится возможность играть в высших лигах», –  отметил директор по технической части, главный тренер детско-юношеского лагеря «Милан» Клаудио Зола.