Ամերիաբանկը գործարկել է բանկոմատների միջոցով արտարժույթի փոխարկման ծառայություն
Ամերիաբանկը գործարկել է նոր ծառայություն՝ արտարժույթի փոխարկում բանկոմատների միջոցով, որը հասանելի է Ամերիաբանկի` կանխիկի մուտքագրման հնարավորությամբ ԱԳՄ-ների ամբողջ ծածկույթում։
Տարադամի փոխարկման փոխարժեքը նույնական է տվյալ պահին բանկում գործող կանխիկ փոխարժեքին, որը թարմացվում է առցանց: Ընդունվող տարադրամներն են ԱՄՆ դոլարը, եվրոն և ռուբլին, սակայն միաժամանակ տարբեր արժույթների մուտքագրումը հնարավոր չէ: Գործարքների համար գործում է սահմանաչափ՝ 1,000-ից 100,000 ՀՀ դրամին համարժեք արտարժույթ:
Ինչ վերաբերում է մանրադրամի տրամադրմանը, ապա հնարավոր է ընտրել 2 տարբերակ՝ մանրադրամը փոխանցել հայկական հեռախոսահամարի կամ վերցնել գումարն առանց մանրադրամի: Եթե փոխարկման արդյունքում ձևավորվում է 1-99 ՀՀ դրամի չափով մանրադրամ, այն չի կարող փոխանցվել հեռախոսահամարի, այլ ավտոմատ կգանձվի որպես միջնորդավճար։
Արտարժույթի փոխարկման ծառայությունից օգտվելու համար չի պահանջվում հաճախորդի նույնականացում, և դրանից կարող են օգտվել և՛ Բանկի հաճախորդները, և՛ հաճախորդ չհանդիսացող անձինք։

Америабанк запустил услугу обмена валюты через банкоматы
Америабанк запустил новую услугу - обмен иностранной валюты через банкоматы, которая доступна на всех банкоматах Америабанка с функцией приема наличных.
Обменный курс идентичен курсу обмена наличных, действующему в банке на данный момент, который обновляется в режиме онлайн. Принимаются следующие валюты: доллары США, Евро и российские рубли. Однако, невозможно вводить разные валюты одновременно. Действует лимит на транзакции: сумма в иностранной валюте, эквивалентная 1,000 – 100.000 драмов РА.
Что касается выдачи мелочи, то можно выбрать один из 2-х вариантов: перевести сдачу на телефонный номер армянского оператора или взять сумму без сдачи. Если сдача в результате обмена составляет 1-99 драмов РА, эту сумму невозможно перевести на номер телефона - она будет автоматически списана в качестве комиссии.
Для использования услуги обмена валюты идентификация клиента не требуется. Услугой могут воспользоваться как клиенты, так и лица, не являющиеся клиентами Банка.