You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Բացահայտելով թվային ապագան. Երևանում կկայանա առաջին Doing Digital ֆորումը - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ապրիլի 5-ին Երևանում կանցկացվի առաջին «Doing Digital - Բացահայտելով թվային ապագան» ֆորումը, որի հիմնադիրն ու կազմակերպիչը SPRING PR ընկերությունն է, համակազմակերպիչը՝ Ամերիաբանկը:
Միջոցառման նպատակն է ներկայացնել թվային փոխակերպման վերջին միտումներն ու լավագույն փորձը, համաշխարհային տեխնոլոգիական և բիզնես հանրույթի շրջանում Հայաստանը դիրքավորել որպես թվային փոխակերպման նոր հարթակ՝ նպաստելով երկրի մրցունակության բարձրացմանը: Միջոցառման ինովացիոն գործընկերը Visa ընկերությունն է, ներդրումային գործընկերը՝ Apricot Capital-ը։
«Doing Digital» ֆորումի գլխավոր խոսնակը թվային փոխակերպումների և ֆինթեքի միջազգային փորձագետ Քրիս Սքիներն է:
Քրիս Սքիներն այսօր տեխնոլոգիաների և ֆինանսական շուկաների ամենաազդեցիկ մասնագետներից ու ամենավաճառվող հեղինակներից մեկն է աշխարհում: Նա նաև The Finanser խորհրդատվական ընկերության հիմնադիրն է, ֆինանսական տեխնոլոգիաների և բանկային գործունեության վերաբերյալ մի շարք գրքերի հեղինակ, այդ թվում՝ «Digital  Human», «Digital Bank», «The Future of Banking», «ValueWeb»:
Սքիները որպես գլխավոր խոսնակ է հանդես գալիս ֆինթեքի առաջատար միջազգային համաժողովների ու միջոցառումների ժամանակ, ներկայացնում իր մոտեցումները ոլորտի վերջին զարգացումների և թվային փոխակերպումների ապագայի վերաբերյալ: Doing Digital ֆորումը նրան Հայաստանում հյուրընկալելու և ունկնդրելու բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում:
Ֆորումի շրջանակում ելույթների ու պանելային քննարկումների միջոցով բիզնեսի ու թվային տեխնոլոգիաների ոլորտում լավագույն փորձով, իրենց գիտելիքով և տեսլականով կկիսվի նաև ավելի քան 15 խոսնակ Սինգապուրի սոցիալական գիտությունների համալսարանից ու Forbes-ից, Visa, Apricot Capital, Revytech, Hexens, Beta Financial Technologies, ICDT Global ընկերություններից, ինչպես նաև ՀՀ կառավարությունից, SPRING PR ու Ամերիաբանկ ընկերություններից։
Doing Digital ֆորումի խոսնակները կպատմեն, թե ինչպես թվային փոխակերպումները ծառայեցնել բիզնեսի աճին, նոր տեխնոլոգիաների կիրառմամբ հասնել մրցակցային առավելության, կխոսեն տվյալների պաշտպանության և կիբերանվտանգության ռիսկերի կառավարման ու թվային փոխակերպման հաջողված նախաձեռնությունների մասին։ Անդրադարձ կլինի նաև կրիպտոարժույթներին, Metaverse-ին, NFT-ին, եկամտի հնարավոր աղբյուրներին և դրանց առնչվող ռիսկերին։
Doing Digital ֆորումը բոլոր նրանց համար է,  ովքեր հետաքրքրված են թվային փոխակերպմամբ, դրա ներդրմամբ ու թվային տնտեսության զարգացմամբ,  այդ թվում՝ բիզնեսի առաջնորդներ, ՏՏ մասնագետներ, ստարտափներ, ներդրողներ և վենչուրային կապիտալիստներ, PR-ի, մարքեթինգի ու վաճառքի մասնագետներ, պետական կառույցների աշխատակիցներ և այլն:

The first “Doing Digital” Forum will be held in Yerevan - News | Ameriabank
The first "Doing Digital - Exploring Digital Future" Forum will be held in Yerevan on April 5. The Forum’s founder and organizer is SPRING PR Company, co-organizer - Ameriabank. The “Doing Digital” Forum aims to explore the latest trends and best experience in digital transformation and establish Armenia as a leading digital hub and enhance the country's competitiveness. The event’s innovation partner is Visa, investment partner - Apricot Capital.
The event features Chris Skinner as a keynote speaker, a renowned global expert in fintech and digital transformation. He is the founder of the financial services consultancy firm The Finanser Ltd. and the author of several books on financial technology and banking, including "Digital Human", "Digital Bank", "The Future of Banking", and "ValueWeb".
Skinner is a frequent keynote speaker at industry conferences and events, where he shares his insights on the latest developments in fintech and the future of digital transformation. The Doing Digital forum provides a unique opportunity to host him in Armenia.
The Forum will bring together government officials and professionals from various industries, including finance, banking, telecommunications, and technology.
15+ top speakers from Armenian and international entities, such as Singapore University of Social Sciences, Forbes, Visa, Apricot Capital, Revytech, Hexens, Beta Financial Technologies, ICDT Global, as well as RA Government, SPRING PR Company and Ameriabank, will share their insights on digital business and technology through keynote speeches, panel discussions, and visionary speeches.
The upcoming event will focus on how digital transformation fosters business growth and innovation. Participants will explore strategies for adopting new technologies and gaining a competitive edge and best practices for data protection and cyber security risk management. The forum's esteemed speakers and panelists will also delve into the latest trends in cryptocurrencies, the Metaverse, and NFTs, examining their potential benefits and associated risks.
The event is open to all interested in digital transformation, including business leaders, IT professionals, entrepreneurs, startups, investors, government officials, PR, marketing, and sales executives.