Բացահայտելով թվային ապագան. Երևանում կկայանա առաջին Doing Digital ֆորումը - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Բացահայտելով թվային ապագան. Երևանում կկայանա առաջին Doing Digital ֆորումը
Ապրիլի 5-ին Երևանում կանցկացվի առաջին «Doing Digital - Բացահայտելով թվային ապագան» ֆորումը, որի հիմնադիրն ու կազմակերպիչը SPRING PR ընկերությունն է, համակազմակերպիչը՝ Ամերիաբանկը:
Միջոցառման նպատակն է ներկայացնել թվային փոխակերպման վերջին միտումներն ու լավագույն փորձը, համաշխարհային տեխնոլոգիական և բիզնես հանրույթի շրջանում Հայաստանը դիրքավորել որպես թվային փոխակերպման նոր հարթակ՝ նպաստելով երկրի մրցունակության բարձրացմանը: Միջոցառման ինովացիոն գործընկերը Visa ընկերությունն է, ներդրումային գործընկերը՝ Apricot Capital-ը։
«Doing Digital» ֆորումի գլխավոր խոսնակը թվային փոխակերպումների և ֆինթեքի միջազգային փորձագետ Քրիս Սքիներն է:
Քրիս Սքիներն այսօր տեխնոլոգիաների և ֆինանսական շուկաների ամենաազդեցիկ մասնագետներից ու ամենավաճառվող հեղինակներից մեկն է աշխարհում: Նա նաև The Finanser խորհրդատվական ընկերության հիմնադիրն է, ֆինանսական տեխնոլոգիաների և բանկային գործունեության վերաբերյալ մի շարք գրքերի հեղինակ, այդ թվում՝ «Digital  Human», «Digital Bank», «The Future of Banking», «ValueWeb»:
Սքիները որպես գլխավոր խոսնակ է հանդես գալիս ֆինթեքի առաջատար միջազգային համաժողովների ու միջոցառումների ժամանակ, ներկայացնում իր մոտեցումները ոլորտի վերջին զարգացումների և թվային փոխակերպումների ապագայի վերաբերյալ: Doing Digital ֆորումը նրան Հայաստանում հյուրընկալելու և ունկնդրելու բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում:
Ֆորումի շրջանակում ելույթների ու պանելային քննարկումների միջոցով բիզնեսի ու թվային տեխնոլոգիաների ոլորտում լավագույն փորձով, իրենց գիտելիքով և տեսլականով կկիսվի նաև ավելի քան 15 խոսնակ Սինգապուրի սոցիալական գիտությունների համալսարանից ու Forbes-ից, Visa, Apricot Capital, Revytech, Hexens, Beta Financial Technologies, ICDT Global ընկերություններից, ինչպես նաև ՀՀ կառավարությունից, SPRING PR ու Ամերիաբանկ ընկերություններից։
Doing Digital ֆորումի խոսնակները կպատմեն, թե ինչպես թվային փոխակերպումները ծառայեցնել բիզնեսի աճին, նոր տեխնոլոգիաների կիրառմամբ հասնել մրցակցային առավելության, կխոսեն տվյալների պաշտպանության և կիբերանվտանգության ռիսկերի կառավարման ու թվային փոխակերպման հաջողված նախաձեռնությունների մասին։ Անդրադարձ կլինի նաև կրիպտոարժույթներին, Metaverse-ին, NFT-ին, եկամտի հնարավոր աղբյուրներին և դրանց առնչվող ռիսկերին։
Doing Digital ֆորումը բոլոր նրանց համար է,  ովքեր հետաքրքրված են թվային փոխակերպմամբ, դրա ներդրմամբ ու թվային տնտեսության զարգացմամբ,  այդ թվում՝ բիզնեսի առաջնորդներ, ՏՏ մասնագետներ, ստարտափներ, ներդրողներ և վենչուրային կապիտալիստներ, PR-ի, մարքեթինգի ու վաճառքի մասնագետներ, պետական կառույցների աշխատակիցներ և այլն:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Открывая цифровое будущее: в Ереване пройдет первый форум «Doing Digital» - Новости | Америабанк
5 апреля в Ереване пройдет первый форум «Doing Digital – открывая цифровое будущее», учредителем и организатором которого является компания SPRING PR, а соорганизатором – Америабанк.
Цель мероприятия – представить последние тенденции и лучшую практику цифровой трансформации, позиционировать Армению как новую платформу для цифровой трансформации среди мирового технологического и бизнес-сообщества, способствуя повышению конкурентоспособности страны. Инновационный партнер мероприятия – компания Visa, инвестиционный партнер – Apricot Capital.
Основным докладчиком на форуме «Doing Digital» будет Крис Скиннер, международный эксперт по цифровой трансформации и финтеху.
Сегодня Крис Скиннер является одним из самых влиятельных экспертов в области технологий и финансовых рынков, а также одним из самых продаваемых авторов в мире. Он также является основателем консалтинговой компании The Finanser, автором ряда книг по финансовым технологиям и банковскому делу, включая «Digital Human», «Digital Bank», «The Future of Banking», «ValueWeb».
Скиннер выступает в качестве основного докладчика на ведущих международных финтех-конференциях и мероприятиях, представляет свои взгляды на последние события в данной сфере и на будущее цифровой трансформации. Форум «Doing Digital» предоставляет уникальную возможность принять его и послушать его выступления в Армении.
В рамках форума более 15 спикеров из Сингапурского университета социальных наук, из компаний Forbes, Visa, Apricot Capital, Revytech, Hexens, Beta Financial Technologies, ICDT Global, а также представители правительства РА, компании SPRING PR и Америабанка, также поделятся своим передовым опытом, знаниями и видением в сфере бизнеса и цифровых технологий посредством выступлений и панельных дискуссий.
Спикеры форума «Doing Digital» расскажут о том, как использовать цифровые трансформации для обеспечения роста бизнеса, новые технологии - для достижения конкурентного преимущества, о защите данных, а также об успешных инициативах в области управления рисками кибербезопасности и в сфере цифровой трансформации. Спикеры также коснутся тем, связанных с криптовалютой, с Metaverse, NFT, потенциальными источниками дохода и соответствующими рисками.
Форум «Doing Digital» предназначен для всех, кто интересуется цифровой трансформацией, ее реализацией и развитием цифровой экономики, включая лидеров сферы бизнеса, ИТ-специалистов, стартапы, инвесторов и венчурных капиталистов, специалистов по связям с общественностью, маркетингу и продажам, государственных служащих и прочих специалистов.